Skocz do zawartości

Polecane posty

POL1    28

U mnie na 4 klasie ziemi sieję zawsze 250-270kg i jest ok.

180 jak bym zasiał to by było okropnie żadko

Tomek90    191

Przy tak gestym siewie to przy dobrym nawożeniu wszystko leży i pewnie spore nasilenie grzybków jest. U nas pszenica na 3-5 klasa.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Eryko ja dzis sialem tonacje 200kg/ha

akacja    90

Ilość obsady na m2 uzależniona jest od odmiany oraz terminu siewu,dla pszenicy ozimej waha sie od 220szt/m2 do 450szt/m2. nasion żywych .ilość otrzymanych kłosów w celu najlepszej wydajności od500szt/m2 do 700szt/m2.Zastanawiam sie skąd niektórzy biorą takie wysokie ilości siewu,zbyt duża gęstością sami sobie szkodzicie.

rafto    29

@ kapera123

Też miałem siać tonacji 200 kg ale zasiałem 190 i 170 ( na próbę kawałek) przy MTZ 49 g bo mówiłeś ze 200 to gęsto ;) Tylko że materiał siewny w C/2 :(

Edytowano przez rafto

POL1    28

Panowie dziś po kościele rozmawiałem z doświadczonym rolnikiem odnośnie ochrony pszenicy na wiosne funkicydami i powiedział mi ze u niego najlepiej sprawdzają się funkicydy Prosaro , Fundango i Input.

Znacie te funkicydy?

Co one wartają?

Sadek    446

@ kapera123

Też miałem siać tonacji 200 kg ale zasiałem 190 i 170 ( na próbę kawałek) przy MTZ 49 g bo mówiłeś ze 200 to gęsto ;) Tylko że materiał siewny w C/2 :(

Przy 190 kg/ha mamy obsadę 350 szt/m2, zaś przy 170 kg/ha obsada 320 szt/m2.

Ogólnie ziarno było grube i wyszła niska obsada na m2 tak moim zdaniem takie obsady mamy przy 100% wschodów przy zdolności kiełkowania 90%.

rafto    29

Najwyżej wiosną pójdzie większa pierwsza dawka azotu ;) My nigdy gęsto nie siejemy nasion z CN ;) może i to błąd ale narazie widzę tylko plusy w ochronie fungicydowej i w skracaniu ;)

Edytowano przez rafto

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na wiosne wymarznie

bolid20    35

jak słaba gleba i krótka odmiana pszenicy to nie stosuj. A jak nie stosowałeś nigdy antywylegacza to uważaj z terminem bo można pszenice nieźle załatwić i będziesz miał poslad a nie ziarno

Edytowano przez bolid20

akacja    90

W zasadzie to nie,no moze modus dla pewności i usztywnienia.jednak antywylegacze i warunki atmosferyczne to dwie zależności ściśle ze sobą współpracujące,no i podatność odmiany na wyleganie.Czyli reasumując.Decyzje o stosowaniu antywylegaczy podejmujesz na podstawie nawożenia N,warunków atmosferycznych,możliwości odmiany.pozdrawiam

milinkovic    0

ja zasiałem bamberke na 4 b i nie będę stosował antywylegacza słaba ziemia i nie sieje duzo nawozu wiec nie ma potrzeby tylko coś na grzyba chyba trzeba

ovi    34

miałem w tym roku bogatke. klasa ziemi 2a, naqożenie 120N, wydajność 6,5t wys oko 80cm bez skracania, stała do końca.

pawelol111    709

W tym wszystkim jest jedna wielka niewiadoma - pogoda. Pójdzie sucho i N zacznie palić, pójdzie mokro i leży. Co do wysiewu to pszenicę Sukces siałem 225kg na ha, ziemia 3-4 klasa.

POL1    28

Ja dzisiaj zakończyłem prace polowe .Zasiałem Bamberkę , Kobre i KWS Ozon -230kg/ha.

Nawożenie 150kg polifoski 8 na ha (stanowisko po ziemniakach) i 250 kg polifoski "8" po stanowisku jęczmieniu.

Zaprawa Scenic.Reszta około 0.20 ar to ziemniaki będą.

Tak więc "szach mat" PSZENICA.-wygrał-----przegrał :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Jony0913    0

Panowie podajcie jakieś linki ze sklepami środków ochrony roślin chciałbym kupić legato plus 600 sc i karate zeon czy można mieszać razem te środki

i co jeszcze dodać na chrabra bławatka chciałbym prysnąć pszenice pszenżyto żyto siew 17-18 już ładnie zeszło pryskac teraz czy jeszcze poczekać na 2 -3 listki gleby lekkie jakie dawki proponujecie prosze o odpowiedz tak żeby najlepiej nie poprawiać na wiosne

Panowie podajcie jakieś linki ze sklepami środków ochrony roślin chciałbym kupić legato plus 600 sc i karate zeon czy można mieszać razem te mieszanki i co jeszcze dodać na chrabra bławatka chciałbym prysnąć pszenice pszenżyto żyto siew 17-18 już ładnie zeszło pryskac teraz czy jeszcze poczekać na 2 -3 listki gleby lekkie jakie dawki proponujecie prosze o odpowiedz tak żeby najlepiej nie poprawiać na wiosne

Edytowano przez Jony0913

lukaszm    10

Witam!

Zamierzam kupić środek Legato Plus 600 SC. Na polu jest dużo m.in. przytulii czepnej. Mam nadzieję, że ten środek ją załatwi bez problemu. Kwestia jest taka: w czwartek po zasianiu pszenicy ozimej padało całą noc, podobnie dzisiaj w nocy. Jutro będzie czwarty dzień od siewu.

1) Czy mogę zastosować Legato Plus? Czy za późno?

2) Co oznacza, że środek można stosować po siewie do końca jesiennej wegetacji roślin (bez względu na fazę rowojową zbóż)? Czy to oznacza, że mogę pryskać kiedy chcę, np. w dniu siewu, 4 dni po siewie, 8 dni po siewie, 2 tygodnie po siewie itp.?

Prosze o profesjonalną i w miarę szybką pomoc.

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

tomek73    186

Dokładnie taj jak piszesz w 2 punkcie. Ja bym pryskał na 2-3 liść z glinem z 7-8 g.

Renault9514    49

Ile siać pszenicy Turnia czy 220 kg/ha materiału kwalifikowanego będzie wystarczająco ? będę siał 3 października po tytoniu ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się