Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2254

Nikt nie mówi o stosowaniu samej strobiluryny, chodzi mi o łączne zastosowanie substancji z obu grup tzn triazole+strobiluryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tak tak tylko pytanie gdzie ją lepiej dać - na liść czy na kłos?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

 

na ulotce pisze że po ukazaniu się choroby a także zapobiegawczo.. co do huzara to będę stosował go pierwszy raz.. wiec nie mogę nic o nim powiedzieć... a wiesz może w jakim odstępie wykonać te zabiegi i który zabieg wcześniej ? :)

 

 

Też się nie orientuję. Proszę bardziej doświadczonych o poradę w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek13    0

P. sławek 2209,

P. Yacenty,

- w jakich dawkach zastosować modus + ccc720 , czy lepiej w jednej dawce czy w dwóch, ( na jednym polu zastosowałem ccc720 /0,7l+modus 0,15 jaką drugą dawke zastosować i kiedy, pszenica w b.dobrze rozkrzewiona i teraz strzela). pozostałe czekają na zabieg tylko leje 3 dzień i chyba będzie potrzeba zastosować w jednej dawce

proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Nikt nie mówi o stosowaniu samej strobiluryny, chodzi mi o łączne zastosowanie substancji z obu grup tzn triazole+strobiluryny.

rozumie ze masz na mysli fandango na flagowy?w 3 zabiegowce mysle ze nie warto pchac sie w koszty ze strobi.u mnie sprawdza sie ostatnio 3 zabiegi z triazolami.takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

tak tak tylko pytanie gdzie ją lepiej dać - na liść czy na kłos?

Lepiej na liścia, a to dlatego że po zastosowaniu na kłosa pszenica może mieć problem z dojrzewaniem i żniwa się opóźnią.

Ja tak stosuję piotkonazol 125g , tebu 200 g i strobiluryna 125

Byłeś na Cierniach w Świebodzicach w nowym sklepie z chemią, to też tak ci podpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

P. sławek 2209,

P. Yacenty,

- w jakich dawkach zastosować modus + ccc720 , czy lepiej w jednej dawce czy w dwóch, ( na jednym polu zastosowałem ccc720 /0,7l+modus 0,15 jaką drugą dawke zastosować i kiedy, pszenica w b.dobrze rozkrzewiona i teraz strzela). pozostałe czekają na zabieg tylko leje 3 dzień i chyba będzie potrzeba zastosować w jednej dawce

proszę o odp.

na druga dawke nie wiecej jak 1l ccc i 0.2 moddus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Tak sławek może być nawet fandango przykładowo albo reveller. Też jestem zdania że strobi na flagowy bo wspomoże i przedłużu ochronę liścia. Na kłoś dobitka triazolem jeśli lipiec wilgotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Soligor mieliśmy w tamtym roku w pszenżycie na T2, jest ok coś na podobie Falconu. Osiris nowość, jaka dawkę planujesz bo 1.5l/ha wydaje się być dość mało patrząc na zawartość substancji w litrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Sławek - pierwszy raz takie podejście czy już masz spraktykowane?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

T 2 ładnie robisz, a ile dasz osirisu,2l czy ponad, bo widzę że jego skład nie powala, i wolał był dać Prosaro lub Tilmor, taniej i lepiej, bo z tego co wiem metkanazol w rzepaku nie bardzo dobrze wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Sławek - pierwszy raz takie podejście czy już masz spraktykowane?

mam sprawdzone t1 wirtuoz 1l.t2 soligor 0.8l.duett ultra0.6l.plon sredni z ozimej uzyskalem 8.5t.na ten rok 1.2 wirtuoz na t1.t2 soligor 0.8.t3 osiris 2l.stanowiska rzepak ,ziemniak,groch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

@tomek73 prosaro nie tanio wychodzi jak na zabieg na kłosa, taniej już wyjdzie zmieszać jakoś te prosaro, powiedzmy 0.5 Input + 0.5 jakiś tebukonazol. Na szybko policzyłem to jest 110zł netto gdzie Prosaro przy dawce 0.75l wyjdzie 120zł.

 

@sławek no przedplony niczego sobie ;) ja jedynie moge sobie pozwolić na raps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek13    0

na druga dawke nie wiecej jak 1l ccc i 0.2 moddus

dzięki

jaką dawke na zabieg

1- ccc+modus jaka faza,

2-modus jaka faza

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

ja w tym roku zastosuje pakiet univoXpro zobaczymy jaki bedzie efekt. jak bedzie taka potrzeba damy na T3 coś jeszcze... wszyscy piszą o tebukanazolu więc może tebu pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

na T1-

Topsin 1l/ha (tiofanat metylowy 500g/l)+Toledo 0,5l/ha (tebukonazol 250g/l)+Rekord 0,3l/ha (epoksykonazol 125g/l)+Mantrac 0,7l/ha (Mn 500g/l)

lub

Topsin 1l/ha+Toledo 0,7l/ha+ Mantrac 0,7l/ha

lub

sprawdzony Wirtuoz 1l/ha

co radzicie bo jutro jadę na zkupy stosował bym to na pszenicę, pszenżyto, jęczmień ozime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ułożyłem sobie taki sam zestaw, jak Twój właśnie z Duettem, ale widzę że Ty zmieniasz na Osiris, Duett się nie sprawdził?

duet zamienie na probe z osiris.mam na na mysli podtrzymanie na septorioze.duet potrafi troche puscic ale nie ma tego duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

ja mam takie pytanko, bede pryskał pszenice TILT Turbo i na etykiecie nic nie pisze ile musi miną od zabiegu do opadow deszczu aby srodek zadziałał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

co myślicie o takim programie ochrony:

t1 bell 1,4 l/ha

t2 opera max 1,4 l/ha

t3 falcon, 0,6

wyjdzie około 415 zł na ha, trochę dużo, za 380 można mieć univo xpro, ale to zawsze o jeden zabieg mniej,

ewentualnie bumper super + leander, na t2epoxy i t3 falcon i w 350 się zmieści na pewno ,

można jeszcze na t1 mirage + tilt

dziś byłem w pszenicy i jakiejś presji chorób to ja nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

A co powiecie o Duett Ultra na t1? Sam wystarczy czy trzeba by coś dodać do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja mam takie pytanko, bede pryskał pszenice TILT Turbo i na etykiecie nic nie pisze ile musi miną od zabiegu do opadow deszczu aby srodek zadziałał?

2-3 godz powinny wystarczyć ale jak dłużej nie będzie padać, nie zaszkodzi :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj