Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

KULAWA_KOZA    88

@Kulawa Koza Tacitus wcale nie potrzebuje dobrej ziemni w tamtym roku mialem ja na 3-4 klasie i naprawde fajna byla napewno duzo lepsza niz Mewa.

U mnie Tacitus nie kupi.

W tym roku myślę nad Tulsą.

Pojechałem teraz Asahi w dawce 0.6/ha

Pomoże jej co?

http://e-fotek.pl/images/19538654695982277565.jpg

http://e-fotek.pl/images/27383168672846183872.jpg

http://e-fotek.pl/images/56634617904649484463.jpg

http://e-fotek.pl/images/85224096650694587839.jpg

http://e-fotek.pl/images/25547271682885254082.jpg

lukaszm    10
Napisano (edytowany)

Koszos1 - ja też będę pierwszy raz stosował fungicyd na pszenicę ozimą Bogatka, ale narazie pogoda utrudnia zabieg. Daję Zafir 400EW. Na etykiecie pisze "do końca fazy kłoszenia", a koniec tej fazy jest wtedy, gdy cały kłos jest widoczny. Ale ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Niech się inni wypowiedzą. Myślę, że mam rację odnośnie końca fazy kłoszenia. U mnie w Bogatce pełnia kłoszenia, a miejscami kłosy już są całkowicie widoczne. Jutro jak pogoda pozwoli to pryskam. Podobno lepiej unikać pryskania w czasie kwtnienia pszenicy. Ale więcej na ten temat nie wiem.

KULAWA_KOZA - ja zawsze C-330 pryskam na czwórce:) Moja Bogatka ma 60-65cm. Mogę nią bezpiecznie pryskać C-330, nie połamie się ta pod ciągnikiem? Ścieżki przejazdowe oczywiście mam. Pytam się o to Ciebie, bo jak sam sie przyznałeś, masz taki ciągnik jak ja (przynajmniej model).

I jeszcze jedno: też stosowalem Starane 250 EC. Przytulia była wyższa od łanu pszenicy, miala około 30-35cm. 4 godziny po zabiegu już było widać, że "dostała co miała dostać". A po tygondiu mniejsze okazy już były "historią". Bardzo dobry środek. Nawet mniejszego skrzypa załatwił. A duże okazy trochę osłabione.

Edytowano przez lukaszm

Wiadomość z agroFakt.pl

KULAWA_KOZA    88

Łukasz możesz smiało jechać moja ma 40 cm i nawet jej nie pochyliło.

No u mnie Starane było za dużo noi przypaliło.

Zobaczymy po Ashai co bedzie.

lukaszm    10
Napisano (edytowany)

KULAWA_KOZA - tylko u mnie pszenica ma 60-65cm i kłosi się. Jechałeś kiedyś w tak wysokim zbożu trzydziestką??

Edytowano przez lukaszm

kat181    5

kolego "kat181" dałeś pod jarą pszenicę 170 N w czystym składniku? :blink: To niezła bomba! Tak jak piszesz słąbo się zbierało po moczniku, bo było zimno a i wiadomo, że mocznik zadziała później. Nie potrzebnie dałeś tą saletrę jeszcze, bo nie wiem czym to teraz utrzymasz. Kombinację oprysku masz dobrą, też tak robiłem ale w pszenicy ozimej. Tylko zobacz w jakiej fazie masz zboże, bo coś mi się zdaje, że będzie za późno na ten zabieg, doładnie chodzi mi o skracanie.

karol widze ze kupujesz tanio nawozy!!a tak na powaznie to spokojnie trzy godzinki i wszystko działa jak nalezy.pamietaj ze modus lubi nasłonecznienie i 0,2litra w pochmurny dzien to tak jak 0,1 w słoneczny.odnosnie ccc w jarych byłby ostrozny ale przy tej pogodzie czyt wilgotnosci powinno sie sprawdzic ale przy 170kg n moze i tak zacząć rosnąć rownolegle do powierzchni pola.jesli nie kupiłeś modussa pomyśl ew o medaxie http://www.sklep.rud...-350-SC-5L/928.

No cóż tak jak pisze siane po kukurydzy tak jak i zimowa która dostała na start 85N w saletrze i 69N na drugą w moczniku, była późno siana, było mnustwo słomy przyorane i bardzo mizerna jest, kolor złapała jak juz było po zawodach i moim zdaniem poprostu za mało nasypałem na start, nie chciałem żeby taka mizeria była z jara więc posypałem z górką, tak to bywa.

gwozd    101

Też pryskam C-330 i nic pszenicy nie robi nawet jak ma kłosy, a ścieżki technologiczne to sam traktor może sobie zrobić po kilku przejazdach. Tam gdzie rozjedziesz kołem nie wstanie już a pod ciągnikiem pochyla się jak pod wpływem wiatru, źdźbło jest sprężyste.

emilko    19

Czy może mi ktoś polecić jakiś środek na przytulię w pszenicy ozimej w BBCH 39 ?

KULAWA_KOZA    88
Napisano (edytowany)

Starane

Grodyl

Napisany Wczoraj, 20:34

KULAWA_KOZA - tylko u mnie pszenica ma 60-65cm i kłosi się. Jechałeś kiedyś w tak wysokim zbożu trzydziestką??

Edytowany przez lukaszm, Wczoraj, 20:38.

tak jechałem jak kropilem w tamtym roku na mszyce.

Lekko się pochyliło i po 2-3 było już prosciutkie.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

wyrebski1    35

na przytulię w tej fazie też polecam Grodyl, tylko że może trochę kosztować.

master20002    157

Na kwitnącą pszenicę można kropić tebukonazolem? Bo mam takie słabsze pasy i tam już kwitnie, a na lepszych miejscach jeszcze się nie wykłosiła.

BizonFan321    374

To będzie mączniak czy niskie PH gleby ? Występuje to na po bokach pola , a także w róznych przypadkowych jego miejscach .

p5290001hgr8x.jpg

malkolm    23

moim zdaniem może to być niedobór wapnia, lub septorioza, raczej nie mączniak, ciężko stwierdzić po fotce,

lukaszm    10
Napisano (edytowany)

Wczoraj opryskałem nareszcie jeden kawałek pszenicy ozimej Zafirem 400 EW. A jak będzie to dobrze jutro to resztę opryskam. I nic się nie stało mimo jej wysokości i C-330. Nigdy nie pryskałem insektycydem. A robactwo może podobno duże straty wyrządzić. Jakie Forumowicze mogliby polecić skuteczne insektycydy? Pszenica w fazie pelni kłoszenia, a miejscami już będzie zaczynała kwitnąć.

I czy można bezpiecznie pryskać pszenicę insektycydem w czasie kwitnienia?

Proszę o odpowiedzi. Dziękuję!

Edytowano przez lukaszm

pmichal56    14

Stosował ktoś zaprawę Astep 225FS. Jak tak to ile kosztuje. Bo ma ciekawe połączenie związków.

KULAWA_KOZA    88

To będzie mączniak czy niskie PH gleby ? Występuje to na po bokach pola , a także w róznych przypadkowych jego miejscach .

p5290001hgr8x.jpg

a po mojemu to przypalenie ..tak jak u mnie.

Ph jak by było niskie to od poczatku by pszenica nie szła i by żółkła.

wyrebski1    35

zgadzam się z przedmówcą, że to przypalenie bo końcówki są żółte, na pewno nie mączniak i septorioza. Też tak mam w pszenicy jarej.

BARABUS    6

a moje T2 dzisiaj z burzą spłynęło....

tak po prostu w czasie oprysku, czy minęło trochę czasu ? ja również wczoraj pryskałem i po godzinie popadało przez 10 minut, mam nadzieje że coś tam roślina zdążyła wciągnąć

gwozd    101

Wczoraj opryskałem nareszcie jeden kawałek pszenicy ozimej Zafirem 400 EW. A jak będzie to dobrze jutro to resztę opryskam. I nic się nie stało mimo jej wysokości i C-330. Nigdy nie pryskałem insektycydem. A robactwo może podobno duże straty wyrządzić. Jakie Forumowicze mogliby polecić skuteczne insektycydy? Pszenica w fazie pelni kłoszenia, a miejscami już będzie zaczynała kwitnąć.

I czy można bezpiecznie pryskać pszenicę insektycydem w czasie kwitnienia?

Proszę o odpowiedzi. Dziękuję!

Na robaczki mam przygotowane bi58. Właściwie co rok tym pryskam i jestem zadowolony. Działa systemicznie i dość długo trzyma, podobno nawet 10dni. Tylko potrzebna wyższa temp żeby dobrze zadziałało. Jedyna wada to taka że skrzypionka od razu nie spada ale gdzieś po 2dniach. Moja tonacja jeszcze się nie kłosi, podejrzewam nie wcześniej jak za tydzień zacznie. Skrzypionki bardzo mało, pewnie deszcz zmył. W planach mam jeszcze dwa wjazdy. Jak zacznie się kłosić falcon mocznik siarczan Mg i za kilka dni bi58 mocznik insol3

emilko    19

A Starane na 0.5ha 52zł.

Jaki morał?

Starane można pryskać tylko do BBCH 37 (źródło etykieta środka)

W przypadku grodylu nie napisali do jakiej fazy rozwojowej zboża można go używać.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tym środkiem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.