Skocz do zawartości

Polecane posty

matyziak    6

mieszanke legato plus+glean lepiej zastosowac przedwschodowo czy w fazie dwóch lisci?

Edytowano przez matyziak

cieplym3    8

Korzystniej cenowo od snajpera wychodzi legato+lentipur (0,2+1l) taki sam skład a jakieś 20zł na ha taniej...

Generalnie jaka substancję uważacie za bardziej optymalną, IPU czy CTU?

Istnieje jakaś kombinacja 'idelana' zwalczająca wszystkie uciążliwe chwasty jesienią bez konieczności wiosennej poprawki?

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    196

Nawet jeśli jest to cenowo nie będzie idealnie. Jesienią ważne zwalczyć miotłę, dwuliścienne zawsze możesz poprawić na wiosnnę.

maly00    6

a czy czasami nie lepiej na wiosne opryskac raz i po problemie? np lacet plus i nawet dlugo po zbiorze pole czyste w tym roku widzialem roznice moje pole po lancecie a pole sasiada po chwastoksie ja nie mam przekonania do pryskania pszenicy na jesien a jak tam u was ze wschodami? u mnie 2 tygodnie bedzie i dopiero cos zaczyna wschodzic ale na polu nic jeszcze nie widac wyraznie.....

masa24    55

jak ma sie pryskanie teraz na jesieni srodkiem komplet 560 a przymrozkami?? mozna wogole pryskac przed przymrozkami nocnymi?

lukaszm    10

Moje doświadczenie stosowania Legato Plus 600 SC jest takie: w tamtym roku zastosowałem go w pszenicy powschodowo i na wiosnę miałem masę przytulii czepnej oraz miejscami dużo miotły zbożowej. Jasnoty ani fiołka nie było za to żadnego. Teraz zastosowałem ten herbicyd na drugi dzień po siewie. Mam nadzieję, że będzie tym razem lepszy efekt. Jednak do tej pory nic nie pada. Przed siewem dość dobrze polało. Wsiałem pszenicę w wilgotną ziemię, a na drugi dzień pryskałem. Glean'u 75 WG nie dodawałem do Legato Plus 600 SC, gdyż długo zalega w glebie. A po pszenicy w jednym kawałku mam zamiar mieć ziemniaki i warzywa.

Edytowano przez lukaszm

Jacekrol    31

a czy czasami nie lepiej na wiosne opryskac raz i po problemie? np lacet plus i nawet dlugo po zbiorze pole czyste w tym roku widzialem roznice moje pole po lancecie a pole sasiada po chwastoksie ja nie mam przekonania do pryskania pszenicy na jesien a jak tam u was ze wschodami? u mnie 2 tygodnie bedzie i dopiero cos zaczyna wschodzic ale na polu nic jeszcze nie widac wyraznie.....

podobno plonochronne jest tylko odchwaszczanie jesienne, a wiosenne uznawane jest jako zabieg upiekszający :) Nie wyobrazam sobie odchwaszaczania wiosennego pszenicy sianej w polowie wrzesnia, zanim wiosna wejdziesz totobołki kwitną, fiołek juz zawiazuje nasiona a somosiewy rzepaku jak kapusta. O ile w wielu kwestiach mam często wątpliwości, tak w tym jestem pewien na 100%, rezygnacja z odchwaszczania jesiennego wcześnie i terminowo sianych ozimin to bład.

akmaly    185

To zapraszam do mnie. Tylko wiosenne opryski, zero na jesieni. Ściernie czyste i tak od kilkunastu lat:) Cenowo porównywane było z sąsiadem co pryska tylko jesienią i wyszło taniej ale to już zależy od samych oprysków. Co prawda to sąsiad też ma łade ściernie.

maly00    6

podobno plonochronne jest tylko odchwaszczanie jesienne, a wiosenne uznawane jest jako zabieg upiekszający :) Nie wyobrazam sobie odchwaszaczania wiosennego pszenicy sianej w polowie wrzesnia, zanim wiosna wejdziesz totobołki kwitną, fiołek juz zawiazuje nasiona a somosiewy rzepaku jak kapusta. O ile w wielu kwestiach mam często wątpliwości, tak w tym jestem pewien na 100%, rezygnacja z odchwaszczania jesiennego wcześnie i terminowo sianych ozimin to bład.

no chyba ze masz problem z chwastami ja nie mam takiego problemu jedynym uciazliwym chwastem jest miotla i trzeba w pore pryskac ale od kiedy stosuje lancet nie ma z nia problemu w tamtym roku byla bardzo wyrosnieta mimo to srodek sobie poradzil doskonale a co do samosiewów rzepaku dobrze jest poczekac ze 2 tygodnie po skoszeniu i wtedy robic uprawe ogranicza sie wtedy samosiewy i to znacznie u mnie niektorzy ledwie kombajn odjedzie i juz robia rzepaczysko a pozniej jest problem.

masa24    55

panowie jak to jest z nawozem npk, mowi sie ze trzeba go wymieszac z gleba bo bodajze fosfor wymaga wymieszania z gleba( lub potas, nie pamietam ktory skladnik)

rozsialem npk, potem padalo miesiac czasu, gleba zostala dopiero teraz wymieszana, czy przez ten czas ten skladnik ktory wymaga wymieszania z gleba nie poszedl w powietrze?

matyziak    6

Chodzi o fosfor, i on w powietrze nie poszedł:) miesza sie go z racji faktu, iz słabo przemieszcza sie w glebie.

milanreal1    290

Nic się nie stało.

chodziło mi o legato plus 600 SC:)

A no chyba że taka opcja, to jest wszystko ok.

mieszanke legato plus+glean lepiej zastosowac przedwschodowo czy w fazie dwóch lisci?

Lepiej powschodowo.

A co do zwalczania przytulii i chabra jesienią to nie na nie złotej recepty. Teoretycznie aby skutecznie zwalczyć przytulie jesienią to musi być ona tuz przed wschodami lub w fazie wschodów, jak lepiej się rozwinie to skuteczność herbicydów będzie słabsza. Chabra najlepiej zwalczyć jak już wykształci liść. A mimo to nawet optymalny termin zabiegu nie zawsze będzie skuteczny. Zgadzam się w pełni z tym co powiedział @Tomek90.

Moje doświadczenie stosowania Legato Plus 600 SC jest takie: w tamtym roku zastosowałem go w pszenicy powschodowo i na wiosnę miałem masę przytulii czepnej oraz miejscami dużo miotły zbożowej. Jasnoty ani fiołka nie było za to żadnego. Teraz zastosowałem ten herbicyd na drugi dzień po siewie. Mam nadzieję, że będzie tym razem lepszy efekt. Jednak do tej pory nic nie pada. Przed siewem dość dobrze polało. Wsiałem pszenicę w wilgotną ziemię, a na drugi dzień pryskałem. Glean'u 75 WG nie dodawałem do Legato Plus 600 SC, gdyż długo zalega w glebie. A po pszenicy w jednym kawałku mam zamiar mieć ziemniaki i warzywa.

Niskie dawki gleanu nie powinny negatywnie wpływać na rośliny następcze.

W zeszłym roku zarówno pszenice jak i pszenżyta pryskałem legato plus+ glean(1l+8g) w pszenżycie poradziło sobie ok, pole było w miare czyste do żniw, w pszenicy na silnie zachwaszczonym polu przepuściło duzo przytulii, ogólnie Panowie proszę o poradę, jakie substancje aktywne zastosować aby mieć spokój z przytulia chabrem i miotłą, próbowałem Legato plus w pełnej dawce, glean w pełnej dawce, mieszanki, chlorotoluron z DFF wg Was zdałby egzamin( wg etykiet powinien zdać zwłaszcza w tak wilgotnym roku jak ten). Obecnie mam zakupione na mniej 'przytuliowe' pola legato+ + glean, na silniej komplet, zobaczymy...

Idealnej mieszanki praktycznie nie ma. Na miotłę boxer 2l (w dobrym terminie też przytulie powinien załatwić), do tego 0,1 DFF i 5-10g gleanu, lub 0,5l chlorotoluronu lub triberunon metylu (skuteczny na chabra, ale stosować wyłącznie po wschodach chabra).

Cihu    123

w tym roku wschody zbóż sianych w terminie to jakieś nieporozumienie. 16 dni - przecież to jakieś żarty są :) u mnie po 14 dniach tylko kilka procent kiełków pszenicy wyszło z ziemi. W pszenżycie jest nieco lepiej. Dla porównania jęczmień siany 6 września dla pełnych wschodów potrzebował nie wiecej niż 9-10 dni

Adrenalina    10

Pszenica siana 23-24 IX wschodzi ładnie powoli ale już Rządki widać sa dwa listki Material siewny swój odmiana kws ozon

Pszenżyto siane 21 IX Podobne wschody ale uważam że jest większe.Pozdrawiam

Co powiecie o takiej mieszance na chwasty w Pszenicy:

-Agrosulfuron 750 WP 10g

-ekspert met 56 wg 0,2 kg

-lentipur flo 500 S.C. 0,75 L

-legato plus 600 S,C 0,1 L

-Nutrimix 2kg

Dziękuje z góry za Porady.

Edytowano przez Adrenalina

cieplym3    8

Ok tylko cgyba glean bym już z tego wywalił bo po co? chyba, że samosiewy rzepaku

Moja pszenica siana 24 ma dopiero małe kiełki w ziemii, szczerze to już troche deszczu by się przydało, pszenżyto siane 19(kwalifikat) różni się dużo od tego sianego swoim materiałem 21, różnica w rozwoju jakieś 5 dni.

Adrenalina    10

Pszenica po Rzepaku i cos tam powschodziło rzepaku wiec dalem profilaktycznie . U mnie mam 3 odmiany Pszenzyta i wszystkie prócz Gringo wschodzą ładnie Pole zieloniutkie.Pozdrawiam

Renault9514    49

no ja w końcu zakończyłem dzisiaj siew pszenicy :) zostały posiane Bogatka, Kws Ozon i Turnia na jednym kawałku już wzeszła na innych szpilkuje :D

sybiuszek24    3

Witam.Pryskali byście pszenice glinem jak dzisiaj posiałem a ziemia jest wilgotna?Planowałem w poniedziałek ale czy jest sens na wilgotną glebe?

jaco25    262

Ja też zakończyłem dzisiaj zasiewy. Posiałem na próbę pszenicę ozimą Agil, Kwalifikat ciężki MTN- 60,1g, ziarno ładne pękate, może ktoś coś powiedzieć o agrotechnice tej pszenicy na co zwrócić uwagę??

Kupiłem herbicyd Boxer 800sc, będę go stosował samego w dawce 3l na ha bo priorytetem jest zwalczyć miotłę w jesieni a z dwuliściennych co nie weźmie to się jesienią załatwi.

Edytowano przez jaco25

maly00    6

ja sialem 21 wrzesnia i praktycznie nic moze z 5 % wschodzi jest zimno w nocy i to jest przyczyna i moze byc problem z tymi pszenicami ciekawe jak powschodza jak ktos gesto posial to pewnie bedzie dobrze ja sailem ponizej 150 kg kwalfikat c1 osadkowski

milanreal1    290

zaczyna pszenica wychodzic powoli z gleby.16 dni od siewu

A pewnie do zaprawy dawałeś nawóz donasienny? U mnie 10 dni od siewu żyta a pole nadal wygląda tak samo. Jak się ociepli to może i wschody będą lepsze.

Ja też zakończyłem dzisiaj zasiewy. Posiałem na próbę pszenicę ozimą Agil, Kwalifikat ciężki MTN- 60,1g, ziarno ładne pękate, może ktoś coś powiedzieć o agrotechnice tej pszenicy na co zwrócić uwagę??

Kupiłem herbicyd Boxer 800sc, będę go stosował samego w dawce 3l na ha bo priorytetem jest zwalczyć miotłę w jesieni a z dwuliściennych co nie weźmie to się jesienią załatwi.

Można i tak. Do dobrego zwalczania miotły wystarcza nawet 2 litry boxera, wyższa dawka lepiej sobie poradzi z przytulią czy samosiewami rzepaku. A jak dasz 3l to miotła nie ma szans.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.