Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pimper21    49

Witam panowie jaką pszenice ozimą mi polecicie na III ,IV klase ziemi , przedplon pszenica jara ??

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

ani baytan ani scenic nie sprawdziła się w tym roku.pleśń śniegowa była i głównie przy miedzach pszenica poleciała

magtom36    0

witajcie zastanawiam się na doborem odmian

-bamberka

-arkadia

-linus

-sailor

-potenzial

-barokko

macie jakiej plusy lub minusy tych odmian, jakieś z nich byście polecili?

KULAWA_KOZA    88

A ile tego masz? 1 ha , 2ha? W doniczce to każdy potrafi :) Podaj średnią np ze 100 ha

Mam 3ha KWS OZON-a , średnio po przeważeniu mi wyszło 7.2/ha,,,,,mam IV klasę ziemi , ale czuję że na lepszych ziemiach i po rzepaku itp dała by plon SUPER.

Ja ją siałem po jęczmieniu, pszenicy i ziemniakach.

Dla mnie super pszenica.

W tym roku ponownie zagości u mnie wraz z Agilem i z tych trzech któraś ------Primus,Sailor lub Arkadia.

Sławek u mnie Scenic sprawdził się super , a Baytan Uniwersal to najlepsza zaprawa.

Duże znaczenie ma także rejon Polski oraz klimat.

U Ciebie choroby mogą zaatakować a u mnie nie......

Panowie mieliście może Primus-a , Sailor-a albo Arkadie?

Co o nich możecie powiedzieć?

Osobiście skłaniam się ku Arkadi ma dobre opinie.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

slawek2209    78

po baytanie maczniaka i septorioze miałem juz jesienią.co prawda zima była długa ale spodziewałem się więcej po tych zaprawach.jesienią była mszyca na zbożach i to też mogło mieć wpływ że pojawiła się septorioza.astep ktoś stosował?

jankes123    5

w tym roku mielismy nutke i bemberke i nutka lepiej sypala takie same warunki takie same ziemie a jaka pszeice byscie polecili niską o wysokosc chodzi i pszenzyto tez jakies ?

case-jxu-95    2

U mnie pszenica dalej zielona :unsure: a ziarno KWS grubę i piękne.

czuje że zniwa może koło 15.08 :blink:

I jak pszeniczka ozon skoszona

MarcinC360    6

Cerone ok, ale lubi wyższe temperatury. Gdy temperatury są niskie pewniejszy jest moddus, niektóre źródła podają że działa już od 8 stopni. W tym roku akurat temperatury sprzyjały dla antywylegaczy. Na I-II kolano w życie dałem CCC+cerone i było 19stopni.

I właśnie dlatego, że etefon wymaga wyższych temperatur zastosuje go samego w późniejszej fazie niż 1-2 kolanko, jak się nie myle to skróci i pogrubi. Do mieszanek antywylegaczy nie jestm przekonany.

gwozd    101

Ale jak 1-2kolanko będzie cienkie długie i wiotkie i tak polegnie. Nawet przy skróceniu dokłosia. I etefon działa krótko 3-5dni

KULAWA_KOZA    88

I jak pszeniczka ozon skoszona

Tak, w piątek poszła cała.Plon 7.2/ha.

ziarno jak na ten rok ładne.

Sypała rewelacyjnie.

Na drugi rok zagości u mnie ponownie wraz z Agilem i chyba Arkadiom.

case-jxu-95    2

To jak na ten rok to sukces ,u mnie muszelka też sypała w miarę ale mimo 3 zabiegów na grzyba trafia się porażone ziarniaki tego ozona zamawiam a co masz do powiedzenia na temat Agila i Arkadi

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

KULAWA_KOZA    88

Do Agila przekonał mnie kolega z forum a na temat Arkadi się troszkę naczytałem i postanowiłem ją zakupić.http://www.danko.pl/node/225

Nie cytuj poprzedniego posta bo dostaniesz 1 pkt od Mata albo pająka.

No ale pewnie spią to zapomną... :)

Ja Ozona mam około 20-22 tony , na 4 tony mam już zamówienie po 80zł wywiany sprzedaje.

Jak by ktoś z Małopolski chciał to sprzedam.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

JPH2    25

Arkadia fajna pszenica aczkolwiek miała odbicia, byc moze na skutek tej nietypowej pogody.

milanreal1    290

ani baytan ani scenic nie sprawdziła się w tym roku.pleśń śniegowa była i głównie przy miedzach pszenica poleciała

No to mnie zaskoczyłeś bo akurat baytan uznawałem za jedna z najlepszych zapraw na rynku, a scenic za najlepszą w tym segmencie cenowym. Jeżeli te 2 się nie sprawdziły to co wypróbujesz w tym roku?

krychu    43

U nas najwięcej w okolicy było posiane oscistych odmian. Północna wlkp. Wyglądały rewelacyjnie plon również był świetny. Spółka z 100 hektarów zostawiła ostrogi na siew. Na polu prezentuje się wyśmienicie. Zbierał ktoś z was w tym roku tą odmianę?

slawek2209    78

No to mnie zaskoczyłeś bo akurat baytan uznawałem za jedna z najlepszych zapraw na rynku, a scenic za najlepszą w tym segmencie cenowym. Jeżeli te 2 się nie sprawdziły to co wypróbujesz w tym roku?

scenik w ubiegłych latach działał przyzwoicie.w tym sezonie słabo.pozostaje kinto duo i astep

KULAWA_KOZA    88

No ale Kinto Duo i Astep to środki dużo niższej kategorii jak SCENIC czy BAYTAN.

A może Sławku żle zaprawiłeś tą pszenicę?

Ja pamiętam jak zaprawiłem w betoniarce ją tak jak w instrukcji to pszenica mało co była pokryta ta czerwona substancją.

Dopiero zwiększyłem dawke , chyba o 100ml i dopiero wtedy ziarno było ładnie pokryte.

Na polu nie zauważyłem żadnej z chorób kłosa.

farmervip    78

Panowie ile byście proponowali dac nawozu np polifoski 6 pod pszenice gdzie stanowisko jest po rzepaku a klasa 3b?

Mathieu92    112

Zależnie ile dałeś pod rzepak. Ja pod rzepak dałem 400kg polifoski 8 więc teraz po rzepaczysku pod pszenicę nie będę nic sypał NPK.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.