Skocz do zawartości

Polecane posty

marcin2057    20

tak przeglądam te fungicydy i po podpowiedzi Tomka90 co polecił mi Bumper super + leander i tak po przeglądaniu ułożyłem taką mieszaninę 1l mirage+ 0,4 bumper + 0,75 leander koszt ok 160zł warto?

Czy może lepiej Bumper Super 0,9l + leander 0,5l i w jakiej fazie najlepiej pryskać ?

Edytowano przez marcin2057

Tomek90    196

Tak jak sławek napisał są lepsze za 160zł, ogólnie w twojej mieszance za dużo fenpropidyny 0.4l/ha leandera jest już ok, bumper+mirage w tych dawkach co podałeś to masz już bumper super w podobnej cenie i nie trzeba mieszać, jak już chcesz osobno to zamiast bumpera lepiej jakiś triazol epoksykonazol czy tam tebukonazol na byłbym za tym pierwszym.

Wiadomość z agroFakt.pl

center    8

Panowie nie piszcie głupot jak nie macie pojęcia tylko rzeczowo. Duet Star posiada metrafenon a on jaki epoxikonazol b.dobrze zwalczają podstawę źdźbła. Popatrzcie w tabelę. A jak już bardzo tak na bumperze wam zalerzy walnąć bumper super 1l/h + lender 0,4 i po krzyku. Pozdrawia.

slawek2209    78

kto tu pisze glupoty to nie wiem.duett star zawiera fenpropimorf i epoksykonazol

Edytowano przez slawek2209

KULAWA_KOZA    88

tak przeglądam te fungicydy i po podpowiedzi Tomka90 co polecił mi Bumper super + leander i tak po przeglądaniu ułożyłem taką mieszaninę 1l mirage+ 0,4 bumper + 0,75 leander koszt ok 160zł warto?

Czy może lepiej Bumper Super 0,9l + leander 0,5l i w jakiej fazie najlepiej pryskać ?

W fazie pierwszego kolanka.

Ja po rozmowie z Tomkiem będę leciał albo Tilt Turbo 0.6 + Mirage 0.8l/ha

albo dodam jeszcze do tego Rekord 0.5l/ha.

Myslę ze to jest dobra mieszanka na T1.

Tomek90    196

Panowie nie piszcie głupot jak nie macie pojęcia tylko rzeczowo. Duet Star posiada metrafenon a on jaki epoxikonazol b.dobrze zwalczają podstawę źdźbła. Popatrzcie w tabelę. A jak już bardzo tak na bumperze wam zalerzy walnąć bumper super 1l/h + lender 0,4 i po krzyku. Pozdrawia.

Chyba pomyliłeś z Capalo kolego.

malkolm    23

jeśli planujecie dawać pełną dawkę bumpera super to leandera wystarczy 2 setki, co co zabiegów za 160 zł to moim zdaniem lepiej już kupić input z fandango, wychodzi około 300 zł za dwa dość dobre zabiegi,

Medalik    2

Zrobiłem badania ziemi , wyniki mie nie zdziwiły bardzo, ziemia od lat nie wapnowana jezeli kiedyś była. Ph od 5,08do 5,6 rośnie pszenica ozima . Zawartość Fosforu ,Potasu Magnezu niska na dwóch ha potasu b.niska . Dodam że pszenica po zimie szału nie robi :-( . Jeżeli ktoś mi proponuje zaorać odpada .

Co mam robić czym zasilić RSM czy Nawozy granulowane , jak granulowane to jakie i w jakich dawkach????? Wapno ???Jakie ???Jeżeli mam wapnować na wiosnę to musi być granulat bo nie posiadam rozsiewacza do pylistego...ale jakie polecacie??

Tomek90    196

Zrobiłem badania ziemi , wyniki mie nie zdziwiły bardzo, ziemia od lat nie wapnowana jezeli kiedyś była. Ph od 5,08do 5,6 rośnie pszenica ozima . Zawartość Fosforu ,Potasu Magnezu niska na dwóch ha potasu b.niska . Dodam że pszenica po zimie szału nie robi :-( . Jeżeli ktoś mi proponuje zaorać odpada .

Co mam robić czym zasilić RSM czy Nawozy granulowane , jak granulowane to jakie i w jakich dawkach????? Wapno ???Jakie ???Jeżeli mam wapnować na wiosnę to musi być granulat bo nie posiadam rozsiewacza do pylistego...ale jakie polecacie??

Waponowanie pogłówne mija się z celem nie ważne jakie wapno bedzie i tak potrzebuje wymieszania z glebą. Jeśli posiadasz to lej rsm, do zabiegów dodawaj odżywki NPK z siarczanem magnezu i w taki sposób podratujesz plon. Potas mógłbyś rzucić przedsiewnie ale trzeba było to zrobić już wcześniej, przed ruszeniem wegetacji.

thug    196

możesz spokojnie mieszać starane z atributtem ba mozesz nawet zastowować granstar strong czyli(starane +granstar)

ursus1991    8

Akurat Starane+ granstar to nie to samo co starane i atribut, bo atribut na jednoliscienne jest. No i starane kiepsko działa w niskich temperaturach

piotrekkowa    0

thug to ze moge sobie zrobic granstar strong to wiem chodzi o to zeby za jednym przejazdem zalatwic jedno i dwu liscienne a taka mieszanka atribut i granstar strong czy jest wykonalna bez szkody dla roslin co o tym sadzisz

thug to ze moge sobie zrobic granstar strong to wiem chodzi o to zeby za jednym przejazdem zalatwic jedno i dwu liscienne a taka mieszanka atribut i granstar strong czy jest wykonalna bez szkody dla roslin co o tym sadzisz

no widzisz nie wiedzialem ze kiepsko w niskich dziala na etykiecie attributu jest ze mozna mieszac ze starane super a nie ma nic o zwyklym staran a to dziwne i stad moje pytanie do bardziej doswiadczonych

ursus1991    8

A czemu akurat starane? Pewnie chodzi o przytulie? Jezeli tak to jak jest mała to wystarczy np lintur. Ja uzywam starane albo grodyl na przytulie tylko jak odbije, np w fazie liscia flagowego czy po wykłoszeniu.

Medalik    2

Waponowanie pogłówne mija się z celem nie ważne jakie wapno bedzie i tak potrzebuje wymieszania z glebą. Jeśli posiadasz to lej rsm, do zabiegów dodawaj odżywki NPK z siarczanem magnezu i w taki sposób podratujesz plon. Potas mógłbyś rzucić przedsiewnie ale trzeba było to zrobić już wcześniej, przed ruszeniem wegetacji.

Zacznę od końca . Co do potasu to nie jest późno bo u mnie jeszce zima ok 20cm śniegu :-(.

100kg soli potasowej wystarczy??? I czy można rozsiać na śnieg lub zamarzniętą ziemię???

A jeśli chodzi o RSM to nie posiadam ale czytałem że niedaleko bo w Praszce posiadają tylko nie wiem czy można kupić po 1000l. Jutro mam zamiar dzwonić i zamawiać ewentualnie. Jeśli uda mi się kupić RSM ( nigdy nie stosowałem ) to czy można go rozlewać na : śnieg, zmarzniętą ziemię czy tylko suche rośliny???

Końcówki do RSM też mam zamiar kupić , niby zdecydowany jestem na 7 otworowe ale jak ktoś doradzi coś lepszego to rozważę

Tomek90    196

Może być 100-150kg soli potasowej. Rozsiewać na snieg niezabardzo, na zamarzniętą glebę jak najbardziej. O RSM musisz się zapytać w oddzielnym temacie tam tobie wytłumaczą co i jak, ja dopiero się przymierzam do stosowania tego. Lać na śnieg nie mozna tak jak z kazdtm nawozem, na oszronione rosliny można podobno, więc jak lekki przymrozek to lać trzeba jeśli masz problem z wjechaniem w pole potem.

thug    196

no widzisz nie wiedzialem ze kiepsko w niskich dziala na etykiecie attributu jest ze mozna mieszac ze starane super a nie ma nic o zwyklym staran a to dziwne i stad moje pytanie do bardziej doswiadczonych

czemu akurat chcesz wybrać atribut masz owies głuchy i perz jest dośc drogi środeki czemu starane jak z przytulią problem to grodyl jest bardzo dobry

ursus1991    8

starane tak samo jak grody zwalcza przytulie. A moze lancet załatwi odrazu jedno i dwuliscienne koszt ok 120zł/ha

thug    196

lancet bardzo dobry kompleksowy środek stosowałem i był bardzo skuteczny jedyne co puszcza to ostrożnia

piotrekkowa    0

dajecie ciala pytam a wy to macie gdzies tegom sie nie spodziewal

Kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi, przestań spamować bo dostaniesz kolejne %

Edytowano przez milanreal1

Tomek90    196

Sam sobie jaja robisz, czytać nie umiesz czy co?? thug zadał tobie pytanie, odpowiedziałeś??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.