Skocz do zawartości

Polecane posty

KlimekPL    166

Zmniejsz ilość cieczy roboczej i jesli rosa nie będzie bardzo silna to będzie dobrze. 

Ja zrezygnowalem zarowno z T1 i T2. Nie ma czego opryskiwac, wszystko pozasychalo a ostatnie dość obfite deszcze nic nie poprawiły. Zastanawiam sie czy to zostawic i ukosic może te dwie tony czy zlikwidować. 

• Like 1

JozB    90

A zdziwilibyście się ile jest skrzypionki w jarej. Ja jutro pojade. Dopiero podflagowy i nieśmiało flagowy idzie a tu tle tego paskudztwa. I przez to kurna muszę dać też moddusa żeby drugi raz nie jezdzić. A się zawsze na flagowy pryskało. W tym roku u mnie prawie 2 tygodnie szybciej się dzieje niż w poprzednim roku

piotr4255    37
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Zmniejsz ilość cieczy roboczej i jesli rosa nie będzie bardzo silna to będzie dobrze. 

Ja zrezygnowalem zarowno z T1 i T2. Nie ma czego opryskiwac, wszystko pozasychalo a ostatnie dość obfite deszcze nic nie poprawiły. Zastanawiam sie czy to zostawic i ukosic może te dwie tony czy zlikwidować. 

Masz rację u nas zrobiłem t1 t2 w zimowych raczej 3 dawki nie wysieje i grzyba też nie zrobie od 4 tygodni nie pada jeszcze na 2 nie zapowiadają w sumie pozamiatane nie potrzebnie tyle zainwestowane

Wiadomość z agroFakt.pl

koniu    241
Przed chwilą zrobione 10ha Azoksystrobiną 0,5 + Ambrossio 0,5 + Delcaps. No i 12,5ha Azoksystrobina 0,5 + Duet Ultra 0,4 + Delcaps, jutro z rana jeszcze 12,5ha zostanie do zrobienia tą samą kombinacją.

Agrest    1135

Moją susza dawano temu skróciła. Wczoraj dałem Mg,  duett star i cyperkil. I to by było dla niej na tyle.  Raczej nie przewiduję kolejnych zabiegów.

Jęczmień totalna porażka, choć tu się kokosów nie spodziewałem bo ziemia świeżo zakupiona.

mds212    165
A u mnie się już pochyla tak rośnie

kamilc017    51
Napisano (edytowany)

Stosował ktoś moddus 0.2l jak gdzie nie gdzie widać już jak kłosy wydostają się z pochwy liściowej? U was też tyle tej skrzypionki? 

Edytowano przez kamilc017

andrzej62    0
7 godzin temu, jahooo napisał:

bo skrzypionka wp....  zboże na stojąco i nie ma na co czekać, ja jadę jutro

Co wy z tą skrzypionką .Nie ma łatwiejszego robala do zwalczenia niż ta skrzypionka

kozik251    9

Witam. Chisel przepuścił mi miotłę kłosy są już w pochwie co będzie lepsze axial czy puma ? z góry dzięki za odpowiedz .

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

misio3p    920
Napisano (edytowany)

Panowie, podrzućcie pomysł, bo zwątpiłem w to co umiem. W jęczmieniu jarym mam 3 kolanko, na liściach trochę plamistości siatkowej i rynchosporiozy i chyba mączniaka. Jaki fungicyd zastosować? Myślałem o epoksy + prochloraz, ale epoksy w sklepie nie ma i jestem w kropce. Może jakieś gotowe rozwiązanie? Chcę się zmieścić w 100 -110 zł/ha.

@up pumy chyba już nie można stosować w tej fazie, axial jak najbardziej.

Edytowano przez misio3p

24 VII 2008 - 24 VII 2018 - 10 lat na AgroFoto ;)

JozB    90

Ja lece danadimem, zawsze to lepiej zadziała na skrzypionkę teraz. Coś tańszego pójdzie póznieej na kłosa. Skrzypionka jest owszem łatwa do zwalczenia, ale nikt jej się nie spodziewał w jarych tak wcześnie. Robactwa w tym roku niesamowita ilość. Z pszenic mszyce przeniosły się na kukurydzę i też porobiły znaczne szkody. Podczas oprysku qq karate zeon nie wychodziłem nawet z ciągnika, bo było ich tyle że pożarłyby człowieka żywcem :D.

Tybalta miałem nie skracać, ale na horyzoncie widać dużo deszczu, także dla spokoju lepiej go usztywnić moddusem.

KlimekPL    166
5 godzin temu, piotr4255 napisał:

Masz rację u nas zrobiłem t1 t2 w zimowych raczej 3 dawki nie wysieje i grzyba też nie zrobie od 4 tygodni nie pada jeszcze na 2 nie zapowiadają w sumie pozamiatane nie potrzebnie tyle zainwestowane

A nic nie mów, materiał kwalifikowany, wiosną jak jeszcze nic nie zapowiadało takiej spiekoty poszło saletry 140N, jesienny oprysk na chwasty plus poprawka na dwuliścienne wiosną i jeszcze jak przyjdzie to kosić to dodatkowy koszt omłotu, na który pewnie pójdzie 1/3 wartości plonu. Wypaliło doszczętnie, odstają z ziemi pojedyncze źdźbła. Inne zboża jak pszenżyto i żyto ozime jeszcze jako tako wyglądają i rokują ale pszenica to klapa w tym roku.

Roman176    1853

gdzie nic nie padało ?? 

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

piotr4255    37

Obiecanowo kuj-pom powiat Żnin a najlepsze że 10 km dalej najebalo aż na polach woda stała u nas chociaż w kwietniu padało a koledze tak na piaskach spalilo że chyba nie będzie po co wjeżdżać mlocic ale taki mamy klimat

piotr4255    37
27 minut temu, staszek131415 napisał:

A myślałem że  u Was tyko dobre gleby B|

Ja sam osobiście mam w większości 3-4 ,no ale ile wytrzyma bez deszczu, mam kolegów co mają 5-6 ogólnie mozaika

koniu    241

loquito napisał:

@koniu T3 w planach czy na tych zabiegach koniec ?

Na tym koniec, powoli zaczynają pokazywać się kłosy więc poszła myśle że porząd a mieszanka także powinno być dobrze. Praktycznie co roku kończymy na dwóch zabiegach ale na liść flagowy, w tym roku troche przesuneliśmy ten zabieg, w żniwa wszystko się okaże, myślę że nie będzie po mimo wcześniejszej suszy.

Mareg    14

Ja również wczoraj zrobiłem zabieg 10 kg siarczan mg, 2l mikro plus 1 l miedzi, 0.5 azoksystrobiny, 0.5 duett ultra, dell caps, w sobotę poszło N3  100kg saletry i teraz juz czekam do żniw 

mj23    3

Mam dylemat,  czy jechać ja dziś T2/T3 , poszło by 1l Tocata Duo + 0.5 l Propico,  czy dać jej jeszcze parę dni. Na T1 trzy tyg temu poszło 1l Mondatak + 0.8 Duett Star 

IMAG0153.jpg

IMAG0152.jpg

loquito    47

Zamiast tego propico wolałbym dodać chlorotalonil.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam tak zwane raczki w pszenicy pojawiają się od ciepła i zjadają pszenicę. 
      Pod pszenicą jest garaż ogrzewany, którego nie moge wyłączyć ani odciąć. Czy są jakieś opryski na te stworzenia aby popsikac ziarno czy coś? 
      Pozdrawiam 
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie jeśli w fazie 1 kolanka w pszenicy ozimej zastosowałem regulator wzrostu Kobra 510 SL to mogę w pózniejszych fazach wzrostu dodatkowo zastosować Modus 250 EC?
    • Przez małarolniczka
      Witajcie,
      czy wiecie co może być przyczyną jasnozielonych placków na pszenicy ozimej?

• Przez szop01
      witam wszystkich, mam problem ze z identyfikowaniem choroby która wystąpiła w łubinie wąskolistnym.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.