Skocz do zawartości

Polecane posty

Bogatke gdzies wczesniniej opisywalem powyzej Jej Parametry z młynu,po analizie zrobionej w laboratorium,Ziarno w tym roku miała ładne,ale zdecydowanie polecam Bamberke Lepsze Parametry,

Edytowano przez kombajnista84

grego    218

a może ktoś wie (lub ma) gdzie w opolskim najlepiej okolice Kluczborka można kupić Bamberke, w tamtym roku sam ją miałem ale wymarzła w pień i w centralach nawet nie ma jej w tym roku

spajki01    1

Cześć jestem młodym rolnikiem Pod koniec września planuje zasiać pszenice ozimą. ZIarno chcce wziać z centrali. Przedplonem był jeczmień teraz poplonem jest gorczyca na sciernisko dałem wapno. Jakie środki mi doradzaćie w miare tańie na oprysk. Słyszałem że Glen 75 WG jest bardzo dobry. Potem pasuje dać jakieś mikroelementy i antywylegacz. Czy dwa zabiegi wystarczą żeby przenica była dobrze ochroniona przed chwastami i szkodnikami i dała dobry plon? Nawóz jaki planuje to Polifoska 6 pod korzeń 100 kg na jeśień i 100 kg na wiosne saletry amonowej czy po zasu antywylegacza zboże się nie położy? Prosze o wasze zdańie dziękuje.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość peres100   
Gość peres100

po 100 kg saletry to raczej nic sie nie polozy heh. wiecej azotu musisz dac na wiosne i zastosowac inny srodek na wyleganie np cerone

areknn    4

spajki z takim nawozeniem to porażka będzie. 100 kg polifoski i 100saletry? moze 1 tona ci urośnie

POL1    28

Na hektar na jesień 250-300 kg polifoski "8" a na wiosne 2 x po 250kg saletry.

boze nie raz sie czyta,to ludzie zadawaja pytania z kosmosu..a ile Ty masz Lat??@Spajki01 takie pytania po 100kg to Ci Urosnie ale chyba szczaw

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@kombajnista84: hehehehe gryka by urosła... ale to też jest chwast xD

spajki01    1

Nie wiem wszystkiego dla tego pytam. A znam gościa który daje na hektrat po 450 kg polifoski i saletry ale na to trzeba mieć pieniądze. Smiejecie sie jak zasiałem jeczmień dałem na 0,5 h 100 kg polifoski i 50 kg saletry amonwoej chciałem dać wiecej ale widziałem że sie jeczmień kładł dla tego teraz o dawki pytam. A pewnie położył się w tym miejscu gdzie był obornik. kombajnista84 nie oceniaj ludzi po pozorach mam 22 lata ale nie wiem wszystkiego ty od razu wiedziałeś ile masz czego sypnąć? Całe życie się cżłowiek uczy i lepiej zapytac się czasem mondrzejszego od siebie. To na 0,5 h 150 polifoski 6 dam pod kożeń a na wiosne dwa razy po 100 kg saletry amonowej. i Glean na oprysk jak zobacze że trzeba dac antywylegacz to też pokropie.

POL1    28

Kombajnista84 ty nie bądz taki cwaniaczek , bo jak ktoś jest nowy i się nie zna to grzecznie pyta , to jak byś miał trochę kultury osobistej i serca to byś koledze normalnie odpowiedział i pomógł a Ty każdego bys tylko wysmiewał , a sam wcale az takim IDEALNYM KAWALEREM nie jestes bo masz prawie 29 lat i dalej sam jesteś. :(

Więc czasem jak cos napiszesz to pomyśl 2X.

POL1    28

O Batucie za dobrego słowa nie słyszałem.Tonacja ma piękne grube ziarno ale i słoma jest wysoka.Musisz skracać.

Ja bym wzioł Tonację.

Kamis2010    1

mam kawałek pola o takich wynikach badań

Nr---- Kwasowość----------------- Fosfor----------------Potas---------------- Magnez

1----- 5,71------------------------ 24,6 ----------------- 17,0----------------- 5,0

Chce na tym polu zasiać pszenice, powiedzcie ile posiać wapna ??(kiedy go siać ?? jakie zabiegi agrotechniczne??? ) ile i jakich nawozów pod korzeń ?? bardzo proszę o pomoc chciałbym uzyskać dobre plony może jak mi się uda to kupie zboże w centrali. dodam że teraz rośnie jeszcze kukurydza na kiszonkę

Edytowano przez Kamis2010

milinkovic    0

a bo słyszałem ze batuta nie potrzebuje takiej dobrej gleby jak tonacja ,a ja mam 4 b .ale o batucie nie ma jakiś większych wzmianek w necie a o tonacji sporo tego no sam już nie wiem chciałem bogatke ,albo ozon ale nie ma

POL1    28

Kamis2012 siej smiało pszenice.Masz dobre Ph i reszta nie jest też najgorsza.

rucin    2

niewiecie gdzie można kupić odmianę sailor? lub jakąś z kl. A na ziemię IVa?

seba87    0

witam.

prosze o pdpowiedz i propozycje.

co radzili byscie mi zrobic ze stanowiskiem,miesiac temu,kawalek ok 2,5h stalezowalem kukurydze,niestety miejscami bylo barzo marnie a potem dziki ja zmucily.

pole zostalo ztalezowane a dwa tyhodnie puzniej zaorane i przebronowane.

chce zasiac teraz na tym kawalku pszenice ale obawiam sie troszke suszy...

co byscie radzili i jakie nawozenie zastosowac,bo pierwszy raz tak mi sie zdarzylo ze na takim stanowisku sieje pszenice.

chodzi mi o to czy takie stanowisko nadaje sie pod zasiew pszenicy ozimej. ziemia jest dosc ciezka i ilasta.

prosze o rade z gory dziekuje.

bolid20    35

u mnie w mieście można kupić sailor -a i właśnie się wybieram po tą odmianę ale dla Ciebie to na drugim końcu polski

u mnie w mieście można kupić sailor -a i właśnie się wybieram po tą odmianę ale dla Ciebie to na drugim końcu polski

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się