Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    196

Pszenice już praktycznie gotowe kwestia tygodnia dobrej pogody i można pod kose brać. Także myśle że koniec lipca, początek sierpnia tylko, że ma lać, lać i jeszcze raz lać.

kissmy...    57

ja mam w tym roku ostroge i podstawa to stanowisko .. mam kawałek po celubi i kawałek po pszenicy i po cebuli zielona a tamta tez ale mniej .. ma dość krótkie kłoski ale wygląda ładnie

odnośnie stanowiska to chyba więcej zależy od klasy bonitacyjnej niż od przedplonu, chociaż to też zależy od przebiegu pogody, u mnie ostroga także zredukowała długość kłosa, ale to raczej przez dużą obsadę i samosiewy pszenicy jarej, u mnie najlepiej wyglądał julius po kukurydzy, następnie ostroga po pszenicy jarej a najsłabiej legenda po ziemniakach (oczywiście mowa o infekcjach grzybowych) plon może jeszcze zaskoczyć, ale co najistotniejsze to w tym sezonie często słyszę o zredukowanym kłosie nawet przy terminowym siewie szczególnie w bogatce, czy to przez ubiegłą zimę rozregulowały się pewne cechy genetyczne?

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

Pszenice już praktycznie gotowe kwestia tygodnia dobrej pogody i można pod kose brać. Także myśle że koniec lipca, początek sierpnia tylko, że ma lać, lać i jeszcze raz lać.

u was ma lać u nas nie

Koledzy co myślicie o odmianie Ostroga

Mam też dostępną Mewę

Co myślicie

100 post!!!!!!!!!!!!

ja mam już trzeci rok ostrogę i dużo lepsza od mewy lepiej wychodzi na parametrach jest pózniejsza od mewy ma większą MTZ i lepiej plonuje

BARABUS    6

panowie czy 13% wilgotność pszenicy nadaje się do przechowywania w BINie ? bo tyle mi wychodzi pomiar z wyskubanych nasion i prawdopodobnie jutro wjadę kosić :)

thug    196

ja przechowywałem 14- 15 nic sie nie działo jak masz 13 to spokojnie do bina pod warunkeim ze ten pomiar miarodajny

Edytowano przez thug

BARABUS    6

generalnie jest sucha jak pieprz, tylko w miejscach polegniętych zdarzają się kłosy w których ziarniaki nie "chrupią" jeszcze, ale to jest zaledwie 2% całego 7ha pola

Tomek90    196

Tez chciałem dziś wjechać z przystawka do rzepaku w pszenice, ale nie miałem pojęcia czy to bedzie iść i zrezygnowałem :D Pszenica jak mówisz chrupie ale 1-2 dni słoneczniej pogody chyba potrzeba według mnie przynajmniej na podlasiu. Ten pomiar może być mało miarodajny bo jeżeli przejdzie przez słome wilgotność może pójść w górę.

Adrenalina    10

Panowie wy już Pszenice chcecie kosic a ja wczoraj dopiero Rzepak opryskalem:):) Pszenica jeszcze przynajmniej 2 tyg:) Pomorskie

tomek73    189

Ja to i za 2 tygodnie w pszenicą nie wjadę, za tydzień może w rzepak.

Adrenalina    10

Witaj kolego w Klubie:) ja tez mysle kolo 1 sierpnia Rzepak mlucic:)70 ha mam wiec nie duzo mysle na spokojnie 3 dni i w żyto wjade:)a na koniec pszenica:)Pozdrawiam

dralo5    3

to zależy kto jak dbał o pszenicę ja pryskałem np 2 razy od grzybka to muszę poczekać a znajomi zero ochrony to po niedzieli żniwa bo twarda już jest a wilogotności nie wiem ile. Dziś próbowałem rzepak ale wychodzi 12,6 wilgotność.

adrian1978    9

panowie czy 13% wilgotność pszenicy nadaje się do przechowywania w BINie ? bo tyle mi wychodzi pomiar z wyskubanych nasion i prawdopodobnie jutro wjadę kosić :)

14% spokojnie na pryzmie, a już w binie lux. Tylko wydłubane, a to które przejdzie przez kombajn ma różnicę w wilgotności.

Tomek90    196

Wczesne pszenice to jest tak jak pisze, średnie też chodz miejscami gdzie leży to miekka. Mueszelka chodz wczesna to po rapsie jeszcze nie gotowa. Pszenżyto wszystkie odmiany pod kose kwestia 2 dni dobrego słońca. Mówisz ochrona? Pakiet 3 zabiegowy, nawożenie średnie.

emilko    19

Południe Mazowsza - nie chrupie - myślę, że najwcześniej początek sierpnia. Odmiana Juljus.

BARABUS    6

to zależy kto jak dbał o pszenicę ja pryskałem np 2 razy od grzybka to muszę poczekać a znajomi zero ochrony to po niedzieli żniwa bo twarda już jest a wilogotności nie wiem ile. Dziś próbowałem rzepak ale wychodzi 12,6 wilgotność.

sugerujesz że nie pryskałem na grzyba :) a pryskałem i to 2 razy, ten drugi dość dobrym środkiem z dużą dawką struobiluryn, ale niestety to jest centralna WLKP i nie ma siły jest czas na żniwa... a te nie pryskane to już dawno gotowe, wiem bo sąsiad ma taką

KULAWA_KOZA    88

U mnie pszenica i ziemniaki dalej zielone....

jakieś wszystko zaczarowane w tym roku :blink:

ziarno bardzo grube w pszenicy.Pewnie Fandango ją tak trzyma.

gwozd    101

Tonacja jeszcze nie pozwijała kłosów a większość ziaren da się rozgnieść w palcach, ale to późna odmiana. Wczoraj jak pochodziłem trochę po polach to widać że część pszenic już czarna

KULAWA_KOZA    88

Panowie ma ktoś odmiane Agil....?

Rozmawiałem z kolegą Barabeus i lepiej mi ją poleca niż Toras-a.

Proszę o plusy i minusy tej odmiany.

dralo5    3

nie mówię że nie pryskasz tylko że patrząc bo regionach to wiadomo zawsze inaczej dochodzą zboża itp. tylko patrząc na mój rejon kto nie pryskał ten już może myśleć o żniwach u mnie.

BARABUS    6

Panowie ma ktoś odmiane Agil....?

Rozmawiałem z kolegą Barabeus i lepiej mi ją poleca niż Toras-a.

Proszę o plusy i minusy tej odmiany.

powiedziałem że lepiej wygląda ale czy jest lepsza to się okaże na dniach :D

wczoraj wjechałem w Torasa, wstępnie plon kręci sie w przedziale 7-8 ton/ha... dokładnie będzie wiadomo jak skończę działkę bo ciężko mi oszacować ile dokładnie skosiłem, niestety ale na 12 tonach zaprzestałem bo wilgotność wahała się od 13 do 15%... a to jak dla mnie za dużo by przechowywać w Binie

kissmy...    57

ja w binie zbijam jeszcze do 2% o ile pszenica jest dojrzała, a nadmierna wilgotność pochodzi z rosy lub deszczu, duża dmuchawa i przy obecnej niskiej wilgotności powietrza można dobrze i tanio dosuszyć zboże

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.