Skocz do zawartości

Polecane posty

milanreal1    290

Kiedyś to sypały 2-3t. A gdybyś teraz siał np orkisz to więcej jak 4t nie wyciągniesz. Nie mam orkiszu ale gadałem z facetem co uprawia. Możesz dać nawożenie na 8t, a i tak sypnie połowę mniej.

silva    18

Praktycznie jedyna co zostałato tonacja choć bez rewelacji ale super się zregenerowała za to. Mam foty ale jakiś mądry zrobił że nie da sie wstawiać. Jakieś limity są.

wiki21    0

Witam kolegów ! sprawa bardzo pilna ! w pszenicy jarej odbiła się przytulia .jest jej mnóstwo. pszenica już kwitnie. czy mogę potraktować ją starane lub grodylem bez szkody dla pszenicy? dzięki za odpowiedź. pozdrawiam!

Wiadomość z agroFakt.pl

ursus1991    8

tzn fungicydy napewno można stosować w czasie kwitnienia, ale herbicydy to nie wiem, lepiej poczekaj te kilka dni aż przekwitnie. Ja też teraz będę pryskać pszenżyto ozime na przytulię. kiedys pryskałem ozime pszenżyto, pszenicę i jęczmien, i nic sie nie stało, ale czekałem na przekwitnienie.

wiki21    0

tzn fungicydy napewno można stosować w czasie kwitnienia, ale herbicydy to nie wiem, lepiej poczekaj te kilka dni aż przekwitnie. Ja też teraz będę pryskać pszenżyto ozime na przytulię. kiedys pryskałem ozime pszenżyto, pszenicę i jęczmien, i nic sie nie stało, ale czekałem na przekwitnienie.

właśnie zjechałem z pola prysnołem duetem +bamper250 i faktycznie poczekam aż przekwitnie. dzięki za odpowiedż i pozdrawiam!

tomek73    189

Zauważyłem u mnie i u sąsiadów że na pszenicy żółkną liście flagowe. Nie schnie tylko żółknie, na kolor cytrynowy.

Przeważnie jet to na pszenicy ozimej, ale i trafia się na jarej.

Pszenice pryskane 3 razy na grzyba, dobrymi środkami.

Ale u wszystkich na okolice tak się robi.

Są to place na polach dość duże.

Różnie mówią że to susza, jakiś grzyb, lub słyszałem że wirus z jesieni od mszycy.

Ma ktoś pomysł co to może być.

benek79    13

Kolegpo na przytulje proponuje Starane po kwitnieniu,delikatniejszy od Grodylu. Stosowałem na połowie plantacji i znizki plonu nie było.

RAMZES9107    20

Panowie u mnie podobnie jak u kolegi tomek73Po prostu nie wiem co robić i boję sie że nie będzie w stanie wytworzyć pełnego ziarna. Pszenica kwitła 2 tygodnie temu. Liści flagwych po prostu juz prawie nie ma, najpierw zółkły, potem przeszły w kolor pomarańczowy a teraz wiszą takie brązowe. W łanie stoją same dorodne, długie kłosy. Jaka jest gwarancja że to żółknienie nie przeniesie się na kłos? Sprawdzałem co jest pod plewa i jest wytworzone ziarno tak w 80%. Łodyga póki co też jest ciemno zielona. Panowie czy cos jeszcze z tego bedzie? Zanosiło się na prawdę świetnie, miałem jedną z najładniejszych pszenic w okolicy(odmiana Turnia).

silva    18

Susza jak najbardziej. Ale może i azotu brakować jak duża i ladnie rosła i jej teraz zabrakło właśnie. Dawana dawka pod kłos? Bo pszenica tak jak rzepak redukuje liście jeśli sie nie myle.

1piotr1    11

ale tomek73 jest z Dolnego śląska a u nas burza za burza, dolało teraz z kilkadziesiąt litrów na metr, aż woda stoi na polach..... więc na pewno nie jest to reakcja na susze..... ja mam takie coś na jednej jarce ale na uwrociu i to mi pozostało po herbicydzie ,,,,,, najpierw niby liść flagowy wyszedł normalnie ale po czasie zaczął żółknąć i zasechł.......

pszenica raczej nie redukuje liścia flagowego, tylko te dolne....... pokarzcie foto ... jeśli można

silva    18

Nie no to pewnie chyba że dolne liście zielone. Ale jeśli dolnych już nie ma. No ale potrzebujemy foto.

RAMZES9107    20

Jutro będą zdjęcia. U mnie to na pewno nie susza. Największe zżółknięcie zaobserwowałem po tygodniowym podlewaniu przez deszcz. I dlatego myślę że to grzyb... Oby tylko to ustało do żniw. Łodyga póki co gruba i ciemnozielona. Wysokość pszenicy - 104 cm.

Sylwi    6

To jest wpływ zeszłorocznych herbicydów które nie rozłożyły się podczas suchej jesieni.Przeważnie chlomazon po rzepaku,burakach,fasoli

tomek73    189

Ja mam to po pszenicy i po rzepaku. U teścia jest na jarej, a u mnie koło niego na ozimej. Co dziwne. Jest tam ozima przesiana jarą i ozima jest żółta a jara nie.

Później zdjęcie dam.

RAMZES9107    20

Wrzucam zdjęcie mojej pszenicy. Teraz może coś więcej doradzicie panowie. Dodam że na jesień jedynie co w niej użyłem to Tolurex.

post-47022-0-71443800-1340445253_thumb.jpg

akacja    90

@ramzes.Septorioza paskowa liści.Szkodliwość septoriozy paskowej zależy od rozmiarów uszkodzeń powierzchni asymilacyjnej liści.Stopień porażenia liścia flagowego rzędu 30% powoduje straty w plonie nawet do 40%.Chwile potym nastąpi septorioza plew,można ją rozpoznać po brązowych punktach na plewach ziarniaków.proponuje zabieg fungicydowy uwzględniając także mozliwości wystąpienia fuzariozy,choć na fuzarioze zabieg najlepiej wykonywać w momęcie kwitnienia

RAMZES9107    20

Czyli nie dostoi według was do żniw w takim stanie by był możliwie dobry plon? Ziarniaki się nie wykształcą dobrze?

tomek73    189

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/372553-pszenica-ozima/ http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/372555-pszenica-ozima/ i Różnica między ozimąi jarą na tym polu http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/372554-pszenica-ozima/

Pszenica 3 razy preskana

T1 prochloraz i coś jeszcze

T2 stratego 1 l i tebu 0,6

Czyli strobiluryna, piotkonazol, i tebukonazol po 125 gram.

T3 Prosaro 0,7l i rubrik 0,5l . czyli piotkonazol, tebukonazol i epoksynazol

Czyli środki dobre więc myślę że to wynik suszy majowej. Pszenice koło mnie tak prawie wszystkie wyglądają.I nie ważne jak pryskane Byłem wczoraj ponad 30 km ode mnie w i to samo.

Te nie pryskane niczym lepsze są, prawie nie ma tego.

Eryko    19

Co radzicie dać na głuchy owies w fazie kwitnienia Pszenicy Jarej? po deszczach wywaliło mi się tego od cholery. było pryskane Chiselem, Mustang+Apyros.

Puma da radę?

Edytowano przez Eryko

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.