Skocz do zawartości

Polecane posty

Siwy7406    46

Ja zatosowałem na T3 już na początku występowania septoriozy 0,75 tebu +0,75 gwarant za kilka dni okaże się czy zadziałało także na fuzariozę.

matyziak    6

Nie uważacie ze obecne upały spowolnią, a może nawet zatrzymają rozwój chorób?

Siwy7406    46

Jakie upały unas leje jak cholera od kilku tylko od wczoraj do dzisiejszego południa spadło 50mm wody/m2 wszystko pływa żyto się przewraca razem z korzeniami a zaraz zacznie i pszenica bo już miejscami się kładzie mimo 2 krotnego skracania. Co za po....ny rok nastepny jak nie urok to sraczka.

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro1975    0

tak upał wstrzyma rozwój chorób grzybowych u mnie już trzeci dzień prawie nie padało i grzeje niemiłosiernie

matyziak    6

To tak jak u mnie, ostatni duży deszcz był z tydzień temu. wczoraj i dzisiaj to masakra jest. Póki co wilgoci w glebie jest wystarczająco...

farmermf    78

pszenica która nie dostała t2 to masakra, za tydzień kosic mozna, choroby zmasakrowały ja.Reszta jakos się trzymna ale przy 32stopniach t w łanie jest ze 40stopni totez zboże się sparzy zapewne. Jakoś szału w plonie to ja nie widzę.

margoo78    61

Na T2 w odmianie Muszelka dałem tylko ARTEA i rzeczywiście nie poradziła sobie z septoriozą plew, co ciekawe w innych odmianach sytuacja wygląda o niebo lepiej, widać taki urok Muszelki, że potrzebuje lepszej ochrony. A nawiązując do przedmówców, czy nie uważacie, że saletrosan zakwasza glebę (siarka + azot w formie takiej jak w moczniku). Mam ciężkie gleby gliniaste i do tej pory na pierwszą dawkę zawsze szła saletra. Czy ktoś potrafi mnie przekonać do saletrosanu?

akacja    90

Nie będe przekonywał każdy ma prawo wyboru.Jak nie wypróbujesz to sie nie przekonasz.Azot w saletrosanie występuje w formie azotanowo-amonowej 7/19,tak jak w saletrach tylko inny jest stosunek jednej formy do drugiej np w saletrach podział jest przewaznie 50/50.W moczniku natomiast występuje forma azotu amidowa,która ni jak nadaje sie jako forma startowa dla ozimin.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Margoo78 u mnie na t1 dalem tebu 0,7+mirage 1l a na t2 artea 0,55l na muszelke i tak samo septoriozy od cholery , duzo to moze plony obnizyc?

Edytowano przez Profil usunięty

Siwy7406    46

Muszelka jest bardzo podatna na choroby kłosa w zeszłym roku takie choroby jak Fuzarioza i septorioza obniżyły u mnie plon ok 30-40% choć zastosowałem t3 tebu 0,6l nic to niedało. Muszelce trzeba aplikować mosną ochrone na t2 np. Olympus 1,0-1,2l +0,7-0,8 Soprano a na T3 0,4 artea + 0,4 tebu w tedy może coś to by dało ja już jej nie uprawiam byłem nia zawiedziony.

milanreal1    290

Fuzariozy tak duzo nie ma, przynajmniej u mnie. Za to septorioza plew robi co chce.

Siwy7406    46

Na septorizę najlepszy Gwarant 500 lu brawo 500 1,0-2,0l/ha w zależności od porażenia

1piotr1    11

czy ktoś robi 3 zabieg fungicydowy w jarce ? bo po kolejnych dniach ulewnych dniach strasznie atakuje rdza... i pytanie co stosujecie i czy ekonomicznie się to opłaca... myślę zastosować coś taniego może jakiś tebukonazol....

pasio    1

U mnie poszło na T1 Alert + Talius a na T3 Fandango i jest czyściutko:)

margoo78    61

W ostatnim odcinku Agropogody dużo mówiono na temat fuzariozy, jeśli kogoś to interesuje to można obejrzeć na YT. Moim zdaniem ciekawy program.

POL1    28

U mnie po wczorańszym gradzie i wichurze powaliło 90% Bamberki :( :( :(

MaarassK    0

czym prysnac na septorioze plew w pszenicy jarej tak zeby bylo tanio i skutecznie 3 tyg temu pryskalem ten kawalek falconem. Widze ze fungicyd moze na troche przyblokowal grzyba a ten sie rzadzi na mojej pszenicy dalej.

Czy Bravo lub Gwarantem mozna pryskac jarkę?

Edytowano przez MaarassK

miniek    0

Ja też mam problem z pszenicą jarą, pryskałem ok. 3 tyg temu falconem ale widzę ze fuzarioza kłosa nadal sie rozprzestrzenia:/ czym radzicie pryskać?

POL1    28

Panowie siał już ktoś KWS OZON ? Co możecie powiedzieć o tej pszenicy? ona jest ościasta ? i czy jest wysoka?

Sylwi    6

Ja mam ozon.Niska.podatna na dtr. Kłosy ładne a o plonie za miesiąc

POL1    28

a kłosy ma normalne czy takie jak ostka strzelecka? czyli ościste ?

może ktoś fotkę wrzuci tej pszenicy.

Byłbym wdzieczny.

silva    18

W galerii jest przynajmniej jedna. Można spokojnie sprawdzić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.