Skocz do zawartości

Polecane posty

lukasz3044    0

Witam. Co sadzicie o mieszance na liścia flagowego 10 kg mocznika + optimus 0,6 l/ha + falcon 0,6 l/ha dodam za na T1 poszedł wirtuoz 1l/ha

yacenty    565

my próbowaliśmy różnie w tym roku lecieć na t2 - przy czym i tak zakładamy jeszcze t3 na kłos.

Duett ultra,

Artea i Amistar

Bell i Opera Max,

ciekawe czy będzie widać różnice - szkoda ze nie udało mi się popryskać 2 kombinacjami na jednej odmianie na jednym polu.

na t3 to już tylko delikatny zabieg na fuzariozy.

Ciekawe ile T2 wytrzyma - jak myślicie da radę do końca czerwca?

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

Ma silna infekcje wiec powinien dac srodek ktory ma najwyzsze dzialanie na maczniaka .artea do super srodkow nie nalezy w tej dziedzinie

Juz wspominałem o tym nie raz że w warunkach silnego porażenia artea może być za słabo i warto do niej dodać np amistar czy olympus.

Biorąc pod uwagę artea+olympus mocną mieszaninę masz na myśli po 100% bo ja również chcę zakończyć na t2

No to jest mocna mieszanina, powinna wystarczyć.

sporo ludzi poleca na T2 Artea + Olympus. Jak mieszacie olympus, jakie dawki?

Artea 0,4l/ha + olympus 1,75-2l/ha. Wyższe dawki stosować gdy występuje ryzyko silnego porażenia. Zamiast artei można stosować menarę 0,4l/ha + olympus od 1,2 do 1,8l/ha.

młody17    12

Ja dałem na pierwszy zabieg Wirtuoza 1,2l/ha, w tym tygodniu podaje Fandango 1l/ha, a jedną działkę, gdzie jest troszkę nie równa i rzadsza to Falconem podobnie jak żyto i pszenżyto w dawce 0,6l/ha. Trzeci zabieg w pszenicy o ile będzie to coś taniego na fuzariozę.

kazik8888    2

witam.panowie w pszenicy ozimej mam straszny atak moczniaka.... byla raz pryskana artea+moddus

co polecacie czym ja ratowac?i czy wogole to cos teraz jak juz tak zaatakowalo??

milanreal1    290

Zrobiłeś kolego błąd. Artea w tej fazie wymaga stosowania w mieszance np z amistarem lub olympusem. A ogólnie to jest lepszym fungicydem w późniejszej fazie. Mogłeś najpierw zastosować tilt turbo a później artee w mieszańcem artea solo jest dobra na T3 lub na plantacjach średnio-intensywnych. Teraz do szybkiego zwalczenia potrzebujesz dobrego triazolu ale nie artea czy menara bo to już użyłeś. Może np seguris, podobno bardzo skuteczne aż nikt chyba tu jeszcze go nie stosował bo to nowość z dobrym triazolem epoksykonazolem i izopirazamem nowa substancja aktywna do ochrony zbóż.

skywalker89    39

opryskałem 8-9 maj pszenicę yamato, jeden kawałek po rzepaku bumperem bo się pomyliłem z jarą, i powiem, że szału nie ma bo w dole widać zółte liście, a trafiłem kilka liści -3ci od góry (pszenica ma wysokość prawie do kolana) gdzie widać chyba początki sepatariozy paskowanej liści, mączniak nie zniknął ale to się chyba tak nie da żeby zniknął całkowicie, źdźbło zdrowe.. Mam teraz polecieć (myślę, że pewnie w przyszłym tygodniu już trzeba będzie) Amistarem Xtra, kristalon 18 18 18 ( czy lepiej dać wuxal top n?), tytanit i pewnie fury. Co myślicie o tym amistarze? Dodam, że na pewno planuję 3ci zabieg.. W zeszłym roku pryskałem pakietem univo (input +fandango) +3ci zabieg, efekt był super, w tym roku tego pakietu nie było tylko aviator z fandango, droższe o parę dobrych złotych więc chciałem w cenie tych dwóch zabiegów zrobić trzy...

maromaro    9

my próbowaliśmy różnie w tym roku lecieć na t2 - przy czym i tak zakładamy jeszcze t3 na kłos.

Duett ultra,

Artea i Amistar

Bell i Opera Max,

ciekawe czy będzie widać różnice - szkoda ze nie udało mi się popryskać 2 kombinacjami na jednej odmianie na jednym polu.

na t3 to już tylko delikatny zabieg na fuzariozy.

Ciekawe ile T2 wytrzyma - jak myślicie da radę do końca czerwca?

w jakiej dawce dawałeś Bell i Opere Max? i ile zł na ha wyszło?

bo też sie nad tym wczesniej zastanawiałem ale wziełem pakiet Univo xpro

solek01    30

a co myślicie o FALCON, będzie dobrze działał czy mu coś domieszać? koszt około 100zł/ha

Florczan    2

Witam jaki nawóz proponujecie na drugą dawkę przed kłoszeniem w pszenicy?

Ja sypie Saletrę Amonową 34N w dawce 150kg/h

tomek73    189

Jak cenowo wyniosło cię na ha?? Po take off chyba więcej rozkrzewień.

Co do rozkrzewień to raczej podobnie, tylko w korzeniu lepiej wygląda i lepsze, równiejsze wschody po Plontarze. Odcinało się na polu.

Przypadkiem zrobiłem porównanie, wcale nie planowałem porównywać tych stymulatorów..

Cenowo to Take Off 260 zł litr, i 1 l/n a tonę, a Pontar około 100 zł l i też chyba litr/t.

Pontar połowę wychodzi co Take Off, i według mnie lepiej działa.

rogerr33    0

Mam takie pytanko pierwszy zabieg fungicydowy ATAK 450EC 0,6l/ha+PROPICOFLASH 0.4l/ha ale srenio mi to wyglada najbardziej martwi mnie taki bialy nalot na lodydze przy korzeniu co to moze byc? jaki terez zabieg teraz pojdzie odzywka mikrostart 0,5kg/ha i wieloskladnik NPK 20-20-20 co dodac. Mozliwe ze ten bialy nalot na lodydze przy korzeniu to choroba podstawy zdzbla?

major_89    35

To nic innego jak mączniak. Obserwuj co się będzie działo. Jeżeli mączniak zaobserwujesz na dolnych liściach to nie czekaj tylko stosuj grzybowe T2. Nawet jeśli nie pojawił się jeszcze liść flagowy. A jaki preparat wybrać? A tu szkoda polemizować. Jeśli to uprawa ekstensywna to zastosuj Falcon lub Artea lub Duett. Jeśli liczysz na coś więcej to wybierz coś z górnej półki.

grego    218

To nic innego jak mączniak. Obserwuj co się będzie działo. Jeżeli mączniak zaobserwujesz na dolnych liściach to nie czekaj tylko stosuj grzybowe T2. Nawet jeśli nie pojawił się jeszcze liść flagowy. A jaki preparat wybrać? A tu szkoda polemizować. Jeśli to uprawa ekstensywna to zastosuj Falcon lub Artea lub Duett. Jeśli liczysz na coś więcej to wybierz coś z górnej półki.

U mnie podobny problem z mączniakiem tylko że bardziej nasilony i też będę musiał przyspieszyć kolejny zabieg, który z tych środków będzie miał lepsze działanie interwencyjne na mączniaka? w falconie widze że są 2 triazole może one lepiej sobie poradzą z istniejącym już mączniakiem. Co prawda moje pszenice nie zapowiadają się jakoś rewelacyjnie bo się słabo rozkrzewiły, a pozatym coś im na wiosne dolegało bo tak jakby "zrzucały" liście i tworzyły nowe, ale jakie ewentualnie lepsze środki można zastosować przeciw temu mączniakowi? choć raczej wybiore falcon/duet

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie przy kloszeniu pszenicy mozna dawac siarczan magnezu? ;)

wyrebski1    35

możesz dać siarczan magnezu, ogólnie się mówi, że podczas kwitnienia nie powinno się nic dawać choć niektórzy też dawali oprysk i niby nic nie było.

kissmy...    57

można, magnez ma duże znaczenie dla przyswajania azotu, co wpływa bezpośrednio na wielkość i jakość plonu, siarka również - także śmiało aplikuj

można, magnez ma duże znaczenie dla przyswajania azotu, co wpływa bezpośrednio na wielkość i jakość plonu, siarka również - także śmiało aplikuj

marcin2057    20

mam problem z pszenicą Tonacja, ma już liść flagowy a straszne zaatakowana jest mączniakiem u dołu aż biało, wcześniej nie mogłem wjechać bo mokro dopiero 17 maja opryskałem Bumper super 1l/ha słaby środek bo dopiero zaczynam stosować fungicydy i mam pytanie mogę jej jakoś jeszcze pomóc ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.