Polecane posty

Eryko    35

Piszecie o pryskaniu siarczanem magnezu po wykłoszeniu,a jakby dodać do tego mocznika,będą jakieś pozytywne efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie, prośba o radę. W opóźnionym T1 (9 maja) poszło fendpropidyna + prochloraz. Teraz chciałbym na ozime dac Menara 0,5 l/ha + Spekfree (tebukonazol) 0,4 l/ha, natomiast na jęczmień jary tylko Menara 0.5 l/ha. Będzie dobrze?

Jęczmień jary zaczyna się kłosic. Pszenżyto w pełni kwitnienia, pszenica zaczyna kwitnąc. Pryskac, czy czekac aż przekwitną?

Czy jest sens w jęczmieniu jarym do Menary dokładac ten tebukonazol? W jęczmieniu widzę głównie plamistośc siatkową, mączniak symbolicznie. W pszenżycie natomiast głównie septorioza i mączniak. W pszenicy głównie septorioza i chyba rdza, mączniaka jakoś specjalnie nie widac.

Jęczmień i pszenicę możesz pryskać. Pszenżyto w większości podobnie jak pszenica jest samopylne, ale mimo wszystko bym poczekał. Chociaż do końca nie wiem, nie próbowałem, jak ktoś pryskał w czasie kwitnienia to niech się wypowie.

Wg mnie nie ma sensu dokładać tebukonazolu. Mało mączniaka, menara bez problemu sobie poradzi, jeżeli plamistości nie ma dużo też sobie poradzi. Na plamistość siatkowa bardzo dobry jest cyprodynil ale to wysoka półka cenowa.

W pszenicy i pszenżycie możesz menarę dać. Na septoriozę, mączniaka i rdzę to taki średni środek, bardzo dobry na kłosa. Więc jeżeli tego mączniaka, septoriozy, czy rdzy nie ma dużo i nie są zaawansowane choroby to menara sobie poradzi bez dodatków innych środków.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A stosował ktoś Atlantis po kwitnieniu pszenicy ozimej w dawce 0.3l/ha na miotłę zbożową???


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

Polecicie coś dobrego i w rozsądnej kasie na mszyce i głównie larwy skrzypionki przy T3?Sporo w tym roku skrzypionki.

 

Przy obecnych temperaturach raczej zdecyduje się na Bi 58 bo pozostała większość insektycydów działa skutecznie poniżej 20*C a na to się nie zanosi.

Edytowano przez dawid1862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

azz11 w tym roku sporo się widzi tego rodzaju uszkodzeń na zbożach

ja mam podobne na liściach flagowych pszenicy, u mnie brak zarodników grzybni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Moze mi ktos powiedziec jak to jest z tymi pylnikami w pszenicy pryskalem jak pszenice tak jedna kwitla bardzo na innym kawalku mniej i jak pryskalem to cisnienie ustawilem bardzo male wiec tym sie nie martwie gorzej co pod ciagnikiem bedzie bo jak jechalem to wszedzie pelno bylo tych pylnikow ale niby kazdy mowi ze pszenice jak kwitnie mozna pryskac ale nic nie slyszalem o uszkodzeniu pylnikow czy to nie ma jakiegos wielkiego negatywnego wplywu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jak pylniki są na wierzchu to pszenica przekwitła.zabieg podczas kwitnienia nie szkodzi ,tylko odżywek nie należy dodawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

wręcz zwalczanie fuzariozy w tym okresie będzie bardziej efektywne.Dawno mnie tu nie było jak tam panowie wasze pszeniczki,cena leci niestety gracze nie śpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

W pszenicy ozimej tam gdzie zabrakło mi lanceta i było pryskane samym mustangiem forte wyskoczyła miotła nie jest jej dużo ok. 10-15 góra 20 roślin na m2 miejscami nie ma wcale, czy bardzo wpłynie to na spadek plonu ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

wręcz zwalczanie fuzariozy w tym okresie będzie bardziej efektywne.Dawno mnie tu nie było jak tam panowie wasze pszeniczki,cena leci niestety gracze nie śpią.

Pszenice jak na razie zapowiadają sie powyżej 7t z ha.septorioza opanowana .Osiris i eforia dana na kłos .teraz oczekiwanie na żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo22    0

Mam pewien problem. Po ostatnich opadach deszczu pokazała sie septorioza liści w pszenicy. Pszenica jest już prawie wykłoszona. Czy jest sens to pryskać czy już jest zapóźno? Doradźcie coś koledzy bo nie wiem co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Jak tam u was z mszycą w pszenicy bo ja dzisiaj znalezłem w kłosach ;[ .


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czakbar    0

Czym zwalczyć przytulię po wykłoszeniu pszenicy oz. ?? :/

 

W tamtym roku 29 czerwca pryskałem Tomiganem. W celu lepszego zwalczenia pryskać w mniejszej dawce na ostre słońce, Spaliło w 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo22    0

Panowie a co powiecie o szkodliwości rdzy brunatnej w pszenicy? Duże straty będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli jest jej dużo na liściu flagowym to straty małe nie będą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

planuję dzisiaj wjechać z azotem (mocznik 10kg + siarczan magnezu 5kg + tebukonazol 0,5l + fastac) w TA traktują o możliwości poparzenia końcówek liści tebukonazolem, już to uczyniłem poprzednimi zabiegami i teraz chciałbym, aby do szkód nie doszło, czy 0,5l tebukonazolu nie wyrządzi krzywdy pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj