Skocz do zawartości

Polecane posty

proxy8441    72

zasiałem pszenice tydzień temu , po rzepaku i widzę że sie przebija rzepak , i zastanawiam sie czy opryskać to czy zostawić do wiosny, teraz nie bardzo mam jak opryskać bo mi padł opryskiwacz i będę kupował dopiero na wiosnę , a jak teraz pryskać to co najlepiej wyjdzie nie drogo i co zwalczy rzepak , na chwasty i tak bede pryskał wiosną bo mam już oprysk więc teraz nie bardzo mi sie wydawać dodatkową kase

Mysle że Glean byłby dobry można go stosowac w pszenicy.

I włąsnie ponawiam pytanie kto z Was stosował Glean w pszenicy ozimej na jesieni i kiedy przed czy powschodowo i jaki efekt?

milanreal1    290

kiedy macie zamiar zasiać pszenicę? myślę Arkadie zasiać pod koniec września, a opryskać mam zamiar Gleanem najwyżej wiosenna korekta, pryskał ktoś pszenicę Gleanem na jesieni? Jaki efekt? Lepiej przedwschodowo czy powschodach? teroretycznie przed a jak w praktyce?

Pryskałem samym gleanem w życie i pszenżycie i szczerze mówiąc dał najlepszy efekt z dotychczasowych środków jakie stosowałem jesienią (stosowałem te tańsze środki bez mieszanin). Niewiele gorzej spisał się expert met, najgorzej lentipur (miotłę puścił, jeszcze pszenżyto przyhamował). Dawałem powschodowo, ale przedwschodowo tez możesz, najważniejsze to wilgotna gleba. I jeżeli kiedyś go stosowałeś to jednak radziłbym zainwestować trochę więcej, i zrobić mieszaninę, do 100zł/ha można elegancką mieszaninę ułożyć. i wielka wadą jest że po gleanie w pełnej dawce długo zalega w glebie, w nastepnym roku możesz zapomnieć o buraku czy lucernie.

Panowie zoralem pole po rzepaku i straszna kapusta wyrosla z tego rzepaku ze plug dobrze nie poprzykrywal , po siewie pszenicy planuje zastosowac maraton wypali on caly ten rzepak , czy dodac troche gleanu ?

Zdecydowanie popieram sławka, aby skutecznie zwalczyć samosiewy rzepaku koniecznie dodaj glean.

A po gleanie 4-5g/ha mozna spokojnie rzepak siac jako rosline nastepcza na niskim pH?

Taka niska dawka nie zaszkodzi. Będziesz spokojnie mógł posiać rzepak.

zasiałem pszenice tydzień temu , po rzepaku i widzę że sie przebija rzepak , i zastanawiam sie czy opryskać to czy zostawić do wiosny, teraz nie bardzo mam jak opryskać bo mi padł opryskiwacz i będę kupował dopiero na wiosnę , a jak teraz pryskać to co najlepiej wyjdzie nie drogo i co zwalczy rzepak , na chwasty i tak bede pryskał wiosną bo mam już oprysk więc teraz nie bardzo mi sie wydawać dodatkową kase

Jak chcesz polecieć po kosztach to raczej ten glean będzie najtańszym wyjściem pozbycia się rzepaku. Czym chcesz pryskać wiosną?

slawek2209    78

A po gleanie 4-5g/ha mozna spokojnie rzepak siac jako rosline nastepcza na niskim pH?

dawalem glean 8g razem ze snajperem a po pszenicy siany był rzepak i nic złego się nie działo.ph gleby 5. Edytowano przez slawek2209

Wiadomość z agroFakt.pl

KULAWA_KOZA    88

Mi dzisiaj przywieźli z centrali arkadię ale nie ma na etykiecie podanej siły kiełkowania,czy to normalne? Na kws ozon jest. Mam na 1.15ha 150kg arkadii i 100 ozona klasa gleby IV. Siew pewnie po niedzieli bo jeszcze ziemniaki na polu. Czy na takie stanowisko 250kg będzie ok.

dziwie wam sia panowie ze tak malo siejecie pszenicy na 1ha. U mnie by to nie przeszo. :rolleyes:

u mnie 220-240 jest idealnie

Cihu    123

kulawa_koza, nie dziwię, że się dziwisz.... :) kilka postów wyżej napisałeś, że pszenica mieszańcowa dobrze sypie bo sąsiad miał 3 odmiany zmieszał i było dobrze. :) ubawiłem się niesamowicie, post roku!

post # 6267: a czy siejecie pszenice mieszańcowe jak to jest z nia?

post #6268: a normalnie a jak ma być .....sąsiad w tamtym roku siał odemnie pszenice od kolegi i swoją. Pomieszał i plon był super.5-6t.

Edytowano przez Cihu

krychu    43

Macie może mapkę z terminami dla pszenicy oraz pszenżyta taką jaka jest do żyta?

karolr2    180

dziwie wam sia panowie ze tak malo siejecie pszenicy na 1ha. U mnie by to nie przeszo. :rolleyes:

u mnie 220-240 jest idealnie

Orłem z matmy nie byłem ale jak by nie liczyć to wychodzi 220kg 1ha

masa24    55

mam jeszcze jedno pytanie, rozsialem npk i zaraz potem zaczal poadac deszcz i tak o paru dni, nie wymieszalem nawozu z gleba, czy poszedl on na strate?

Merkoo    5

Oczywiscie że nie, A jesli przykryjesz ziemią i pada dzesz, potem snieg, przychodzi zima, potem wiosna i przeciez on tam dalej bedzie. Wiec jaka różnica

Jak chcesz polecieć po kosztach to raczej ten glean będzie najtańszym wyjściem pozbycia się rzepaku. Czym chcesz pryskać wiosną?

Na wiosnę Lancet Plus

Ale zastanawiam sie czy nie przeczekać do wiosny zobaczę jeszcze co sie bedzie działo , do kiedy można optymalnie stosować glean jesienią z waszego doświadczenia

gwozd    101

Jak poradzi sobie polon z gorczycy posiany po pszenicy gdzie poszła pełna dawka gleanu???

KULAWA_KOZA    88

Orłem z matmy nie byłem ale jak by nie liczyć to wychodzi 220kg 1ha

ja kolego zrozumiałem 150kg pszenicy na 115ar.

kulawa_koza, nie dziwię, że się dziwisz.... :) kilka postów wyżej napisałeś, że pszenica mieszańcowa dobrze sypie bo sąsiad miał 3 odmiany zmieszał i było dobrze. :) ubawiłem się niesamowicie, post roku!

post # 6267: a czy siejecie pszenice mieszańcowe jak to jest z nia?

post #6268: a normalnie a jak ma być .....sąsiad w tamtym roku siał odemnie pszenice od kolegi i swoją. Pomieszał i plon był super.5-6t.

no a co Cie tak ubawiło?

Posiej to się przekonasz czy było coś śmiesznego co napisałem.

wons    1

Nie uprawiam pszenicy choc mam odpowiednie gleby, wole jeczmien ozimy ,kukurydze i soję ......... :)

Cihu    123

określenie pszenica mieszańcowa nie znacza, że miesza się w siewniku kilka odmian. Pszenica mieszańcowa to to samo co żyto mieszańcowe czyli inaczej pszenica hybrydowa.

gwozd    101

Nie uprawiam pszenicy choc mam odpowiednie gleby, wole jeczmien ozimy ,kukurydze i soję ......... :)

Może napisz coś o swoich doświadczeniach z soją w odpowiednim temacie

Pewnie chodziło o pszenicę hybrydową, F1 czyli inaczej mieszańcową a nie mieszanie odmian. Też ciekawe zagadnienie

Pszenica hybrydowa a nie mieszanie odmian

knoro93    167

Mieszanie odmian nie jest aż taka zbrodnia kiedys zmieszalismy 3 odmiany pszenzyta i było najlepsze ze wszystkich kawałków(taki eksperyment). Kazda odmiana ma nieco inne wymagania glebowe i pogodowe i jak jedna odmiana nie wypali inne mogą nadrobić. Mimo to lepiej nie mieszać według mnie ;)

RAMZES9107    20

Panowie pisze tutaj żeby mi ktoś wyjaśnił pewną sprawę. W zeszłym tygodniu posiałem pszenicę, w sobote poszedł oprysk Snajper 600 sc w dawce 1,6 l /ha czyli ciut wyższa niż zalecana nawet. Deszcz po oprysku nastąpił dopiero po 10 godzinach. Dzisiaj ide na pole a fiołek wschodzi... A przecież diflufenikan ewidentnie ma go zwalczać. Moje pytanie brzmi: O co chodzi?

ZETTI77    1

mam jeszcze jedno pytanie, rozsialem npk i zaraz potem zaczal poadac deszcz i tak o paru dni, nie wymieszalem nawozu z gleba, czy poszedl on na strate?

nie nie poszedł na straty i nie pójdzie nie martw się

W mojej okolicy też ciągle pada i myśle by tak po deszczach lekko podnieść obsade o 10 %. Fakt że pszenice mają duże rozbieżności w mtz bo od 35-50 g ale jednak lepiej sugerować się ilościa szt. na m2

Edytowano przez ZETTI77

proxy8441    72

Pryskałem samym gleanem w życie i pszenżycie i szczerze mówiąc dał najlepszy efekt z dotychczasowych środków jakie stosowałem jesienią (stosowałem te tańsze środki bez mieszanin). Niewiele gorzej spisał się expert met, najgorzej lentipur (miotłę puścił, jeszcze pszenżyto przyhamował). Dawałem powschodowo, ale przedwschodowo tez możesz, najważniejsze to wilgotna gleba. I jeżeli kiedyś go stosowałeś to jednak radziłbym zainwestować trochę więcej, i zrobić mieszaninę, do 100zł/ha można elegancką mieszaninę ułożyć. i wielka wadą jest że po gleanie w pełnej dawce długo zalega w glebie, w nastepnym roku możesz zapomnieć o buraku czy lucernie.

na śmierć zapomniałem o tym że Glean jest tak toksyczny dla rzepaku, chcę zastosowac dawkę powyżej 20g/ha czy będe mógł w sierpniu zasiać po nim rzepak ? Niby po 9 miesiącach można siać rzepak oby się nie mylili.

milanreal1    290

Nie sieje rzepaku więc w tej kwestii się nie wypowiem.

dawalem glean 8g razem ze snajperem a po pszenicy siany był rzepak i nic złego się nie działo.ph gleby 5.

Sorry za zejście z tematu ale jak rzepak sypał na takim pH, pytam z ciekawości bo kiedyś czytałem starszą książkę to zalecali siew rzepaku na pH 5,5. A dziś trochę inaczej już to wygląda.

Na wiosnę Lancet Plus

Ale zastanawiam sie czy nie przeczekać do wiosny zobaczę jeszcze co sie bedzie działo , do kiedy można optymalnie stosować glean jesienią z waszego doświadczenia

A już masz kupiony ten lancet? Jak nie to ja bym dał dobry środek(środki) jesienią wyjdzie taniej niż lancet, skuteczność podobna, a i zalety w postaci braku konkurencji chwastów już jesienią.

Pewnie chodziło o pszenicę hybrydową, F1 czyli inaczej mieszańcową a nie mieszanie odmian. Też ciekawe zagadnienie

Pszenica hybrydowa a nie mieszanie odmian

Pamiętam kiedyś mądry post @TOREZ. Że każda hybryda wymaga zrobienia wszystkiego ok inaczej nie będzie większego plonu niż w przypadku populacji, tym bardziej tyczy się to pszenicy i jęczmienia czyli zbóż samopylnych. Czyli w skrócie, nie oszczędzać na środki produkcji, a czy się to opłaci nie zawsze wiadomo.

A mieszanie odmian to też ciekawy temat. Największą bzdura jaka można powiedzieć że wzrost plonu będzie z powodu zapylenia, pszenica jest samopylna. Efekty mogą wynikać z rożnej podatności odmian na choroby, zazwyczaj w takich łanach obserwuje się znacznie mniejsze porażenie chorobami. Z drugiej strony to kłopot, może być tak że w 1 odmianie mączniak zaatakuje szybciej, dajemy fungicyd, a niedługo potem mączniak atakuje 2 odmianę (rzadko to się zdarza, ale to możliwe). Mogą być tez problemy z terminem dojrzewania.

mich18    25

Chce zastosowac na pszenice maraton,i moje pytanie jest takie jak oceniacie ten herbicyd jak radzi sobie z chwastami i czy lepiej opryskac zara po siewie czy jak pszenica bedzie miała 1-2 lisci?

koniu    76

ja stosuje maraton od kilku lat w fazie 1-2 liści i jestem zadowolony lecz dodaje 5-7 gr Gleanu by nieco wzmocnić działanie na przytulie. Jesienią nie wszystko udało mi się udało popryskać maratonem, to na wiosne zastosowałem pierwszy raz Lancet Plus, z którego też byłem zadowolony :)

glwoj    1

W zeszłym roku stosowałem zaraz po siewie Maraton 4l/ha + Glean 8 gr/ha, wszystko ładnie wyczyściło oprócz stokłosy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.