Skocz do zawartości

Polecane posty

proxy8441    72

kurcze wszystko usycha na pniu, musze opryskac wszystko tzn jęczmienie pszenice pszenżyta itd przeciw mszycom i skrzypionkom chyba polece późnym wieczorem żeby jeszcze czasem tą cieczą na słoncu nie przypalić :(

Senator    44

Z tą suszą to nie bądź tak na 100% pewien że fungi się nie pojawią...mimo małej wilgotności średnie dobowe temperatury sprzyjają infekcjom.

Trochę źle mnie zrozumiałeś albo ja tak dwuznacznie napisałem - nie twierdzę że susza daje 100% pewności że się nie pojawią choroby, po prostu nie zaobserwowałem nic niepokojącego i też deszczu brak, więc presja nie będzie tak gwałtowna jak w przypadku dużych opadów i wysokiej temperatury.

Wiadomość z agroFakt.pl

proxy8441    72

Marek u mnie to samo..trzeba pryskac na Mszyce...a w polu sucho..Pszenice jarki potrżebuja ze masakra wody

chłopie u mnie pszenica ozima na jednym kawałku na piachu została z liściem podflagowym i flagowym i oczywiście źdźbłem zielonym reszta usycha!!!!! :(:(

Wody wody i jeszcze raz wody, do tego szkodniki masakra nie wiem czy dodac siarczan magnezu czy Wuxal Mikro chyba sam insektycyd pójdzie bo sucho :( Wczoraj może z 2 litry/m2 przyszlo u nas i na tym koniec!

akacja    90

U mnie w zachodniopomorskim troszke wczoraj spadło,ale wygląda to jak efekt większej rosy niz deszczu.Coś wiekszego ma być jutro,zobaczymy.I tak ze zbozami jarymi rewelacji już nie będzie.

tktomek74    2

Panowie fungicyd OPTAN 183 SE,ktoś to stosował w pszenicy? substancje aktywne to

Piraklostrobina (związek z grupy strobiluryn)/ – 133 g w 1 litrze środka,

Epoksykonazol (związek z grupy triazoli)/ – 50 g w 1 litrze środka. zalecana dawka 1,5 l .nie jest to tanio dodam. No i kiedy by to można było zastosować i czy wogóle?

farmermf    78

Panowie fungicyd OPTAN 183 SE,ktoś to stosował w pszenicy? substancje aktywne to

Piraklostrobina (związek z grupy strobiluryn)/ – 133 g w 1 litrze środka,

Epoksykonazol (związek z grupy triazoli)/ – 50 g w 1 litrze środka. zalecana dawka 1,5 l .nie jest to tanio dodam. No i kiedy by to można było zastosować i czy wogóle?

Ja robie taką mieszaninę z Revelera i Rubrica na T2 czyli lisc flagowy. Jak dasz 1litr w dzisiejszej fazie to na pewno nie zaszkodzisz a dużo pomozesz. Dobór substancji i dawka wręcz moim zdaniem idealna.

proxy8441    72

mszyce i skrzypionki dzis opryskane aż na osi przedniej pełno skrzypionek były na jarym jak i na ozimym a mszyce szczególnie na jarym jęczmieniu i pszenicy.

ursus1991    8

A jakie substancje aktywne działają najdłużej? Bo chce moją jarkę prysnąć na choroby grzybowe, a pszenica jest w liściu flagowym. Jakie w ogóle fungicydy działaja najdłużej. Jak długo działa falcon i co o nim myslicie?

Kamilmkm    9

sam mysle falconem prysnąć trochę jarki i jęczmień jary, chyba nawet dzisiaj przed tymi spodziewanymi opadami to zrobie. Jak robisz jeden zabieg to się powinno na liść flagowy prysnąć. Falcon zalicza się raczej lepszych środków. Jeśli nie będzie później ogromnych opadów to powinien wystarczyć już do żniw.

Eryko    19

Czym pryskacie na skrzypionke,mszyce w Pszenicy Jarej?

Wojtek987    61

Witam troche nie mogę się teraz tutaj odnaleść - ale cóż <_<

Mam pytanie opryskałem jare zboża w tym pszenice na robale (głównie mszyce ) środkiem - karate zenon

chciał bym wiedzieć jak on działa - tylko przez krótki czas (wytróje i odparuje) czy będzie chronił przez dłuższy czs? Bo u sąsiada nie pryskane więc spokojnie mogą sobie spowrotem zająć moje uprawy ;[ ????

Wojtek987    61

To raczej mało możliwe, ma w kilku kawałkach w różnych miejscach więc musiałbym samolotem całą wioskę :)

Vril    1

U nas od rana pięknie leje :)

Chciałem się poradzić .Z różnych powodów nie dałem jeszcze drugiej dawki N -susza.

Pszenice mam w fazie liścia flagowego i wyczuwalny jest kłos w źdźble.

Sypać tak jak zwykle ok 200-230 kg saletry czy zmniejszyć co by nie przypaliło ziarna .

maly1248    1

Mam podobne pytanie, nie było 2 dawki N. Na pierwszą dawke poszło 100 kg mocznika. Teraz chciał bym dorzucić pewnie ze 150 kg mocznika, co by mieć już spokuj z 3 dawką. Wiem że saletrę stosuję sie jako szybki azot na wiosnę i gdy zachodzi pilna potrzeba, w celu też leprzego dokrzewienia. U mnie przenica jara Tybalt jest w fazie pierwszego kolanka. No i mocznik już mam, nie muszę kupować i kilogram N - 36,5zł koszatuje, taniej jak z saletry.

silva    18

@Vrill w tej fazie na Twoim miejscu dałbym 100-150kg. Przypalić nie przypali bo czemu. Chyba że po deszczu dasz.

@maly to chyba nie ma co czekać. Oczywiście jeśli dasz przed deszczem.

Vril    1

@Vrill w tej fazie na Twoim miejscu dałbym 100-150kg. Przypalić nie przypali bo czemu. Chyba że po deszczu dasz.

@silva może masz rację z tą dawką .Pewnie już nie zwiększę liczby ziaren w kłosie ale może spuchną :) a co do przypalenia -mi nie chodziło o przypalenie spowodowane przez sypanie na rośliny mokre tylko przypalenie ziarna spowodowane za dużą dawką N oraz ewentualnym powrotem upałów.

ursus1991    8

Wystąpił jeszcze jeden problem w mojej jarce. Wdarła się skrzypionka. Co polecacie na owady w pszenicy jarej, żebym mógł połączyć z nawozem i opryskiem na grzyba.

matyziak    6

Czytając odniosłem wrażenie, ze w tym roku to warunki pogodowe mi sprzyjają. Mrozy tylko delikatnie sie dały we znaki, a na brak wody tez nie mogą na razie narzekać. Zastanawiam sie nad 3 dawką w pszenic. poszyły dwie dawki po 200kg saletry, ostania jakiś miesiąc temu. Czy dawka 50kg saletry w tej fazie poprawi parametry, a przede wszystkim MTZ?

Zapomiałem napisac, ze pszenica zaczyna sie kłosic( zaczyna pekac pochwa lisciowa).

I jeszcze jedno jak bardzo duze straty pszynosza skrzypionki, i do jakiego zageszczenia szkodników mozna darowac sobie zwalczanie.

Edytowano przez matyziak

u1212    2

Jaki fungicyd lub substancję czynną byście polecili na T3 w pszenicy ozimej? Na T1 był Input, a na T2 Prosaro.

ursus1991    8

Tylko cyperkill to pyrytroid, i działa najskuteczniej w niskiej temperaturze, a ja chcę połączyć z fungicydem, który działa najlepiej w wyższych temperaturach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.