Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

Kenu84    0

Co sądzicie o takiej uprawie pszenicy??

Klasa ziemi I II i IIIa. Stanowisko po jęczmieniu i prosie.

Późna podorywka bo sucho, orka na około 20-22 cm.

Pod agregat uprawowy unifoska 02 - 170 kg/ha i saletrzak 27 - 200 kg/ha.

W sumie daje to 60 N, 20 P, 20 K i 20 S. W dodatku nawóz praktycznie niewymieszany.

Zaprawa funabent, wysiane zostało pewnie z 250 - 300 kg/ha

Edytowano przez Kenu84

Huberto89    34

Nie jestem wielkim znawcą w uprawie pszenicy dopiero się uczę, ale moim zdaniem zamiast tych 200kg saletrzaku korzystniej jest dać 100kg polifoski na jesień bo do wiosny azotu z saletrzaku praktycznie nie będzie a jesienią w takiej dawce nie jest on potrzebny. No i zamiast tych 300kg pszenicy wysiać góra 200kg/ha zaprawionej jakąś lepszą zaprawą. Takie jest moje zdanie.

milanreal1    290

bardzo dobrze wychodziła mi mieszanina boxer legato grodyl na polach z kompensacją przytulii

I to wszystko jesienią? Chociaż nie powiem, mieszanina taka która jesienią weźmie wszystko.

boxer 2l + glean 8g to wystarczy i ewentualna poprawka legato na wiosne czy legato teraz lepiej?

Po tej mieszaninie za bardzo nie trzeba by co poprawiać, ale monitorować pole trzeba. Chaber i przytulia mogą wschodzić wiosną.

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

tak jesienią tylko chwasty w fazie siewek bo grodyl typowo nalistny

milanreal1    290

Tak no właśnie o tym myślałem. A znowu boxer czy legato są typowo doglebowe. Stosowanie razem takiej mieszaniny może skutkować słabszym zwalczaniem miotły. Ale jak jest dobrze i się sprawdza to pogratulować stworzenia skutecznej mieszaniny.

tomek73    188

W tamtym roku sąsiad stosował tolurex i granstar w jesieni, w max dawkach. Na wiosnę poprawiał przytulię.

majes    4

A komplet tez jest doglebowym herbicydem? Ja w tym roku będę nim pryskał bo sulfonylomoczniki u mnie się nie sprawdziły w poprezdnim sezonie.

Tomek90    194

Komplet jest nalistnym, tak samo legato z s.a. dff na przytulie dodawanym np do experta.

kissmy...    57

W tamtym roku sąsiad stosował tolurex i granstar w jesieni, w max dawkach. Na wiosnę poprawiał przytulię.

w jakich dawkach? granstar jest strasznie drogi, a mieszankę tolurexu z toto poleca chemirol jako wysoce skuteczną za 70zł/ha

proxy8441    72

kiedy macie zamiar zasiać pszenicę? myślę Arkadie zasiać pod koniec września, a opryskać mam zamiar Gleanem najwyżej wiosenna korekta, pryskał ktoś pszenicę Gleanem na jesieni? Jaki efekt? Lepiej przedwschodowo czy powschodach? teroretycznie przed a jak w praktyce?

Edytowano przez proxy8441

masa24    55

panowie mam teraz klopot, pierwszy raz sieje pszenice . mam legende c1, tylko jest jakas strasznie drobna, mtn 34 g. Czy to nie bedzie mialo wplywu na plon

i teraz przy mtn 34 i zk 85% sieje na obsade 350 nasion. Wg wzoru daje to 140 kg. nie za malo tej pszenicy?

Moze zwiekszyc obsade do 450 ? zaleca sie obsade bodajze 350-450 , od czego zalezy jej wybor?

to nic nie szkodzi ze ziarno ma date zaprawianai wrzesien 2012?

Edytowano przez masa24

kissmy...    57

panowie mam teraz klopot, pierwszy raz sieje pszenice . mam legende c1, tylko jest jakas strasznie drobna, mtn 34 g. Czy to nie bedzie mialo wplywu na plon

na plon będą miały wpływ cechy odmianowe czyli niska mtn, miałem w tym sezonie legendę c1 i wystąpiły straszne problemy ze zdrowotnością (łącznie 4 zabiegi fungicydem), należy również uwzględnić większy koszt regulacji (dałem ponad litr medax top w dwóch zabiegach i litr ccc) a plon wcale nie był rewelacyjny poniżej 7t/ha, mogę polecić tę odmianę wyłącznie komuś kto potrzebuje dużo słomy

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie zoralem pole po rzepaku i straszna kapusta wyrosla z tego rzepaku ze plug dobrze nie poprzykrywal , po siewie pszenicy planuje zastosowac maraton wypali on caly ten rzepak , czy dodac troche gleanu ?

masa24    55

dobrze licze ze przy mtn 34 i sile 85% zeby uzyskac obsade 380 ktora jest dla pszenicy podobno opytmalna powinienem siac 150 kg na ha?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A po gleanie 4-5g/ha mozna spokojnie rzepak siac jako rosline nastepcza na niskim pH?

Tomek90    194

34x380/85=152.

@kissmy... opróżnij skrzynkę!

Edytowano przez Tomek90

tomek73    188

w jakich dawkach? granstar jest strasznie drogi, a mieszankę tolurexu z toto poleca chemirol jako wysoce skuteczną za 70zł/ha

Miał granstar ze starych zapasów, dał 20-25g i 2 l tolurexu, Tak nam poradzili, przytuli dużo puściło.

kissmy...    57

dobrze licze ze przy mtn 34 i sile 85% zeby uzyskac obsade 380 ktora jest dla pszenicy podobno opytmalna powinienem siac 150 kg na ha?

to jest obsada na połowę października, teraz 300 roślin to będzie aż nadto, siej 120kg\ha i będzie super

zasiałem pszenice tydzień temu , po rzepaku i widzę że sie przebija rzepak , i zastanawiam sie czy opryskać to czy zostawić do wiosny, teraz nie bardzo mam jak opryskać bo mi padł opryskiwacz i będę kupował dopiero na wiosnę , a jak teraz pryskać to co najlepiej wyjdzie nie drogo i co zwalczy rzepak , na chwasty i tak bede pryskał wiosną bo mam już oprysk więc teraz nie bardzo mi sie wydawać dodatkową kase

ZETTI77    1

ja jednak siałem arkadię, 150kg daje jakieś 350-380 roślin. Myśle że nawet za dużo ale w tym roku niech tak jest

karolr2    180

Mi dzisiaj przywieźli z centrali arkadię ale nie ma na etykiecie podanej siły kiełkowania,czy to normalne? Na kws ozon jest. Mam na 1.15ha 150kg arkadii i 100 ozona klasa gleby IV. Siew pewnie po niedzieli bo jeszcze ziemniaki na polu. Czy na takie stanowisko 250kg będzie ok.

masa24    55

u mnei optymalny termin siewu pszenicy to 15-25 wrzesien , caly czas leje i w sumie nie wiem czy w terminie sie wyrobie, jestem z mazur

to w optymalnym terminie nie powinienem dac tej obsady 380?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.