Skocz do zawartości

Polecane posty

yacenty    565

wczoraj byłem na spotkaniu BASF z prof Grzebiszem. zalecenia w pełni się pokrywały - widać ze w Jarosławcu wszystko rośnie i mimo tego ze leżało pod sniegiem to wegetacja szła. Za chwilę dodam serię zdjęć z tych pokazów.

asso2    0

Czym pryskacie, i nie musicie porawiać na wiosnę?

Ja w tym roku pryskałem Expert Met, ale przygotowuję sie na poprawkę od dwuliściennych, I pozostaje kwestia owsa głuchego o ile się pojawi w oziminach.

globus512    17

Obserwuje zboża w moim regionie i widać, że zboża dostały trochę do du**. Z zielonych robią się rude....

Wiadomość z agroFakt.pl

booster12    2

Koledzy Województwo Mazowieckie dokładnie okolice Radomia , u mnie już praktycznie śniegu wogole nie ma w piatek wyjedzam w Pole. Mam pszenice jara. Myśle że chyba się nie utopie

slawek2209    78

zawsze na chwasty pryskam na wiosnę i pole czyściutkie.

Na jesień moim zdaniem pryskanie na chwasty mija się z celem.

zasiej kolego pszenice po rzepaku to zobaczysz co to jest presja chwastow.u mnie sprawdza sie snajper z glenem bez poprawek wiosna

Tomek90    194

Nie dość żę przymrazło po ostatnich większych mrozach końcówki liści, nie dość że sarny się żywią cały czas to jeszcze pleśń do ch*ja pana zawsze pod wiatr :wacko: jeszcze żeby chociaż przymrozek złapał jak śniegu nie bedzie, a to raczej nie realne i gdzie niema melioracji to 2 tygodnie przy dobrej pogodzie, życie <_<

asso2    0

Razem mieszkasz i w jakich proporcjach? Ja do tej pory pryskalem mustang+atribut ale w pszenicy w ubiegłym roku było po tym dużo miotly. Na kawałku gdzie pilotażowo zastosowaniem expert było czysto, ale tam wiem że nie ma owsa. W tym roku pojechałem po całości ekspertem.

Edytowano przez asso2

slawek2209    78

U mnie alister przepuszczal chabra i czasami samosiewy rzepaku wschodzace wiosna.Pszenica wylonila sie w okolo 70% z pod sniegu.oznaki plesni zauwazylem jak narazie na nakladkach.zaprawialem baytanem,scenikiem i kinto duo

Edytowano przez slawek2209

Tomek90    194

U mnie na jesieni Expert Met+dff i czysto. Pleśń nie tak że całe pole zalepione, ale jest a 50% jeszcze pod śniegiem może wiecej. Najgorzej jest z tym że późno azot dostanie. Zaprawiane wszystko, a czym to musiałbym w pudełkach poszperać.

yacenty    565

u nas tak samo, pszenica głównie po rzepaku, ale mimo wszystko raz na 3 lata idzie glifosat w pełnej dawce na jesieni i po sprawie.

Dodatkowo mam dwa pola z dużą presją przytulii i ostrożenia. tam po prostu robię poprawkę wybiórczo.

Np.pole 11 ha, robie 300l cieczy i jade w sekcje pola gdzie zawsze jest ostrożeń i tam włączam opryskiwacz

kissmy...    57

czym teraz wspomóc pszenicę ozimą i w jakich dawkach? z saletrą jeszcze nie wjechałem, ale na niektóre stanowiska może jeszcze dziś uda się wejść, planuję dodatkowo jak najszybciej wykonać dożywianie dolistne czyli mocznik + odżywka (fosfor + mikro), czy jest sens inwestować w jakieś kelpaki, tytanity i inne tego typu substancje?

tomek73    188

JA kupiłem Asahi, i spróbuję. 20 litrów na 40 ha, 1740 netto, na resztę Nutri hi z Dalgety 76 zł/l i 1 litr/ha.

kissmy...    57

bowiem teraz są widoczne jego braki, potasu dużo rozrzuciłem w dwóch dawkach, a azot wniosę w moczniku dlatego skupiam się na fosforze (ale i tak będzie to maksymalnie 1kg/ha)

henio2    101

U mnie pada i woda na polach stoi jak dobrze pójdzie to za tydzień na pszenicę zapodam z 250 kg saletry bo jeszcze nic nie dostała jak myślicie czy dać drugą dawkę w saletrze bo planowłem dać mocznik ale tak pózno to nie wiem czy jest sens? icon_cry.gif

JA kupiłem Asahi, i spróbuję. 20 litrów na 40 ha, 1740 netto, na resztę Nutri hi z Dalgety 76 zł/l i 1 litr/ha.

Ja bym sobie Asahi darował stosowałem w rzepaku i kukurydzy ,zero efektu sprawdza się podobno jeśli są uszkodzenia po herbicydach ale ja więcej po niego nie sięgnę

KULAWA_KOZA    88

Witam.Panowie proszę o wypowiedzi na temat tego co kolega mi w pracy powiedział.

Opowiem jakie on stosuje czynności na wiosnę , i powiedzcie czy ma racje , i czy dobrze robi ?

Mówił że tak robi co roku i jest zadowolony.

:)

Na poczatku zaraz jak tylko na wiosnę da się wjechać daje 200-250kg saletry./ha

Potem jak ruszy wegetacja około 8-10 dni po nawożeniu jak jest ciepło , daje 1l antywylegacza na hektar , aby ją rozkrzewić i "przytrzymać"

Następnie ...robi oprysk na grzyba T1 ( Capallo), bo mówi że nie ma na co czekać do pierwszego kolanka , bo choroby są już duzo wcześniej.

Następnie oprysk na chwasty.

Potem jak jest 1 cm nad pierwszym kolankiem ( pszenica około 20cm) daje 2l/ha antywylegacza

i daje 2 dawke nawozu.Tym razem mocznika 100kg ha , albo saletry 150-200kg , mówi że mocznik dłużej pobiera sobie pszenica i jest bardziej przyswajalny , a saletra jak nie pobierze pszenica to się ulotni.

I teraz uwaga..... :ph34r: :ph34r:

T2 stosuje jak są już kłosy ale po przekwitnieniu pszenicy , by nie zakleić "kwiatków" stosuje Falcolm 0.6ha.

Bo mówi że wtedy najlepiej zwalczyć fuzorioze.

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: Proszę o waszą opinie na temat tego co napisałem.

Co według was jest dobrze a co nie.

Zboże zawsze zaprawia Baytanem bo mówi że trzyma na mączniaka do czerwca.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

henio2    101

Przy tym nawożeniu N to antywylegacza nie daję w ogóle i jeszcze mi pszenica nie wyległa no ewentualnie jeden zabieg zależnie o wrażliwości odmiany na wyleganie nie piszesz na T1 jaki środek trudno ocenić zależy jakie stanowisko, pierwsze słyszę żeby zaprawa chroniła przed mączniakiem do czerwca :huh: T2 najpóżniej w fazie kwitnienia takie moje zdanie

Tomek90    194

Mi przy 100kgN/ha leżało po rapsie. Uważasz 2 x 200kg saletry 34N za mało? Z jesiennym nawożeniem bedzie 150kgN/ha uważam że to jest dużo i przy obecnych burzach na przełomie czerwca i lipca nawet w pełnym zabiegu regulatorem pszenica średniej wysokości nie utrzyma pionu do zbioru w 100%.

henio2    101

Wszystko zależy od stanowiska ,zasobności gleby i w jaki plon celujesz, przy tym nawożeniu to 6 ton max za mało danych pisze saletry 200 - 250 a druga mocznik 100 lub saletra 150-200 kg a to jest różnica

slawek2209    78

3l ccc to za duzo .Przy nawozeniu 150 kg azotu mozna duzo wiecej wyciagnac niz 6 t jesli przedplon byl dobry.Fungicydy w fazie kwitnienia to dobry termin na fuzariozy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.