Skocz do zawartości

Polecane posty

KULAWA_KOZA    88

Czyli Falcoln kiedy najlepiej stosować?

Na liść flagowy czy jak wychodzi kłos? czy po kwitnieniu?

3l za duzo CCC?

To jak proponujecie i kiedy CCC?

slawek2209    78

2l ccc to wystarczy.przewaznie falcon zaleca sie na lisc flagowy ale zdania sa podzielone i nie ktorzy daja na klos.

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

dokrzewic mozna pszenice jak sie nie pokrzewila jesienia.na dokrzewianie 0.5 l ccc a pozniej 1.5 l.cala dawke przy wyczuwalnym pierwszym kolanku z fungicydem

KULAWA_KOZA    88

Aha.....

Sławku kilka osób mówi że nie powinno się skracać z funkicydem na raz.

Jak to dokładnie jest?

Ty i Tomek macie podobne myslenie .... :rolleyes:

Ile cm skróce zboze jesli zastosuje CCC ?

z 10 cm?

slawek2209    78

podam przyklad z tamtego roku.pojechalem na dokrzewianie 0,5 ccc pozniej dalem 1l ccc i 0.25 modusa i capolo.pszenica wysoka na okolo 80cm.kazda odmiana inaczej reaguje na skracanie.niskie odmiany z reguly sa malo podatne na wyleganie i nie trzeba je silnie skracac.wysokie wymagaja wiekszych dawek regulatora wzrostu

thug    196

panowie bede pryskał cześć pszenicy nie pryskanej jesienią mustangiem i apyrosem a częć linturem mam spory zapas atpolanu dodawać do tego chyba n ic nie powinno sie dziać ?

Thug

jaco25    262

Panowie jest sprawa

Dostałem zamówione ś.o.r. na tego roczne uprawy, kupiłem na pszenice ozimą herbicyd lancet plus ale mój Tato przeczytał ulotkę i się zmartwił bo nie ma wyszczególnionych takich chwastów jak: ostrożeń polny, rumian, żółtnica wielokwiatowa i chaber bławat i mlecz polny, teraz pytanie do tych którzy stosują ten środek, zwalcza te chwasty czy nie??? bo jeśli nie to doleję chwastoxu turbo do tego tak 2l/ha

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

KULAWA_KOZA    88

Nie wiem czy to prawda , ale słyszałem że są srodki że jak pokropisz pszenice a ten środek siądzie na ziemi to chwasty jak wychodzą to usychają między innymi oset.

Ja w tym roku lece wszystko mieszanką Turbowo-Tolourexową ---------efekt EXTRA.

Sylwi    6

Tomek ja o tym myślałem,ale ponoć biały nalot z wapna na roślinie zostaje którego nawet deszcz nie może zmyć przez co zostają zakłócone procesy fotosyntezy

A czy myślał ktoś o ozonowaniu roślin?

tomek73    195

Dzisiaj robiłem ciecz, i jest ona brunatna.1,27 gęstości Jutro spróbuję na trawniku koło domu.

Edytowano przez tomek73

gwozd    101

jaco25 Trzeci sezon będę pryskał lancetem ale z chwastów wymienionych przez ciebie mam tylko bławat i to w niewielkiej ilości. Jak do tej pory po oprysku nie był widoczny. Żółtnica to chwast ciepłolubny, niszczą go przymrozki i pojawia się dopiero w maju. Dobrze prowadzony łan pszenicy powinien w ty czasie być na tyle gęsty i wysoki żeby skutecznie konkurować z tą rośliną. Niewiele herbicydów niszczy wieloletnie głęboko zakorzenione rośliny ostrożeni, miałem ich kilka to odwiedziłem je z pędzlem i glifosatem

jaco25    262

Twoja odpowiedź gwozd skłania mnie coraz bardziej do tego by dolać chwastoxu bo na drugi dzień ostrożeń i mlecz padną a rumian, chaber i żółtnica też po pewnym czasie. Tylko nurtuje mnie to czy lancet bierze te chwasty a po prostu nie są podawane na ulotce ze względu na większe opłaty które producent musiał by uiścić , może są jeszcze użytkownicy tego forum co stosowali lancet plus i jak to się ma do wypisanych chwastów???

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Borbongo    0

Witam,

Potrzebuje małej porady, czy poniższe plany są wg Was dobre:

Pszenica ozima niepryskana harbicydami na jesień, planuje prysnąć:

Mustang Forte 195 (1l/ha)- spore zagęszczenie fiołka polnego z którym w zeszłym roku nie poradził sobie sekator- czy Mustang da sobie rade, czy jest może coś skuteczniejszego na fiołka? +Atlantis (0,5l/ha)- w zeszłym roku dał sobie doskonale rade z wyczyńcem i miotłą + 25 kg mocznika na 300l wody. Śledziłem sporo wątków i opinie dotyczące mieszania mocznika z herbicydami są podzielone. Pszenica jest raczej średnio rozkrzewiona więc w ten sposów chciałbym ją wspomóc. Wczoraj pszenica zasilona saletrą 150 kg/ha, pryskać zamierzam pod koniec tego tygodnia (jeśli tylko pogoda pozwoli). Prosze o porady, sugestie...

Michalmeer    366

Lepiej chyba nie mieszać herbicydu z nawozami ... Pozatym jeśli dałem azot już to po co teraz znowu ? Lepiej dać siarczan magnezu 7,5 kg na ha

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Tomek90    209

Zamiast dać wiecej saletry i ja dokrzewić mocniej to dodajesz mocznik dolistnie który licho tam zadziała na te krzewienie. Tak jak pisze wyżej daj Siarczan magnezu podziała jak adiuwant.

Edytowano przez Tomek90

Borbongo    0

Ok, w takim razie siarczan magnezu zamiast mocznika. A co ze skutecznością Mustanga na fiołka, a może znacie coś skuteczniejszego?

PK007    14

Ja bym nie mieszał mocznika z herbicydem a i z opryskiem bym sie wstrzymał na razie niech pszenica troszkę sie wzmocni po zimie bo przecież każdy herbicyd ma jakieś negatywne działanie na roślinę uprawną.

thug    196

Ok, w takim razie siarczan magnezu zamiast mocznika. A co ze skutecznością Mustanga na fiołka, a może znacie coś skuteczniejszego?

M Forte świetnie radzi sobie z fiołkiem równie dobrze lintur rubin picaro ale mustng jest bardzo dobry na fiołka dodaj do tego apyros lub atlantis i masz komplet

Thug

KULAWA_KOZA    88

Panowie za 2 dni bedzie u mnie mozna wjechac w pszenice z saletra.

Tylko co z siania jej jak deszczu nie zapowiadają?

Jest sens siac saletre?

PK007    14

Też wydaje mi sie że saletrą i mocznikiem nie ma problemu bo mają duże właściwości higroskopijne i nawet wilgoć z powietrza je rozpuszcza najgorzej chyba z saletrzakiem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)