Skocz do zawartości

Polecane posty

Andrzejns    1

Krzewienie nie kończy się jesienia. Pszenica na wiosne też się krzewi ale krócej(dłuższy dzień i wyższe temperatury powodują że po krótkim okresie krzewienia pszenica wybija do góry. Wiosną zastosuj 0.7 l. ccc na słabo rozkrzewioną pszenicę i zobaczysz różnicę.

u1212    2

CCC wczesną wiosną na dobrze rozkrzewioną pszenicę może być strzałem w kolano. Inna sprawa, że jak pszenica jest dobrze rozkrzewiona można rozważyć delikatne opóźnienie pierwszej dawki azotu, bądź wg mnie lepsze rozwiązanie podać w pierwszej dawce tylko ok 30-40 kg/ha azotu.

Piotrek1975    318

Witam.

Panowie mam pytanie czy siejac po niedzieli pszenice moge liczyc ze cos z tego bedzie?

Working za ortografie ale pisze na nie swoim kompie

Edytowano przez Piotrek1975

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

DO konca pazdziernika mozna smialo posiac

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tomek73 a zwykla pszenice ozima siejesz w listopadzie? czy przewodke

ansu    73

Na początku listopada mam zamiar zasiać pszenicę którą odmianę - ozima tonacja, czy przewódka tybalt? Jakoś zimno w tym roku na Lubelszczyźnie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja bede sial prawdopodobnie w piatek albo przed wszystkimi swietymi tonacje slyszalem duzo opini ze ona w poznym siewie nie traci na plonie duzo

RYZYNH    3

ja w tamtym roku posiałem 21 listopada zwykłą pszenicę ozimą i sypałaby lepiej niż te siane wcześniej tylko że dziki ją wyryły

Jacekrol    31

Na początku listopada mam zamiar zasiać pszenicę którą odmianę - ozima tonacja, czy przewódka tybalt? Jakoś zimno w tym roku na Lubelszczyźnie.

zapraszam do analizy http://www.coboru.pl...aozime_2013.pdf str. 10-11

Oglnie mowi sie ze przewodki plonuja na podobnym poziomie jak ozime wysiewane w tym samym terminie, ale okazuje sie ze maja gorsze parametry jakosciowe. Plon w 2013 pozno sianych ozimin był wyzszy od przewodek.

Kiedys tez myslałem nad przewodkami, ale po analizie wynikow COBORU odpusciłem sobie.

Edytowano przez Jacekrol

tomek73    186

tomek73 a zwykla pszenice ozima siejesz w listopadzie? czy przewodke

Zwykłą, prawdopodobnie Scagen, może Julius. Kiedyś sąsiad posiał między świętami a nowym rokiem to najbardziej ją sobie chwalił. Znam takie gospodarstwo co w styczniu siali zwykłą ozimą.

FisKars    3

witam koledzy, mam pytanie:

chce opryskac pszenice boxer+ legato+ glean i nie wiem czy jak opryskam za tydzien czy nie bedzie za pozno, sialem ja 30 wrzesnia ale byla susza i teraz dopiero wyszla z ziemi. Co mi doradzicie? Teraz nie moge opryskac bo nie mam czasu, planuje za tydzien. Nic sie nie stanie?

Taką mieszankę możesz zastosować do fazy 3 liści, akurat boxer działa niezależnie od temperatury.

koczas    53

Też jestem ciekawy jak z tym kompletem i wrażliwością na temperatury. Ja planuję w tym tygodniu pryskać tym środkiem.

milanreal1    290

Zazwyczaj środki doglebowe nie maja specjalnych wymagań względem temperatury czy nawet opadów deszczu. najważniejsze aby gleba była wilgotna.

ansu    73

W tym roku przewódka plonowala mi gorzej z powodu długiej jesieni 2012 choć wyglądała lepiej niz ozima. Prze zimą miała 2-3 liście, wiosną o wiele szybciej wystartowała w porównanu z ozimą i powrót zimy w kwietniu przemroził calkowicie liście.

Jaka ochrona przed chwastami w późno sianej pszenicy? Mam zamiar zastosować Glean + DFE zaraz po siewwie.

FisKars    3

instrukcja podaje od początku fazy drugiego liścia zboża do konca wegetacji

Edytowano przez FisKars

bulamondeo    0

jakie macie doswiadczenia z pszenica rywalka??? u mnie niewiem czemu wypadla barzo zle w tym roku . siew optymalny przedplon fasola kl.2-3 nawozenie 100 soli 100 superfosfatu 2razy po 190saletry bardzo ladnie wygladala az do samego konca...a plon wstyd mowic...niewiem czy 3t/ha:( tylko raz na grzyba polecialem soligorem

dodam ze obok mialem zyte,na gorszym stanowisku,3raz pszenica po sobie,tak samo dbana nasiona nie kwali od 10lat i dala 5-6t/ha

slawek2209    78

miałem rywalke w tym roku i plon 6t.siana po rzepaku.pomimo 3 zabiegów na grzyba miałem problem z septoriozą.padało u Ciebie podczas kwitnienia pszenicy?ile wysiales na hektar kg nasion

thug    196

ja tam większośc pszenic jadę boxer 2l plus maraton 2l faza 1-szego liścia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się