Polecane posty

ravoj    1287
1 godzinę temu, greg91 napisał:

Mugłby ktoś mi powiedzieć czemu mi przypal liście t1 Duet start 0,9 Mandatek 0,9 Modus 0,35 stabilna 0,9 warunki do zabiegu dobre może aż za dobre mam dwa porównania w słońcu i trochę pochmurny dzień i efekt taki podobny nawet bez stabilan jest to samo czyli mi dolne liście pożółkłe.

IMG_20180425_054805.jpg

A pisałem że trineksapak z chlorkiem w połączeniu z triazolami i morfo jeszcze w tak dużych dawkach przypali? Pisałem!  to nikt nie wierzy. 

Dlatego T1 oddzielnie z R1 z trineksapakiem, który wymaga słońca i dobrych warunków, a jeszcze jak się nawali aminokwasów, siarcznu i mocznika to w ogóle bełt. 

Mam podobnie na jednym kawałku zwłaszcza na uwrociach czy przy słupach. 

A Ty Piotrze4255 szykuj porządne fungi na ten łan. I dawki też zalecane. Mówi to ktoś kto lekko to zbagatelizował. 

33 minuty temu, polomaksi napisał:

mozna stosowac w mieszance prochloraz ja daje mondatak topsin plus modus i nie mam przypalen.....wg.mnie wina duetu w mieszance

A jakie dawki, jakie warunki były, dałeś mikro i siarczan czy nie? pryskałeś w słońce jak zaleca Moddus? Czy w chłódek jak zaleca się grzybówkę, bo to ma znaczenie


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Zapracowany napisał:

Helm trebi na poprawke w pszenicy nie zapóźno teraz? Drugie kolanko idzie a on ma rejestrację do końca krzewienia, 

Pomoże ktoś? Proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja zauważyłem że po wlaniu siarczanu moczniku medaxu a następnie duett star a późnej jeszcze mondatak w opryskiwaczu mondatak nie chciał sie rozpuscic, pływał w takich 0.5 cm czastakach, jakby się zwazyl

Także ravoj ma rację, nie powinno się robić takiego szamba bo jednak zachodzą niepożądane reakcje 

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
12 godzin temu, losktos napisał:

Oba wypadają podobnie 

Amistar 1,2 epoksykonazol 0,8

amistar 1,2? a nie 0,2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladymir    4

A ja wczoraj lałem do baniaka siarczan magnezu, medax max, duett, atak, stabilan, mikrovit Cu, Mn, Zn i wszystko się mieszało, nic nie zapychało, Ale czy przypaleń nie będzie, to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

ravoj napisał:

1 godzinę temu, greg91 napisał: Mugłby ktoś mi powiedzieć czemu mi przypal liście t1 Duet start 0,9 Mandatek 0,9 Modus 0,35 stabilna 0,9 warunki do zabiegu dobre może aż za dobre mam dwa porównania w słońcu i trochę pochmurny dzień i efekt taki podobny nawet bez stabilan jest to samo czyli mi dolne liście pożółkłe. 8  A pisałem że trineksapak z chlorkiem w połączeniu z triazolami i morfo jeszcze w tak dużych dawkach przypali? Pisałem!  to nikt nie wierzy.  Dlatego T1 oddzielnie z R1 z trineksapakiem, który wymaga słońca i dobrych warunków, a jeszcze jak się nawali aminokwasów, siarcznu i mocznika to w ogóle bełt.  Mam podobnie na jednym kawałku zwłaszcza na uwrociach czy przy słupach.  A Ty Piotrze4255 szykuj porządne fungi na ten łan. I dawki też zalecane. Mówi to ktoś kto lekko to zbagatelizował.  33 minuty temu, polomaksi napisał: mozna stosowac w mieszance prochloraz ja daje mondatak topsin plus modus i nie mam przypalen.....wg.mnie wina duetu w mieszance A jakie dawki, jakie warunki były, dałeś mikro i siarczan czy nie? pryskałeś w słońce jak zaleca Moddus? Czy w chłódek jak zaleca się grzybówkę, bo to ma znaczenie

pryskalem w niedziele od15 temp okolo19stC naslonecznienie dobre. tylko mondatak1l topsin1l moddus0.4l nie mieszam do tego nic wiecej Brak przypalen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ja też nic nie dodaje do tego tylko to co pisałem może ravoj ma rację bo w jęczmieńu dałem 0,6 modusa a w pszenicy (0,3-0,35)to w pszenicy są mniejsze te objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Nie obwiniałbym tak do końca tej mieszanki za te przypalenia. Stosowalem kiedyś duet z prochlorazem w połączeniu z moddusem i ccc i nie było żadnych przypaleń. Co innego gdy dodawałem odżywkę NPK. 

U mnie w tym roku podobne przypalenia wyszły po herbicydzie. Wyższa dawka i susza robi swoje

1 godzinę temu, ahten napisał:

amistar 1,2? a nie 0,2?

Tak, 1,2


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Pełna zgoda, jeżeli  warunki nie sprzyjają to lepiej nie mieszać. W ubiegłym roku w chlodniejszy dzień również nie było tak źle, mimo że tankmix był ostry, ale wtedy suszy nie było. Teraz mam przypalenia bo pryskałem w dzień a każdy upalny, więc trzeba zachować umiar. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
25 minut temu, losktos napisał:

Nie obwiniałbym tak do końca tej mieszanki za te przypalenia. Stosowalem kiedyś duet z prochlorazem w połączeniu z moddusem i ccc i nie było żadnych przypaleń. Co innego gdy dodawałem odżywkę NPK. 

U mnie w tym roku podobne przypalenia wyszły po herbicydzie. Wyższa dawka i susza robi swoje

Tak, 1,2

Amistar 220 zł, Tazer 110 zł - skąd taka różnica? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Losktos u mnie właśnie dodawalem jeszcze odżywkę NPK i może dlatego, po 2 dniach przypalen niby nie było widać, a w piątek jak będę w domu to zobaczę czy były jakieś czy nie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

To na t2 nie za mocne to będzie tazer 0,5 i soprano 0,8 i może Medax max 0,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Zapracowany napisał:

Pomoże ktoś? Proszę

Dawaj śmiało też jechałem w tym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
14 godzin temu, ENDRIUROL napisał:

w jakich ilosciach amistar opti480+ duet star na t2? na Arkadie :D  ewentualnie cos zmienic? czy zamiast dueta sam epoksy w wiekszym stezeniu?

azoksystrobina 100-125g

chlorotalonil 500g

epoksykonazol 62,5-100g

czy jest sens dawać morfoline? fenopropimorf/fenopropidyne to już zależy czy jest wtórne zainfekowanie mączniakiem, jak już miałbym to kasować to fenopropidyna w niskiej dawce

można dodać propikonazol na dtrke

Warto rozglądnąć się za priaxor+epoksykonazol/ adexar itd wszystko zależy od budżetu, potencjału plonotwórczego, obecnego stanu zdrowotnego pszenicy.

Edit: mi powiedziano w tym roku za azoksystrobine prawdopodobnie zaftra 85zł netto za litr

Edytowano przez Artis
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
35 minut temu, pawelol111 napisał:

Amistar 220 zł, Tazer 110 zł - skąd taka różnica? 

Amistar opti ma jeszcze w składzie chlorotalonil. Poza tym pewnie inne nośniki i cena wyższa "za znaczek" 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Dlatego stosujemy Tazer. 

A na przypalenia weźmy pod uwagę to że mamy różne odmiany pszenicy,różny  czas aplikacji, dodatki surftaktantów i nawozów oraz zapewne wiele innych czynników,  o których nie mam pojęcia. Ja w każdym razie zbyt gęstej zupy robić już nie będę. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jechać na jarke dzis z 100kg saletry na ha ? Bo ziemia trochę willgna i.moze w nocy popada? A w fazie drugiego kolanka kolejne 100kg? Przed siewnie poszlo 150kg saletrzaku plus npk. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Dawaj śmiało też jechałem w tym tygodniu

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
Witam, pierwsze kolanko na wysokości ok 0.5 cm, chce w piątek skracać + t1+ mikro ale zapowiadają w dzień temp ok 15-18 stopni a w nocy może spaść do 4 dla tego zastanawiam się co robić bo potem zapowiadaja wiatry, deszcze no i weekend majowy😉 ryzykować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Rzuć 200 łącznie na początku strzelania w źdźbło i nie kombinuj. Na siłę jakaś moda na udziwnienia się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
Gościu na skupie mi powiedział, że jara pszenica ma lepsze białko zawsze jak ozima, to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
1 godzinę temu, Marcin34 napisał:

A tak mniej więcej to za ile dni wychodzą przypalenia

Za 3 dni będziesz wiedział spokojnie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj