Skocz do zawartości

Polecane posty

Jacekrol    31

Panowie takie pytanko.

Mam jechać zmielić na mąkę pszenice.

Mam do wyboru 2 odmiany KWS OZON i Bamberkę.

Z której bedzie ładniejsza mąka ?

oczywiscie ze z bamberki, jest z grupy jakosciowej o ozon to juz chlebówka. liczbe opadania maj na podobnym poziomie ale bamberka ma juz wiecej glutenu. Agrotechnika rozumiem ze na podobnym poziomie?

koczas    54

Na początek dzięki za rady czym pryskać, ale udało mi się wreszcie dostać Komplet i polecę większość pól w najbliższych dniach tym środkiem. Teraz mam inny problem. Mam 2 pudełka środka Chisel 75 WG, które zostały z wiosny i planowałem nim opryskać żyto i pszenicę na słabszych glebach ALE. Ale zaglądam w ulotkę, a tam że pryskać tylko wiosną. Coś mi się kojarzy, że pryskałem nim żyto kiedyś jesienią, ale ręki nie dam sobie uciąć. I teraz pytanie do fachowców, czy Chisel-em można pryskać też jesienią?

Wiadomość z agroFakt.pl

KULAWA_KOZA    88

a po co ci ta mąka?najlepiej oddaj ziarnow mlynie do laboratorium i wszytsko bedzie jasne

Nie wiem czy wiesz ale z mąki są placki -----typu.Biszkopty i inne , a także naleśniki i wiele innych pysznych rzeczy.

Nie uczyli Cię w szkole z czego piecze się ciasta? B)

No z mąki ziemniaczanej ani na bułce tartej to raczej nie wydarzą się :lol:

Agrotechnika rozumiem ze na podobnym poziomie?

Co masz na myśli kolego?

My zawsze jak mielimy na make to z 100kg pszenicy wychodzi + - 50kg mąki , zalezy od pszenicy.

Jacekrol    31

chodzi mi glownie o nawozenie, przedplon, ochrone, glebe.Ale mysle ze jest zbyt duza róznica genetyczna zeby ozon dogonił bamberke

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

KULAWA_KOZA    88

Jacek nie cytuj mojego poprzedniego posta bo dostaniesz ostrzeżenie od Krzyśka.( Popraw post)

Ok , ale Bamberka ma ciemniejsze ziarno jak KWS , myslałem żer jak ziarno bielsze to i mąka wyjdzie ładniejsza.

LUKASZ82mtz    0

jaka jest róznica w pryskaniu pszenicy na chwasty jesienia a wiosna? moze mi ktos wytłumaczy bo nigdy jesienia nie pryskam tylko wiosna

Edytowano przez LUKASZ82mtz

gwozd    101

Najlepiej zbadaj parametry pszenicy. Ta która ma lepsze da lepszą mąkę i do sprzedaży będziesz wiedział jakie masz możliwości. We młynie w mojej miejscowości podstawowe parametry kosztują 5zł, wilgotność(za darmo w żniwa), gluten, opadanie, białko, wyrównanie, gęstość.

Zazwyczaj jest tak że jak pszenica ciemniejsza, ziarno po przegryzieniu szkliste-n no nie wiem jak to określić... jest szansa na duży gluten...zazwyczaj

marcin2057    20

ja już od dawna pryskam jesienią ponieważ jesienią łatwiej zwalczyć młode chwasty i od samego początku zboże nie ma konkurencji w postaci chwastów a i wiosną nie zawsze można wjechać w pole w odpowiednim terminie takie jest moje zdanie i przy nim zostaje

KULAWA_KOZA    88

jaka jest róznica w pryskaniu pszenicy na chwasty jesienia a wiosna? moze mi ktos wytłumaczy bo nigdy jesienia nie pryskam tylko wiosna

taka że zamiast 2x wjeżdżać na pole wjeżdzasz raz na wiosnę.

Chociaż kol. Tomek90 mi mówił że jak się jesienią pryska na chwasty pszenice to pszenica ma więcej składników pokarmowych do pobrania bo chwasty skropione nic już nie pobierają......

Ja osobiście jestem zwolennikiem pryskania raz na wiosne i spokój.

ChiquitaB    50

gdzieś mi zginęło dawkowanie:

Ile dać czego przy Boxer + Legato plus 600 + glean

a ile przy boxer + legato 500 + glean ??

grego    218

to jak już ktoś by podawał dawki to i ja się przyłącze do tego pytania ale nieco inne środki.

Czy sam expert-met, czy expert met + glean (o ile w ogóle ma sens mieszanie tych środków) i w jakiej dawce?

Mnie raczej wiosenne poprawki i tak czekają ze względu na przytulie, no chyba że ładnie zadział taka mieszanka expert meta z gleanem bo kiedyś je doświadczalnie zmieszałem i było nawet czysto, ale z tego co pamiętam to wdedy poszła pełna dawka expert meta + ileś tam gleanu.

O ile pogoda pozwoli to chciałbym pryskac jak najwcześniej tzn. szpilkowanie /1 liść

tobago    6

Panowie jest jeszcze sens sypania nawozów wieloskładnikowych pogłównie czy czekać do wiosny? Technicznie nie dałem rady przed siewem i zastanawiam sie czy jeszcze sypać.

thug    196

a po co chcesz mieszać legato plus z boxerem i gleanem legato plus czy jak napisałeś 600 to kompleksowy środek mozna dodać gleanu czyli legato 600 1.3l+8 g gleanu

natomiast boxer 2l legato 150-200ml,glean 5-8g

ChiquitaB    50

Kolego Thug dopiero stawiam pierwsze kroki z chemią. A która mieszanina będzie lepsza? Dodam może że na jednym kawałku pszenica jest w fazie 1 liścia i równe wschody za to na drugim część w fazie szpilkowania a część jeszcze nie wyszła przez cięższą ziemie i niektóre nasiona nawet nie zakiełkowały, dawno nie padało i sucho w polu. Co zrobić z tym kawałkiem czekać z opryskiem do wschodów tych nasion czy poczekać na jakiś deszcz i jak będzie wilgotno opryskać śmiało będzie można?

dwojakowski    1

Panowie jest jeszcze sens sypania nawozów wieloskładnikowych pogłównie czy czekać do wiosny? Technicznie nie dałem rady przed siewem i zastanawiam sie czy jeszcze sypać.

fosforowe nawozy powinno sie mieszać z ziemią a potasowe moznai siac i wiosna

limousine    4

W tym roku bede stosował trzy warianty herbicydowe:

- glean 15 g + legato 0,15 l + protugan 0.75 l (legato plus + glean)

- expert met 0,35 kg + legato 0.25 l ( coś podobnego do kompletu)

- legato 0,2 l + lentipur 1 l + glean 10 g (snajper + glean)

Dawki na ha. Modyfikować coś te koktajle?

milanreal1    290

Wychodzi pewniej niż wiosną szczególnie w zwalczaniu miotły. Czasami wychodzi taniej, zależy jaki środek stosujemy. No i oczywiście największa zaleta to brak konkurencji chwastów jesienią, więcej składników pokarmowych, lepsze warunki do krzewienia. Wiosną mniejsze spiętrzenie prac, oraz nie trzeba wykonywać oprysku w momencie gdy na polu np jest za mokro.

1 mieszanina z legato plus czyli diflufenikan i izoproturon. To wyjdzie koktajl złożony z 4 substancji aktywnych. Jak chcesz to można dać np 2l boxer+0,5l legato plus+5-8g glean. Ale w mieszaninie z boxerem i gleanem sam diflufenikan wystarczy. W takim wypadku 2l boxer+0,05-0,1l diflufenikan+5-8g glean.

to jak już ktoś by podawał dawki to i ja się przyłącze do tego pytania ale nieco inne środki.

Czy sam expert-met, czy expert met + glean (o ile w ogóle ma sens mieszanie tych środków) i w jakiej dawce?

Mnie raczej wiosenne poprawki i tak czekają ze względu na przytulie, no chyba że ładnie zadział taka mieszanka expert meta z gleanem bo kiedyś je doświadczalnie zmieszałem i było nawet czysto, ale z tego co pamiętam to wdedy poszła pełna dawka expert meta + ileś tam gleanu.

O ile pogoda pozwoli to chciałbym pryskac jak najwcześniej tzn. szpilkowanie /1 liść

Można mieszać metrybuzyna, flufanacet i chlorosulfuron maja inne mechanizmy działania. Ale dawek nie znam w tym przypadku.

a to nowosc :rolleyes: ciekawa teza.

Nie nowość, kiedyś lentipurem sobie super przyhamowałem pszenżyto, krzewienie było zerowe, i potem w żniwa miałem super obsadę 300kłosów na m2. A jak pamiętam to dajesz wiosną, a lentipur/tolurex w 70% działa doglebowo w 30% nalistnie. Więc w tym że dobrze zwalcza wiosną to masz dużo szczęścia.

Potas i azot w formie amonowej jeszcze możesz dać. Fosforu nie ma sensu.

a po co chcesz mieszać legato plus z boxerem i gleanem legato plus czy jak napisałeś 600 to kompleksowy środek mozna dodać gleanu czyli legato 600 1.3l+8 g gleanu

natomiast boxer 2l legato 150-200ml,glean 5-8g

Tu się zgadzam, ale jak ktoś chce zrobić super mieszaninę to niech miesza. Ale wystarczyła by też ta 2 mieszanina w której 100ml legato wystarczy w zupełności.

thug    196

tak jest według zaleceń ale w praktyce to wyglada trochę inaczej pracuje przy poletkach wiem cos na ten temat dużo lepej sprawdza sie mieszanina gdzie dajemy 150ml legato

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.