Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koniu    76

Znajmomy leci wszystko na wiosnę Gold + Protugan. Za dwie godziny wszystkie chwasty ma poskręcane :) Fakt, śmierdzi ale działa :D

poosa21    53

U mnie sie sprawdzają dwa pakiety ochrony

attribut 60g + granstar 20g + wspomagacz

apyros 13g + mustang forte 0,8l + wspomagacz

po pierwczym nie mozna siać rzapaku a po drugim buraków, oba skuteczne aż do żniw.

Tomek90    196

Znajmomy leci wszystko na wiosnę Gold + Protugan. Za dwie godziny wszystkie chwasty ma poskręcane :) Fakt, śmierdzi ale działa :D

Z jesieni nie pryska ozimeo czy mówisz o jarej??

@poosa21 stosujesz apyros/attribut ze względu na perz?

Wiadomość z agroFakt.pl

koniu    76

Pszenice ozimą pryska tą mieszanką na wiosnę. Od kilku lat tym pryska i nie chce nic innego :) a wiem bo kupuje u mnie :)

poosa21    53

Perz a co to jest??? :)

Bardziej mi chodzi o zwalczenie miotły i owsa głuchego. Koszt w granicach 110zł/ha

malkolm    23

nie wiem czemu u mnie w okolicy apyros żle działa, już niejeden się na nim przejechał , ja też tylko raz nim pryskałem i było bardzo źle

jaco25    262

@marcin2057

na wiosnę zlustrujesz plantację i zobaczysz czy potrzebna będzie poprawka, warunki na jesień tragiczne nie były (przynajmniej u mnie) być może nie będziesz musiał poprawiać.

@Tomek90

coś dwa lata temu robiłem mieszaninę attributu 60g plus 0,5l mustanga 306se i powiem, że miotły była tylko śladowa ilość, tylko kurczę drogo ta mieszanina wychodzi :( i coraz bardziej zastanawiam się na tym lancetem...

malkolm    23

jaką dawkę dawałeś i z jakim środkiem był łączony w jakiej dawce

wiem że było mieszane z aurorą, ale jakie dawki to nie pamiętam, to było pewnie ponad 10 lat temu

magnum123    47

to ciężko powiedzieć czemu nie podziałał może pogoda obniżyła skuteczność. Ja jestem zadowolony ale stosuję go albo z mustangiem albo ze starane, przemiennie z innymi herbicydami zwalczającymi jednoliścienne

Z czym można mieszać Foxtrot 069 EW na chwasty dwuliścienne w pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym?

Edytowano przez przemaskrakow

magnum123    47

w jęczmieniu radziłbym opryskać parę dni po dwuliściennych a w pszenicy można łączyć bez obawy ze starane mustangiem granstarem sekatorem itd

Edytowano przez magnum123

Co myślicie o takiej mieszance na jęczmień jary:

Starane 250 EC 0,6-0,8 l/ha + Puma Uniwersal 069 EW 1-1,2 l/ha

Wacham się między poszczególnymi mieszankami na jęczmień jary i pszenice ozimą:

Starane 250 EC 0,6-0,8 l/ha + Puma Uniwersal 069 EW 1-1,2 l/ha

Puma Uniwersal 069 EW 1,2 l/ha + Sekator 125 OD 0,15 l/ha

Axial 100 EC – 0,45 l/ha + Adigor 440 EC – 1,35 l/ha + Lintur 70 WG 150 g/ha + Trend 90 EC 0,1 l na 100 l

Która według was najlepsza?

Edytowano przez przemaskrakow

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

malkolm    23

można łączyć ale wtedy musisz dać wyższą dawkę, wszystkie środki osłabiają działanie pumy, ja na przykład pryskałem z chwastoxem i było dobrze ale dawałem trochę więcej niż minimum

Andrzejns    1

Na etykiecie Foxtrota odpowiednika pumy wyczytałem ze po dodaniu 1 l. adiuwanta atpolan można obniżyc dawkę środka z 1 litra do 0,5, jeżeli nie ma to wpływy na skuteczność środka to daje to sporą oszczędność. Bez adiuwanta koszt zabiegu przy minimalnej dawce to około 130 zł. Z adiuwantem wychodzi około 80 zł (1 l. atpolanu kosztuje maksymalnie 15 zł.) Może ktoś stosował takie połączenie?

tomek73    189

faktycznie można łączyć. Ja pryskałem Pumą z 10 lat temu i mówili że tylko samą można pryskać.

wojcik1207    6

panowie ile wysiać pszenicy przewódkowej Monsun? Klasa IVa-IVb i czy planowany wysiew 23 Marca nie bedzie zbyt poźnym jak na przewódke?

JanGal    0

Ja jesienią 2012 roku opryskałem dwa pola pszenicy ozimej następującymi miksami:

I. 40 ha

Expert met 0,25 gr

Legato 0,15l

Glin 0,5g

II. 50 ha

Boxer 2l

Tolurex 1,5l

Glin 10g

Mam nadzieję że na wiosnę zobaczę przynajmniej średnie efekty :P

major_89    35

panowie ile wysiać pszenicy przewódkowej Monsun? Klasa IVa-IVb i czy planowany wysiew 23 Marca nie bedzie zbyt poźnym jak na przewódke?

A z jakim materiałem siewnym masz do czynienia. Jeśli kwalifikat wystarczy 160kg. Jeśli własny no to niestety 200kg musisz liczyć. Tym bardziej na tak późny siew. Radze ci jak będzie to możliwe zasiać w pierwszej lub max drugiej dekadzie marca.

Monsun to pszenica jara którą wykorzystuje się jako przewódkę. Ale w czasie siewu wiosennego to nie ma najmniejszego znaczenia.

Edytowano przez milanreal1

Renault9514    49

Witam,

Dzisiaj byłem na szkoleniu na temat uprawy zbóż ozimych i jarych i facet powiedział że potas powinien być dawany ok w stosunku do azotu 1:1 i fosfor 0,8 bo inaczej roślina nie pobierze azotu i mówił, że można stosować nawozy fosforowo-potasowe wczesną wiosną na pszenice ale czy rośliny pobierą te składniki ? bo moim zdaniem nawóz zadziała dopiero pod następna uprawą? a jeżeli można to jaki nawóz wybrać? sól potasową ? na jesień dawałem polifoskę 8 w ilości 200kg/ha czyli tylko po 48kg PK czyli trochę za mało proszę o wasze opinie :) Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.