Skocz do zawartości

Polecane posty

majes    4

Te zdjęcie co przedstawiłeś to wg mnie już się zbliża BBCH30, na dniach będziesz musiał skracać, czyli będziesz mógł zastosować i antywylegacz i fungicyd który trzeba bezwzględnie już dać. Dzis widziałem wiele pól mocno porażonych septorioza i mączniakiem.

Na dokrzewianie już za późno jak I kolanko się zbliża.

Pszenicę którą chcę dokrzewić dopiero zaczęłą się krzewić, jest w BBCH21. Ta na zdj to z innego pola.

milanreal1    290

Jak jest w tak młodej fazie to możesz dokrzewić CCC lub moddusem.

Wiadomość z agroFakt.pl

rafto    29

ile dajecie CCC i modusa na 1 kolanko w pszenicy ozimej ???

KULAWA_KOZA    88

Panowie.Jeśli zastosuje środek na grzyba , to po jakim czasie moze spaść deszcz by środek wchłonął?

Jesli dziś popryskam na grzyba a jutro spadnie deszcz to bedzie co z tego?

Bo gdzieś czytałem że lepiej by po pryskaniu na grzyba utrzymała się kilka dni pogoda.

Renault9514    49

W poniedziałek pryskałem pszenicę od chwastów Mustangiem Forte, chwasty już poskręcało czy jeżeli dam jutro II dawkę saletry 200kg/ha to chwasty nie ożyją ? :) a tak po za tym to jaka powinna być optymalna temp. podczas pryskania fungicydem oraz ile godzin ma nie być deszczu ? bo nic nie pisze na etykiecie......

slawek2209    78

Zazwyczaj wystarcza 2 godziny aby preparat sie wchłonął.Duża ulewa może osłabić działanie preparatu po tym czasie

Napisano (edytowany)

W poniedziałek pryskałem pszenicę od chwastów Mustangiem Forte, chwasty już poskręcało czy jeżeli dam jutro II dawkę saletry 200kg/ha to chwasty nie ożyją ? :) a tak po za tym to jaka powinna być optymalna temp. podczas pryskania fungicydem oraz ile godzin ma nie być deszczu ? bo nic nie pisze na etykiecie......

tylko że herbicyd zatrzymuje lub osłabia na pewien czas pobranie składników w roślinie, ale chwasty napewno po nawozie nie ożyją

Edytowano przez krzysiekfarmer5

Michalmeer    366

A jakie jest dopuszczalne steżenia mocznika w rostwoże na pszenice w fazie strzelania w źdźbło ?

Roztworze !!!

Z notatek użytkownika "gwozd":

Stężenie wodnego roztworu mocznika w dolistnym dokarmianiu zbóż

-początek krzewienia 18-20%

-koniec krzewienia 16-18%

-początek strzelania w źdźbło 10-12%

-koniec strzelania w źdźbło 6-8%

-kłoszenie 5-6%

-kwitnienie - nie dokarmiać!

-dojrzałość mleczna 4-5%

Renault9514    49

tylko że herbicyd zatrzymuje lub osłabia na pewien czas pobranie składników w roślinie, ale chwasty napewno po nawozie nie ożyją

czyli mogę spokojnie stosować saletrę czy lepiej poczekać? bo nadają deszcze to by się ładnie rozpuściła :) zawszę robię większe odstępy między herbicydem a II dawką , ale w tym roku gwałtownie ruszyła wiosna i się wszystko nałożyło :wacko:

pmichal56    14

Ja dałem w poniedziałek modus i duet a we wtorek herbicydy apyros i mustang 306, a jutro dam rsm, bo idzie deszcz który bedzie w piątek. Obszary które widac wyraznie przed opryskiem porażone septorioza zaczynają nabierać dobrego koloru, a i dodam że próba zrobiona w niedzielę czyli MODUS+MUSTANG+APYROS+DUET opryskany około 1-2m2 z pszenica nic się złego nie dzieje natomiast chwasty zobaczymy po kilku dniach,

klauss    0

Ja dziś dałem druga dawkę azotu, saletrzak 150 kg, Przy okazji przyjrzałem się pszenicy i widać że zaczyna ją atakować mączniak i septorioza, po niedzieli jadę z fungicydem+ mocznik10 kg, siarczan magnezu 10kg i 1litr insolu z.

thug    196

Czy Capallo można mieszać z Mocarz w jednym zabiegu?

zasada jest taka ze nie miesza sie herbicydów z inymi preparatami kazda odmiana inaczej reaguje i moze być tak ze narobi sie bigosu

BARABUS    6

mam pytanie jako że totalnie nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Jestem obecnie na etapie skracania pszenicy (pierwsze kolanko 1-2cm nad węzłem) . Skracam Modusem... i tu pytanie, czy w trakcie zabiegu musi świecić słoneczko ? bo cos takiego wyczytałem w instrukcji, również sprzedawca tak mi powiedział. Niestety obecnie ciężko z tym słoneczkiem a czas goni... za chwilę będzie po ptakach. Czy ktoś ma doświadczenia z Modusem ? jak to jest w końcu ?

majes    4

Wytłumaczcie mi zabieg dokrzewiania pszenicy. Czy jest to tak, że pryskając pszenicę w BBCH 21-22, wstrzymujemy rozwój pierwszych dwóch rozgałęzień przez co roślina nie przechodzi do następnej fazy tylko wytwarza kolejne rozgałęzienia? Czy Pryskamy w fazie BBCH np 25, wstrzymujemy najmocniejsze pędy żeby te słabe się podciągnęły?

Mateusz93    5

BARABUS Słońce wzmacnia działanie Moddusa, ale nie oznacza to ,że podczas pochmurnej pogody wcale nie działa. Jeśli trzeba lejesz do opryskiwacza i jazda po na pogodę nie masz wpływu.

KULAWA_KOZA    88

Panowie jest jakiś nawóz PK typu np. Polifoska itp aby go dać pogłównie i aby dobrze się rozpuścił na ziemi.

Chodzi mi aby tak łatwo się rozpóścił jak saletra czy saletrzak, na ziemi.

wito-w5    0

Witam wszystkich

Chcialbym sie poradzic co polecalibyscie na przenice ozima na glebach ciezkich odmiana Legenda

Interesuje mnie ochrona na chwasty, grzyby i ewentualnie cos na skracanie?

Nazwy srodkow i dawki na ha.

No i kiedy najlepiej je zastosowac :)

Pozdrawiam!

pry123    0
Napisano (edytowany)

Najlepiej chwastox turbo na pszenicę jarą 2l/ha, a na ozimą 2,5l/ha.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

marian7k    5

Panowie jest jakiś nawóz PK typu np. Polifoska itp aby go dać pogłównie i aby dobrze się rozpuścił na ziemi.

Chodzi mi aby tak łatwo się rozpóścił jak saletra czy saletrzak, na ziemi.

Jest jako płynny do liśtnie PK.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się