Skocz do zawartości

Polecane posty

A już masz kupiony ten lancet? Jak nie to ja bym dał dobry środek(środki) jesienią wyjdzie taniej niż lancet, skuteczność podobna, a i zalety w postaci braku konkurencji chwastów już jesienią.

No właśnie mam kupiony dla tego chciałem teraz coś po kosztach żeby sam żepak aby zwalczyło , poczekam zobacze co sie bedzie działo

Wiadomość z agroFakt.pl

Adrenalina    10

Kolego sąsiad sieje kws Julius 2 rok i w tym roku miał zajeb. pszenice:) Ogólnie Poleca Kws Ozon Najlepsza Pszenica 8 ton na spokojnie daje .

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kolego Zetti77 zauwazyles jakies przebarwienia po takiej mieszance? wlasnie tez planuje dac 4l maratonu+ 5g gleanu

ZETTI77

slawek2209    78

Chce zastosowac na pszenice maraton,i moje pytanie jest takie jak oceniacie ten herbicyd jak radzi sobie z chwastami i czy lepiej opryskac zara po siewie czy jak pszenica bedzie miała 1-2 lisci?

maraton puszcza chabra i moze też się pojawić przytulia wiosną.na samosiewy rzepaku też za słaby

mich18    25

Ciekawe jaka mieszanina maraton z glean opryska zara po siewie i czy nie przypali pszenicy?

ZETTI77    1

ja jeszcze nie stosowałem maratonu, wole się upewnić czy jakieś przeciwskazania w praktyce są

Mam pytanie dużo piszecie o tym glinie .Jeżeli zastosuje 20 g/ha to będę mógł posiać rzepak po pszenicy? Kupiłem tylko to na jesień zaraz po siewie bo pierwszy raz pryskam jesienią pszenice ale teraz się zastanawiam czy dobrze robię?

milanreal1    290

Tomek a jaki jest sens 2x wjezdzać w pole? jak mozna raz na wiosnę.

A bynajmniej po to aby już jesienią mieć pole czyste, wiosną jest drożej. A jak warunki pozwolą to i wiosną nie trzeba nic poprawiać a pszenica ma optymalne warunki do rozwoju już na początku.

czy maraton 4l z gleanem nie przypala pszenicy?

Nie powinien. Jak zrobisz wszystko ok to nie powinno być efektów ubocznych. Tak drogi herbicyd powinien w pełni być selektywny.

Darkos795    4

Stosowałem trio 2 lata i było super,a w tym roku przepuścił sporo przytulii.

Ps znacie jakiś patent żeby odzielić to dziadostwo od ziarna?

szarak    11

Mam pytanie dużo piszecie o tym glinie .Jeżeli zastosuje 20 g/ha to będę mógł posiać rzepak po pszenicy? Kupiłem tylko to na jesień zaraz po siewie bo pierwszy raz pryskam jesienią pszenice ale teraz się zastanawiam czy dobrze robię?

Spokjnie ja zawze sieje

kleine100    3

Witam, zna ktoś patent aby jesienią pozbyć się miotły, stokłosy i samosiewów rzepaku, bo na stokłosę to wiosną attribut i atlantis, ale w tym roku wcześnie posiałem i na wiosnę może być problem z miotłą, dodam, że oprysk tylko po wschodach, bo pszenica już 5 dni jak posiana, z góry dzięki za info

u1212    2

Na miotłę i stokłosy najlepszy chyba będzie Expert Met 0.35 kg/ha z dodatkiem Gleanu 7-10g. Koszt ok. 80 zł/ha, także według mnie warto opryskać jesienią nawet jeśli czasami zajdzie konieczność poprawki wiosną.

KULAWA_KOZA    88

Tak.

Mój młynek.

Darkos jaką dawkę dałeś TRIO ?

w informacji na bytelce piszę 2l/ha

ja zawsze dawałem 2.2l/ha i było czysto .W tym roku dałem Turbo bo TRIO nie było i przytulia była.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Darkos795    4

Dawałem według instrukcji,w tym roku powschodowo spróbuję gleanem 25g na ha.Spróbuję młynkiem od sąsiada,moja wialnia nie dała rady,a do ciebie mam za daleko ;)

Jeszcze mam pytanie o zakres temperatur,bo na ulotce nic nie wyczytałem,a będzie pryskane po 15 pażdziernika,więc może być juz róznie.

gwozd    101

sam młynek typu wialnia może nie dać rady bo ładna przytulia jest ciężka i wtedy leci do celnego nie do pośladu. Czasem pomoże młynek rafowy ale tylko jak ziarno pszenicy jest grube i da radę odpowiednio dobrać rafy

Kiedyś odczyszczałem ziarno łubinu z przytuli i wialnia nie dała rady tak dorodna była przytulia. Dopiero sprzęt tego typu dał radę http://www.iagro.pl/s/petkus

sybiuszek24    3

Ja będę pryskał gleanem 25g na ha koszt 60 zł mam nadzieje że zasieje za 2 tyg i 3 dni po siewie właśnie oprysk chyba dobrze zrobię? :rolleyes:

grzegorz132    9

Wczoraj kupiłem kws julius, ma ktoś jakieś doświadczenia z tą pszenicą?

podobno u znajomego dała 8.5 t z ha w tym roku tylko u niego zawsze jest b.wysoka potas fosfor wapno oraz mikroelementy pewnie dolistnie ziemia chyba 4 glina gora

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.