Skocz do zawartości

Polecane posty

magnum123    47

Teoretycznie w ozimej nie powinno być owsa ale ja mam takiego sąsiada co w ozimej ma zawsze tyle owsa że świata nie widać tak z.....ł pole o jarych już nie wspomnę dlatego nic mnie już nie zdziwi. Po co Ci puma daj 1l foxtrota ta sama substancja a ile tańszy albo attributa 60g. a na dwukiścienne 0.6l mustanga lub starane(tomigan) nie ma bata żeby został choć jeden chwast

andrzej224    19

Jaki nawóz sypnąć na wiosnę i w jakiej dawce pod pszenicę ozimą? Klasa gleby IV, rędzina. Stanowisko po pszenicy.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    190

Niby nie powinno być tego g. owsa w oziminach ale są przypadki że jest. Umnie np. w jeczmieniu ozimym tyle że pole w dierżawie więc może zapaskudzone tym owsem tak, drugi przypadek to rzepak ozimy miejscami place owsa głuchego tylko że działka własna wiec zadbana.

@andrzej224 zależy w jaki plon celujesz ale 100N/ha minimum.

andrzej224    19

Założyłem plon 5-6t/ha.

Myślałem o posianiu saletry. Znajomy mówił, że miesza saletrzak z potafoską, ale jakoś nie mam przekonania do tego.

PETECNC355    3

Dałeś 30t pomiotu kurzego na ha.Żyje ta pszenica jeszcze.

Nie pomiot tylko obornik dla ścisłości. Obornik z tego co wiem może być stosowany w większej ilości bo nie jest tak "mocny" jak pomiot.

gwozd    101

W tym roku po raz pierwszy zdarzył mi się głuchy owies w pszenicy ozimej. Miejscami była dość rzadka, na silnych rędzinach. Owsik pojawił się późno w tych miejscach jako zachwaszczenie wtórne. Tam gdzie gęstość pszenicy była normalna ani śladu owsika

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skutecznie i drogo:D Axial + Lintur. Wyczyści prawie wszystko. Polecam

Dzięki za odpowiedź.

gwozd    101

U mnie lintur był za słaby na przytulie w jęczmieniu jarym, to w pszenicy, formy ozimej też pewnie nie ruszyłby

Tomek90    190

U mnie Grodyl poszedł na przytulię, ale pszenica była 2tyg przed zbiorem. Załatwił elegancko :D

ovi    34

też w tamtym roku stosowałem pierwszy raz lintur+axial pole bez ani jednego chwasta także polecam.

malkolm    23

grodyl zawsze załatwi przytulię, albo można Aurorą pojechać, ten pierwszy o wiele droższy.

jack83    14

U mnie Grodyl poszedł na przytulię, ale pszenica była 2tyg przed zbiorem. Załatwił elegancko :D

2tyg przed zbiorem miała juz napewno nasiona wiec d*pa.

mogles przejechac glifosatem koszt mniejszy efekt koncowy ten sam.

Tomek90    190

Nie pamietam czy było dokładnie 2 tygodnie wiem że nie było jeszcze dojżałości woskowej więc glifosat odpodał bo pogorszyłby jakość ziarna.

Nasion nie było pszenica czysta.

Edytowano przez Tomek90

gwozd    101

Specyfiki typu atlantis, huzar, lintur zaczęły coraz gorzej u mnie działać. Postanowiłem że przez kilka lat będę unikał sulfonylomoczników bo zauważyłem straszną kompensację miotły i przytuli. Pszenice pryskam jak na razie lancetem plus, koszt około 130zł i wymiata wszystko. A na pewno tańszy niż proponowany Axial+lintur. W następnym roku zmienię na coś innego. W jarym jadę aminopielikiem tercet(50-60zł) i tu muszę coś od owsika, puma lub axial

POL1    28

Bo Huzar kolego stosuje sie ten stary a nie ten nowy badziew.Lintur nic nie wartny.

Ja pryskam starym Huzarem i jestem zadowolony.A kolega znów pryska Chwastox Turbo+ Linurex chuba i pole ma czyste bez jakiegokolwiek chwastu.

malkolm    23

a moim zdaniem i tak najlepsze rezultaty są z oprysków jesiennych, w razie co to wiosną można czymś poprawić

ogar118    62

Na wiosnę spokojnie mogę polecić mocarza w zeszłym roku stosowałem na całym areale i nigdzie chwastów nie było...

rolnik32    2

Bo Huzar kolego stosuje sie ten stary a nie ten nowy badziew.Lintur nic nie wartny.

Ja pryskam starym Huzarem i jestem zadowolony.A kolega znów pryska Chwastox Turbo+ Linurex chuba i pole ma czyste bez jakiegokolwiek chwastu.

Coś w tym musi być.Kiedyś pryskałem starym huzarem i było zawsze ok.W tamtym roku pryskałem już nowym zgodnie z duchem czasów to lepiej nie mowić co było na polu i znajomi to samo twierdzą

Edytowano przez rolnik32

Tomek90    190

U mnie było nowym pryskane tam gdzie mokro i było duże prawdopodobieństwo wysypania miotły to wycią wszystko w pień tylko pszenżyto zostało, a na rogach gdzie lanca nie doleciała to czerwono od miotły było :D

Jony0913    0

Witam panowie jaki środek zastosować by zniszczyć trzcinę dodam że nic tam nie siałem zamierzam owies na wiosnę bo słaba gleba 5 i nie znam ph jest coś skutecznego by to dziadostwo zniszczyło sorki że trochę nie w temacie ale chciałbym się dowiedzieć i to zniszczyć a co do pszenicy jesienią był dawany obornik 25 ton ha orka przedsiewnie polifoska 6 250 kg ha na chwasty legato plus 1.25 +glean 0.5 gr na 3 listki a potem karate plus 0,1 + odżywka plonovit 1.5 l na ha na wiosnę planuję dać 200kg saltrosanu i 300 kg saletry jak sądzicie na 1 dawkę dać saltrosan potem w 2 dawkach saletrę czy inaczej ? Pozdrawiam

PawelWlkp    326

Nie pomiot tylko obornik dla ścisłości. Obornik z tego co wiem może być stosowany w większej ilości bo nie jest tak "mocny" jak pomiot.

Obornik to od 60 do ponad 80% wody. Pomiot 20 do 40. z samej różnicy wilgotności widać czym te tony się różnią.

Tomek90    190

Tego chyba nic nie weźmie jeśli chodzi o to co myśle, może glifosat ale nigdy nie próbowałem więc niewiem. Z czasam u mnie samo przepadło.

Jony0913    0

Nie ma na trzcinę żadnego środka wątpię żeby to samo zgineło jak to się rozrasta ewentualnie nic tam nie posieję a zrobię jakąś końską dawkę pomieszam ale jeszcze nie wiem czego...? może jednak ktoś wie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się