Skocz do zawartości

Polecane posty

slawek2209    78

No ale Kinto Duo i Astep to środki dużo niższej kategorii jak SCENIC czy BAYTAN.

A może Sławku żle zaprawiłeś tą pszenicę?

Ja pamiętam jak zaprawiłem w betoniarce ją tak jak w instrukcji to pszenica mało co była pokryta ta czerwona substancją.

Dopiero zwiększyłem dawke , chyba o 100ml i dopiero wtedy ziarno było ładnie pokryte.

Na polu nie zauważyłem żadnej z chorób kłosa.

zaprawialem w betoniarce i nie sądze aby była żle zaprawiona.kinto duo i astep gorsze od scenic i baytan?moim zdaniem nie są gorsze a astep moze byc nawet lepszy poniewaz zwalcza mszyce jesienią które roznoszą choroby.co do nawozenia pszenicy po rzepaku ja daje polifoske 250 kg

Wiadomość z agroFakt.pl

Mateo33    1

Panowie jaką polecilibyście zaprawe na pszenice piewszy zbiór po kwalifikacie, pszenica skagen

farmervip    78

Nie daj nic.

Po rzepaku jest super stanowisko.

Dasz na wiosnę za to azot i będzie lux.

A ile na wiosne dajesz kolego azotu i w ilu dawkach?

:) :)

Tomek90    213

Mówicie tylko o zaprawach, a gdzie nawóz donasienny?? My zaprawiamy Lamardor'em, protiokonazol+tebukonazol wydją mi się dobrymi substancjami na jesień i problem w pleśnia był pierwszy raz w tym roku.

andrzejB    3

A ja zastanawiam się nad zastosowaniem Scenic+ Plontar+ Primus b. Czy tak będzie dobrze? Sam nie wiem, ale wypróbuje i się przekonam.

Mateo33    1

A co myślcie żeby zamiast mocznika to mikroorganizmami opryskac i zgruberowac ponoc dobre po wapnowaniu

milanreal1    290

scenik w ubiegłych latach działał przyzwoicie.w tym sezonie słabo.pozostaje kinto duo i astep

Kinto duo to słabsza zaprawa od scenica. O astepie nie słyszałem, skład ma ciekawy, ale słabo zabezpiecza przed pleśnią śniegową. Może spróbuj jockey new, lepszy chyba nawet od baytanu. Chociaż troche się zastanawiam czy to nie sciema BASF z tym zwalczaniem septoriozy i mącznika, w koncu wg nich duet zwalcza choroby podstawy źdźbła więc wszystko możliwe :D

@tomek90 znacznie drożej wychodzą w porównaniu np do scenica?

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

corbolo    0

Panowie jaką polecilibyście zaprawe na pszenice piewszy zbiór po kwalifikacie, pszenica skagen

Jak zamierzasz intensywnie uprawiać to polecam galmano lub jockey new

KULAWA_KOZA    88

A ile na wiosne dajesz kolego azotu i w ilu dawkach?

W dwóch dawkach ....

zaraz na poczatku wegetacji a potem jak pszenica ma 40 cm gdzieś .

W tym roku dałem 2X po 250/270kg saletry

sajgon    12

Szkoda kasy na te zaprawy. Wogóle ktoś tym zaprawia??

Zaprawiałem część zboża w tamtym roku jockeyem i byłem zadowolony. Jednak cena 75 zł na q powala z nóg.

metiu20    13

a co sądzicie o RAXIL GEL. My zaprawiamy nim od dawna w betoniarce, 5 minut mieszania i pszenica jak pomalowana. Nie zauważyliśmy niczego niepokojącego więc chyba zaprawa się spisuje, cena to ok 20zł na metr pszenicy.

KULAWA_KOZA    88

Ja w tym roku kupuje całość zboże z centrali kupuje , wiec bedzie zaprawione i od razu nawóz donasienny dany.

KWS OZON

ARKADIA

AGIL

gwozd    101

3lata temu z zaprawiania proszkiem i kijem w siewniku przeszedłem do betoniarki i baytanu. Jestem zadowolony co prawda przy lesie gdzie zebrało się bardzo dużo śniegu troszkę była rzadsza ale tragedii nie było. Mączniak pojawił się w maju jak powinno jeszcze T1 trzymać. Pod koniec kwietnia było trochę septoriozy. Jako nawóz donasienny używałem primus B a czasem zwykły ekolist i też jest lepiej niż żaden

Spotkałem się ze stwierdzeniem że jeżeli było dobrze zaprawione to T1 jest niepotrzebne ^^ Do baytanu żeby lepiej pokrył nasiona dobrze jest dodać trochę więcej wody

Po rzepaku jest dobre stanowisko bo to nie zboże ale po łubinie albo grochu to dopiero... :wub:

Mateo33    1

Jak myślicie ile kg skagena wysiac na hektar

Sprzedawca z pobliskiej hurtowni śor radzi 150 kg na hektar ,wydaje mi sie troche za mało .

u1212    2

Według broszur Skagen charakteryzuje się bardzo dobrym krzewieniem. Dlatego ja siejąc w terminie wczesnym lub optymalnym nie przekraczałbym 150 kg/ha. Saaten Union zaleca na wczesny siew 250-280 nasion/m2 co przy MTZ 45g oraz zdolności kiełkowania 95% co odpowiada 118-132 kg/ha.

milanreal1    290

Zaprawiałem część zboża w tamtym roku jockeyem i byłem zadowolony. Jednak cena 75 zł na q powala z nóg.

A czasem nie zapomniałeś ","? To już bardziej warto kupić pszenice z centrali która jest zaprawiona i do tego dostajesz zwrot.

Zaprawiając 100kg ziarna w cenie 20zł można dać już dobre zaprawy.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

szopen    28

A gdzie można kupić pszenicę zaprawioną Baytanem? Zaprawiają byle czym aby było taniej.

sajgon    12

A czasem nie zapomniałeś ","? To już bardziej warto kupić pszenice z centrali która jest zaprawiona i do tego dostajesz zwrot.

Zaprawiając 100kg ziarna w cenie 20zł można dać już dobre zaprawy.

pszenica była zaprawiana jockeyem gdyż była siana po jęczmieniu jarym, który jest raczej średnim przedplonem, a także w monokulturze po pszenicy. W tamtym roku stosowałem 3 zaprawy: Jockey, Real Star i Raxil Gel. Ten ostatni to kompletna porażka. Na polu gdzie część pszenżyta była zaprawiana Raxil Gelem, a część Real Star po tym pierwszym mączniak wylazł 2 tygodnie wcześniej.Widać było dokładnie granicę gdzie była stsowana jedna zaprawa,a gdzie druga.

Michal225    13

Ja do siewu zamówiłem sailor czy ktoś kto miał może się coś na jej temat wypowiedzieć . Kerubino w tym roku oddało ponad 6t/ha , na IV a,b parametry konsupcyjne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)