Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emulegator    207

Słuchajcie, to ile dać siarczanu magnezu do mocznika( kg/ha )żeby prysnąć razem, mocznik będzie roztworem ok. 15 % ?

JohnJelonek    9

panowie i panie, pszenica wchodzi w liść flagowy więc pora na t2. mieszankę mam wybraną - strobilubryna i epoksykonazol.

Zastanawia mnie tylko jak walnąć regulatorem.

w T1 poszliśmy 0.2 Moddus i 1l CCC, teraz jest opcja Medax TOP tylko sam nie wiem ile 0.5 czy 0.6l?

gwozd    101
Napisano (edytowany)

Panowie ponawiam prośbę o wyjaśnienie co może się stać pszenicy po zastosowaniu etefonu, bo zastanawiam się nad 0,5l cerone jak pojawi się flagowy

co lepsze 0,5l cerone czy 0,2l moddusa?

Edytowano przez gwozd

Wiadomość z agroFakt.pl

pmichal56    14

No i dałem rsm na jarą pszenice 5 dni temu i nic jej się nie stało teraz jak da się wjechać to dam herbicyd a potem za 2 dni skrócę, a ozimą pojade z t2 sokół 460ec= falcon 460ec, do tego jakaś odżywkę np wuxal mikro.

Tomek90    196

Panowie ponawiam prośbę o wyjaśnienie co może się stać pszenicy po zastosowaniu etefonu, bo zastanawiam się nad 0,5l cerone jak pojawi się flagowy

co lepsze 0,5l cerone czy 0,2l moddusa?

Nic się nie stanie jak bedziesz stosował w odpowiednich warunkach, etefon ma to do siebie że przyspiesza starzenie się rośliny.

@JohnJelonek czemu Medax Top?

majster1204    0

Witam wszystkich:) może mój post nie bedzie odpowiedni ale jakie macie programy na swoje przenice ozime? Chodzi mi o wszytkie zabiegi jakie stosujecie oraz środki których używacie. Pytam się bo chce sobie stworzyć jakiś dobry program który byłby najbardziej racjonalny. Od 3 lat staram się rozeznać w tym temacie i dlatego teraz chce zapytać innych użytkowników. Dodam że nie chodzi mi o najtańsze rozwiązanie tylko najbardziej racjonalne.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

areqo    5
Napisano (edytowany)

Czym są spowodowane te uschnięte liście, wcześniej nic takiego nie było dopiero po II dawce pojawiły się uschnięte pojedyncze liście

post-11613-0-22751700-1368378647_thumb.jpg

Edytowano przez areqo

yacenty    565

majster, przejrzyj choćby 10 ostatnich stron - tutaj własnie o tym dyskutujemy, masz to podane jak na dłoni :) tylko troszke poczytaj

majes    4

na jednym polu mam plac około 30arów gdzie pszenica rośnie bardzo źle (za to miotły nie mogę się pozbyć w żąden sposóB), dużo jej wyginęło, a teraz pojawiły się żółte przebarwienia na liściach jak na zdj. Przedplonem była kukurydza i miała identyczne objawy, była żółta w ogóle nie rosła (dopiero kilkukrotne zastosowanie mikroelementów i mocznik w oprysku ruszyło ją i zaczęłą rosnąć). Pobrałem próbki gleby z tego miejsca oddam do zbadania może cos wyjdzie. Waszym zdaniem co może być przyczyną takiego zachowania?

post-13082-0-93996100-1368381523_thumb.jpg

post-13082-0-48536400-1368381723_thumb.jpg

post-13082-0-62715300-1368381979_thumb.jpg

majes    4

Niski odczyn gleby masz

Tez obstawiam odczyn dlatego to badanie chce zrobić.

kondek    0

pH mam dobre. posialem 200 kila saletry w sobote a jutro bym ja zkrucił

slawek2209    78

mejes masz tez niedobor magnezu.psiknij siarczanem magnezu z odzywka.powinno troche pomoc

yacenty    565

to już może być ryzykowne, dwa lata temu miałem ten sam problem - ojciec wydedukował jakąś mieszankę - teoretycznie dobrych srodków. jak sie później okazało po dokładnym sprawdzeniu tylko jeden z nich miał w rejestracji do liścia flagowego - inne do fazy krzewienia.

Efek byl taki ze chwasty pięknie znikneły, pszenica była ładna, tylko kłosy jakoś lekko pociemniały.

Jak przyszło to koszenia to tragedia - po 6-8 ziarenek w kłosie i to takich pośladowych, tam gdzie były mijaki w tym oprysku piękny kłos z 40-50 ziarnami.

Nie pamiętam dokładnie ale nakosiliśmy coś koło 2.5 tony.

Dużo masz tego chabru? Może lepiej go odpuścić?

tobago    6

Jeśli są chwasty wyrośnięte to ok, spadnie na nie środek. Ale co jeśli mają one dopiero 2-4 liście i żeby je zobaczyć trzeba rozchylić łan. Takich właśnie się u mnie pojawiło. Oprysk raczej do nich nie dotrze.

uszak21    7

Ok, dzieki. Ale mam pytanie odnosnie Rubina jeszcze. otóż pryskałem pszenżyto Rubinem jakies 5 dni temu, dzis wchodze na pole, a zielsko jak było tak jest, rosnie chaber, taszniki cos podobnego do konczyny. Po jakim czasie ten opryks powinien zadzialac?

drobny    0

Czy można mieszać w jednym zabiegu Mustang 306 + Starane 250 ??

16HDR008    0

to już może być ryzykowne, dwa lata temu miałem ten sam problem - ojciec wydedukował jakąś mieszankę - teoretycznie dobrych srodków. jak sie później okazało po dokładnym sprawdzeniu tylko jeden z nich miał w rejestracji do liścia flagowego - inne do fazy krzewienia.

Efek byl taki ze chwasty pięknie znikneły, pszenica była ładna, tylko kłosy jakoś lekko pociemniały.

Jak przyszło to koszenia to tragedia - po 6-8 ziarenek w kłosie i to takich pośladowych, tam gdzie były mijaki w tym oprysku piękny kłos z 40-50 ziarnami.

Nie pamiętam dokładnie ale nakosiliśmy coś koło 2.5 tony.

Dużo masz tego chabru? Może lepiej go odpuścić?

Jest na kawałku jakieś 1ha ale sporo. Rozmawiałem właśnie z przedstawicielem od Osadkowskiego i polecił mi Starane. W prawdzie nie ma na nim informacj ze zwalcza chabra ale ma substancje jak srodki które tego chwasa likwiduja i mozna go stosowac do liscia flagowego. Co o tym myślicie ?

Matt z Mustangiem to w tej fazie nie chcę ryzykować.

pmichal56    14

na jednym polu mam plac około 30arów gdzie pszenica rośnie bardzo źle (za to miotły nie mogę się pozbyć w żąden sposó B), dużo jej wyginęło, a teraz pojawiły się żółte przebarwienia na liściach jak na zdj. Przedplonem była kukurydza i miała identyczne objawy, była żółta w ogóle nie rosła (dopiero kilkukrotne zastosowanie mikroelementów i mocznik w oprysku ruszyło ją i zaczęłą rosnąć). Pobrałem próbki gleby z tego miejsca oddam do zbadania może cos wyjdzie. Waszym zdaniem co może być przyczyną takiego zachowania?

Węc tak u mnie podobne objawy,i to raczej wygląda na septorioze, a wapnowane miałem jesienią , na te żółte place poszła saletra wapniowa dodatkowo i 250 kg wap magu granulowanego przed deszczem jakies 2 tyg temu , duet ultra a dziś falcon, jak tego nie zwalczę to nie wiem co robić dalej. odmiana muszelka, na odmianie batuta nie ma śladu, plam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.