Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
loquito    240

Co masz na myśli pisząc że dostała saletrę za wcześnie ? Że azot został wymyty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jest już 22 kwietnia i jeszcze nie strzeliła w źdzbło?
Jak jest te 500÷600 pędów na m2 to chyba sypać saletrę i tyle, jakiś plon bedzie, bo raczej w dokrzewianie już nie ma sensu się bawić. Ale to tylko moje zdanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

wieczorem  jak mi się uda to wstawię fotkę jak to wygląda. myślę ze nie będzie tyle pędów na m2 policzę i napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Byłem dziś na lustracji dwa dni po zabiegu. Wszystko żyje, brak przypaleń także na nakładkach. Jakie skutki dla rośliny i plonu nie jestem w stanie wizualnie ocenić. Na pewno zrobiło się za sucho i na słabej glebie skracanie mogło bardziej zaszkodzić jak pomóc. Pszenica Ozon dostała w sumie jakieś 380 l rsm 32.

Ostatecznie do beczki trafiło : Duett Star 1+ prochloraz 0,8 + microlpmplex 5 kg+ mocznik 6 kg + siarczan Mg 10kg + tytanit 0,4 + Cyperkil + modan 0,3 + ccc 0,8l (725 ec). Nie wybuchło. Mocznik, mokrokompleks i siarczan Mg rozpuszczone 30 godzin wcześniej więc ciecz zdążyła   znacząco się ogrzać.  Zabieg wykonany w godzinach 10-12 przy bardzo silnym nasłonecznieniu, temp w cieniu około 18-20 stopni po południu dobiła do 26.

Decyzja o dodaniu cyperkilu podjęta po wjeździe na pole gdyż pojawiły się pierwsze zielone tłuściutkie mszyce (trochę za ciepło na pyretroid).

Ogólnie wydaje mi się że  zapowiada się "robaczywy" rok - zbyt dużo dni ciepłych i słonecznych przy braku jakichkolwiek opadów - ideał dla mszyc

Piszesz że za ciepło na peretroid a mimo to dodałes.

4 minuty temu, jasiuhonda napisał:

wieczorem  jak mi się uda to wstawię fotkę jak to wygląda. myślę ze nie będzie tyle pędów na m2 policzę i napisze

Wątpie że jakiekolwiek dokrzewianie w tym momencie juz pomoże. Lada dzien pszenica bedzie strzelać w źdzbło. Trzeba było na poczatku kwietnia pakiet mikro mocznik siarczna i ccc plus duża startowa dawka saletry co najmniej 250 kg teraz to juz musztarda po obiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0
2 godziny temu, Agrest napisał:

Byłem dziś na lustracji dwa dni po zabiegu. Wszystko żyje, brak przypaleń także na nakładkach. Jakie skutki dla rośliny i plonu nie jestem w stanie wizualnie ocenić. Na pewno zrobiło się za sucho i na słabej glebie skracanie mogło bardziej zaszkodzić jak pomóc. Pszenica Ozon dostała w sumie jakieś 380 l rsm 32.

Ostatecznie do beczki trafiło : Duett Star 1+ prochloraz 0,8 + microlpmplex 5 kg+ mocznik 6 kg + siarczan Mg 10kg + tytanit 0,4 + Cyperkil + modan 0,3 + ccc 0,8l (725 ec). Nie wybuchło. Mocznik, mokrokompleks i siarczan Mg rozpuszczone 30 godzin wcześniej więc ciecz zdążyła   znacząco się ogrzać.  Zabieg wykonany w godzinach 10-12 przy bardzo silnym nasłonecznieniu, temp w cieniu około 18-20 stopni po południu dobiła do 26.

Decyzja o dodaniu cyperkilu podjęta po wjeździe na pole gdyż pojawiły się pierwsze zielone tłuściutkie mszyce (trochę za ciepło na pyretroid).

Ogólnie wydaje mi się że  zapowiada się "robaczywy" rok - zbyt dużo dni ciepłych i słonecznych przy braku jakichkolwiek opadów - ideał dla mszyc

Zdarza mi sie eiecej wrzucić.

Przed chwilą, andrzej62 napisał:

Zdarza mi się więcej wrzucić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25598
37 minut temu, knoro93 napisał:

Piszesz że za ciepło na peretroid a mimo to dodałes.

 

Optimum działania pyretroidu to poniżej 20-18 stopni. Pole  15km od domu. Lustracja na miejscu w trakcie wjechania na pole. Temperatura w cieniu oscylowała w granicach  działania środka. Na słońcu zdecydowanie wyższa, ale w łanie na pewno niższa. Miałem to dolałem.

A co miałem lecieć z opryskiwaczem do sklepu kolejne 3km po Bi, mospilan czy proteus? To że najlepiej działa poniżej 18 nie oznacza, że nie działa w ogóle w 25 stopniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
19 minut temu, byniek3101 napisał:

Witam mam pytanie czy można zastosować mepik 300sl i tego samego dnia drugą dawkę azotu

 

Możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

W piątek zrobione 10ha pszenicy i wczoraj 25ha. Poszło: Regullo 0,2l + Murena 1l (prochloraz) + Corbel 0,4 + Delux + Yara Zboże 1l + Siarczan mg 6kg + Asystent 50gr. W tygodniu może wtorek środa czas na rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
1 godzinę temu, loquito napisał:

Jest już 22 kwietnia i jeszcze nie strzeliła w źdzbło?
Jak jest te 500÷600 pędów na m2 to chyba sypać saletrę i tyle, jakiś plon bedzie, bo raczej w dokrzewianie już nie ma sensu się bawić. Ale to tylko moje zdanie. 

500 kłosów na m2 to potencjał na normalny plon. 

Jak będzie miał 350-400 kłosów to może być bardzo ciekawy plon. Jak bym teraz sypał azot by jak najmniej rozkrzewień odrzuciła 

 

49 minut temu, byniek3101 napisał:

Witam mam pytanie czy można zastosować mepik 300sl i tego samego dnia drugą dawkę azotu

 

Zabiegi chemiczne jakie by nie były nie maja nic wspólnego z nawożeniem


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
25 minut temu, byniek3101 napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź, wiem ale lepiej się upewnić ;)

Witam ! Mam pytanie,czy modus+stabilan+wirtuoz mogę śmiało mieszać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Moim zdaniem wszystkie bez wyjątku grzybówki z CCC i trineksapakami sie miesza bez problemów. Jęsli sie mylę to niech ktoś poprawi.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
4 minuty temu, Ulman napisał:

Moim zdaniem wszystkie bez wyjątku grzybówki z CCC i trineksapakami sie miesza bez problemów. Jęsli sie mylę to niech ktoś poprawi.

Ulman a jakie dysze i cisnienie bys polecal przy pryskaniu fungi +regulatory?: tak ze 250 l/ha, Lepiej sie sprawdza zwykle plaskostrumieniowe czy ezektorowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj robić T1. Niestety wypadło mi coś i niestety nie zrobiłem. Zrobię w poniedziałek jeśli pogoda pozwoli ( burze mają być). Co sądzicie o takim składzie na T1?

Artea 330 EC + Domnic 250 EW + Siarczan Magnezu+ Mikro Maximus + ewentualnie Mocznik.

Jeśli chodzi o chwasty również w nadchodzącym tygodniu załatwie sprawę. Myślę że gdzieś w okolicach środy, czwartku. Z kolei 2 dawkę azotu dam dopiero pod koniec następnego tygodnia. Nie dawałem specjalnie jeszcze ponieważ jest susza, a pierwsza dawka była dość późno dawana. Rośliny są ciemnozielone, ładne. Druga dawka + deszcz i powinny wyglądać idealnie. Obecnie stan ( wizualnie) oceniam na bardzo dobry 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

3 x triazol nie za dużo? Ja bym zamienił tą Artę na Lotus/Leander/Corbel albo na Prochloraz np. Mirage, ewentualnie Domnic zamienić na któryś z tych środków. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

Panowie znalazłem w garażu korbel z tamtego roku. Mogę nim skracac pszenice Ozima jeżeli przemarzl na pewno? Stosował ktoś tym środkiem? Czy lepiej zainwestować w coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
3 godziny temu, loquito napisał:

Jest już 22 kwietnia i jeszcze nie strzeliła w źdzbło?
Jak jest te 500÷600 pędów na m2 to chyba sypać saletrę i tyle, jakiś plon bedzie, bo raczej w dokrzewianie już nie ma sensu się bawić. Ale to tylko moje zdanie. 

Może i z CCC za późno choć w środę sam leciałem z CCC na pszenżyto, ale przyroda też trochę sama reguluje łan, dwa lata temu miałem zasiana trawę z pszenzytem jesienią i po mrozach wymrozilo trawę i pszenżyto dosłownie rosło rzadko, nawet bardzo, wręcz nie było nic tylko kilka zielonych roślin  .... ok 20 kwietnia miałem likwidować jednak posyłałem saletrą jak to się wykrzewilo to sam nie wiedziałem skąd tak naprawdę z 90 arów uleciało 7 ton, z tego co było to byłem Wniebowzięty, może pojedynczy przypadek i pszenżyto to nie pszenica ;)

3 godziny temu, loquito napisał:

Jest już 22 kwietnia i jeszcze nie strzeliła w źdzbło?
Jak jest te 500÷600 pędów na m2 to chyba sypać saletrę i tyle, jakiś plon bedzie, bo raczej w dokrzewianie już nie ma sensu się bawić. Ale to tylko moje zdanie. 

Może i z CCC za późno choć w środę sam leciałem z CCC na pszenżyto, ale przyroda też trochę sama reguluje łan, dwa lata temu miałem zasiana trawę z pszenzytem jesienią i po mrozach wymrozilo trawę i pszenżyto dosłownie rosło rzadko, nawet bardzo, wręcz nie było nic tylko kilka zielonych roślin  .... ok 20 kwietnia miałem likwidować jednak posyłałem saletrą jak to się wykrzewilo to sam nie wiedziałem skąd tak naprawdę z 90 arów uleciało 7 ton, z tego co było to byłem Wniebowzięty, może pojedynczy przypadek i pszenżyto to nie pszenica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Pytam z ciekawości bo u mnie pszenżyto ma już pierwsze kolanko, wiec taki ostatni termin na jego dokrzewianie było u mnie początkiem kwietnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj