Skocz do zawartości

Polecane posty

Sylwi    6

U1212 mieszaj epoksykonazol z metkonazolem

Ja robię litr Caramby+0,4 Duetu koszt 145zł

proxy8441    72

ursus1991 ja stosowałem Fury wychodziło ok. 15zł/ha i Karate Zeon ciut droższe bo juz nic nie mieli. Miałem mszyce i skrzypionki i zboża juz uwolnione od szkodników bo było aż czarno od mszyc szczególnie w jarych natomiast skrzypionka najliczniej występowała na oziminach.

rafal    7

U mnie grzyby jak i owady atakuja zboża na całego.. jakaś plaga w tym roku... Od 2 dni pada non stop.

Wiadomość z agroFakt.pl

emer    0

Koledzy, mam pytanie, jakie produkty mieszacie, żeby powstał Wam Maraton? Słyszałem o takiej możliwości od sąsiada, ale On do końca nie pamięta. Ponoć wychodzi to dużo bardziej ekonomicznie. Chciałbym spróbować, ale nie wiem co zmieszać. Produkty z tymi samymi sub. aktywnymi, ale jakie dokładnie. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

ursus1991    8

Kupiłem fury na skrzypionkę, tylko teraz pytanie jak to jest z insektycydami? Ile czasu bezdeszczowej pogody potrzeba od oprysku? Oraz ile potrzeba przy fungicydach?

pasiu66    17

czy można pryskać pszenice w czasie kwitnienia fungicydami

konkretnie chodzi mi o środki artea, duet ultra i tilt turbo

W etykiecie jest wyraźnie napisane w jakich fazach można stosować.

anto    8

Koledzy, mam pytanie, jakie produkty mieszacie, żeby powstał Wam Maraton? Słyszałem o takiej możliwości od sąsiada, ale On do końca nie pamięta. Ponoć wychodzi to dużo bardziej ekonomicznie. Chciałbym spróbować, ale nie wiem co zmieszać. Produkty z tymi samymi sub. aktywnymi, ale jakie dokładnie. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Panida 3 L + IPU 1 L

na samosiewy rzepaku trzeba dodac 5-7 g glinu

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A panowie czy mozna w czasie kwitnienia pryskac od robali cyperkillem pszenice?

sprite    0

@szymon - pszenice mozna... nawet podobno wskazane... sam robilem w tamtym roku duetem w czasie kwitnienia i bylo ok... przenzyta nie wolno chyba.. zreszta nawet jest to napisane na ulotce

Edytowano przez sprite

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cyperkill bodajze 10zl na ha wychodzi albo nawet mniej ale warto bi 58 chociaz wiecej wychodzi bo dluzej dziala ok 2 tyg bodajze . Panowie a sama artea wystarczy na ochrone klosa czy dolozyc jeszcze amistaru ?

chudytsw    0

Chciał bym wiedzieć ile razy mogę pryskać pszenicę jarą chwastoksem 300 SL i w jakich fazach porostu rośliny ???????????

Edytowano przez chudytsw

ovi    34

koledzy prosze o szybką odpowiedz- czy można pryskać na wilgotne rośliny, jest akurat przerwa w opadach a chce prysnąć pszenice jarą bumber+siarczan magnezu+mocznik+insol.Czy jej przypadkiem nie przypale?

silva    18

Lepiej tego nie robić bo osłabisz mocno działanie oprysku. Po prostu sie rozcieńczy w rosie

ursus1991    8

W jarej wyskoczył mi owsik. Pryskałem na niego pumą, razem ze środkiem na dwuliścienne, jak pszenica kończyła się krzewić, chociaż wtedy nie widziałem tego chwastu. Teraz pszenica jest w liściu flagowym, miejscami zaczyna się kłosic. Co mogę z tym teraz zrobić? Bo inaczej będzie poblem w skupie

proxy8441    72

ursus55 no ja tam pryskałem ale miałem również skrzypionke ale mszycy więcej na jarych było

z tego co wiem to chyba możesz jeszcze Axial dać.

Ja dawałem Axial i Mustang Forte i narazie nie widac owsa a pszenica jara jak ta lala piekna dziś byłem zobaczyc tylko susza zdażyła juz jej zaszkodzic ale ostatnio troche popadało to zobaczymy.

Edytowano przez proxy8441

ROBERTD    0

U mie tez są mszyce i skrzypionki ale zboze sie kłosi i nie wiem czy pryskać. Czy mają one w tej fazie duzy wpływ na plon??

ursus1991    8

JA wczoraj prysnęłem na skrzypionke. A ten axial nie spali mi teraz zboża. Miejscami pszenica się kłosi, a reszta, to ma już duże zgrubienie przy samym liściu

slupek90    0

Mam pytanie dwa tygodnie temu pryskałem od grzyba kiedy powinienem powtórzyć zabieg dodam ze pszenica zaczyna kwitnąć?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się