Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MalyRolnik18    71
15 godzin temu, XTRO napisał:

Raczej wystarcza do końca tylko że zabieg herbicydowy robię ok połowy października 

Jakie herbicydy stosujesz na pszenżyto jesienią i jakie efekty czy obejdzie się bez poprawek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
19 godzin temu, XTRO napisał:

Raczej wystarcza do końca tylko że zabieg herbicydowy robię ok połowy października 

Przecie wszyscy powiadają , że zima od października to jak będziesz pryskał .

Ja czytałem że do grudnia ma być w dzień na plusie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Expert Met wschody początek szpilkowania / nie zaszkodzi?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Wczoraj zasiany Spontan z własnego rozmnozenia 4.7ha. Wychodzilo 185 kg ale ze swoje nasiona to ustawilem na 200 kg. Jeszcze do posiania 1.25 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Ja kiedyś dawałem polidap plus sol potasowa ale taniej mi wychodzi importowany npk i zrezygnowałem z mieszanek. Ale pszenica po tej mieszance była ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

A w jaki sposób mieszacie nawozy żeby były równomiernie rozsiane? Bo mi jedyne co przychodzi do głowy aby było dobrze zrobione to zrobić dwa osobne przejazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Sypiesz wiadro tego i wiadro tego jak z bb albo po pół worka zależy w jakiej formie kupisz. Nie wiem ile masz tego do wysiania ja z powodu uciążliwości sypie gotowe mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Ja podziękuję za takie zabawy, wolę już raz zasypać jednym i obsiać a potem drugi przejazd. :P A najwygodniej oczywiście wieloskładniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
witam, czy ktoś z forowiczow pryska pszenicę na jesień odżywka z mikro i fungicydem? zostało mi trochę tego dobrodziejstwa z wiosny i zastanawiam się czy nie spróbować takiego zabiegu za jakieś 2-3 tygodnie jak będzie 3- 4 liscie na kilku ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

kiedyś w jednym roku się bawiłem w mieszanki wtedy kupiłem superfosfat wzbogacony 40% P2O5 i sól wtedy wychodziło przy 100kg soli i 100kg supru ok. 100zł taniej/ha wychodziło wtedy, ale tak można robić na małym areale lub profesjonalnie np mieszalnik pasz do tego przeznaczyć jak ktoś się chce bawić i ma dostęp to odpowiednio tanich tych dwóch nawozów, wydaje mi się że lepiej dobrze nabyć wieloskładnik, a co do mieszania w rozsiewaczu typu: pół worka tego pół tego to wolałbym chyba zrezygnować z nawożenia PK niż tak robić, zwykłe mieszadło sobie z tym nie poradzi, kiedyś rozsiewałem tak gościowi jakiś lubofos z czymś tam był lepszym agentem bo wsypywaliśmy worek na worek, nóż w kieszeni się mi otwierał, mowiłem mu, mówi rozsiewać to to czyniłem :)

 

adrian przy wczesnym siewie pszenicy lub optymalnym ale długiej jesieni i odmiany np. podatnej na maczniaka i gęsto wysianej - wiadomo można się pokusić o odpowiednie T0

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

proxy8441 napisał:

adrian przy wczesnym siewie pszenicy lub optymalnym ale długiej jesieni i odmiany np. podatnej na maczniaka i gęsto wysianej - wiadomo można się pokusić o odpowiednie T0

A co z odżywka z mikro, bawić się opryski jeszcze tej jesieni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
44 minuty temu, adrian napisał:

 

A co z odżywka z mikro, bawić się opryski jeszcze tej jesieni??

hmm teoretycznie to wszystko zależy od plonu w jaki celujesz jak chcesz intensywnie prowadzić i wiesz że da Ci w sprzyjającym roku >9t to możesz się bawić, teoretycznie plon zależy od składnika którego brakuje, nawet mikroskładnika (beczka, prawo Liebiga) ale czy niedobór np jednego mikro tak samo ogranicza plon jak jednego makro to nie jestem pewien, na pewno jak jakiieś niepewne pole masz, po kimś co słabo dbał czy coś to coś bedzie brakować czegoś, na pewno nie zaszkodzi dorzucić mikro przy okazji T0


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
czytałem kilka opracowań w necie gdzie przekonują że warto wzmocnić roślinę składnikami mikro przed zimą co pomoże zgromadzić więcej cukrów w roslinie i dzięki temu lepiej przezimuje a dodatkowo wiosna będą miały lepszy wigor. Spróbuję w tym roku i na pewno zostawię jeden przejazd kontrolny dla porownania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
cukier spożywczy?? W jakiej dawce na ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
12 godzin temu, adrian napisał:

czytałem kilka opracowań w necie gdzie przekonują że warto wzmocnić roślinę składnikami mikro przed zimą co pomoże zgromadzić więcej cukrów w roslinie i dzięki temu lepiej przezimuje a dodatkowo wiosna będą miały lepszy wigor. Spróbuję w tym roku i na pewno zostawię jeden przejazd kontrolny dla porownania

To samo słyszałem od mojego handlowca. Chyba zrobię na próbę z 10 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Warto jeszcze poczytać drobnym druczkiem kto robił te opracowania i kto to zlecał lub sponsorował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
Na pewno mikro jak cynk bor mangan miedz...nie zaszkodzi bo niby czemu. Wystarczy że poprawi zimowanie i nie będzie trzeba w najgorszym wypadku przesiewac to już uważam to za sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Wszystko jest kwestią opłacalności inwestowania w odzywki w funkcji osiągniętego wyniku finansowego, tzn czy odżywki na jesieni podniosą plon przynajmniej o tyle, ile będą kosztować.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj