Skocz do zawartości

Polecane posty

PawelWlkp    333

Na pume ostatni moment chyba jak się zaczyna kłosić. A axial to nie wiem czy można w takich fazach stosować. Opryskałem w sobote pszenice jarą fungicyd + mikro + mocznik + siarczan magnezu. i na uwrociach gdzie wolniej jechałem troche popaliło. Widać taki brązowy kolor miejscami jak patrzy sie pod słońce. Mocznik 8%, siarczan 2,5%. Pogoda była w sam raz, około 22 stopnie. Czy to po 24 godzinach jest najgorszy moment i będzie się już teraz poprawiać czy spodziewać się, że będzie jeszcze gorzej dziś wieczorem jak pojade obejrzeć?

krychu    43

jak rozróżnia się fazy rozwojowe zboża ? Np. kiedy wiadomo że jest BBCH 32, cm to są ?

Wiadomość z agroFakt.pl

krychu    43

wielkie dzięki, egzamin zawodowy coraz bliżej więc wszystko się przyda w szkole jak i również na gospodarce.

pasiu66    17

Co myślicie o Bumper super 490 ec ? Chce nim prysnąć pszenicę jarą i będzie to jedyny zabieg na choroby.

MaarassK    0

Tez myslalem o jednym zabiegu Bumper Super albo duetem na pszenice jarą. Ktoś z was ma doswiadczenia z tymi opryskami?

bolid20    35

Ja na ozimą pszenicę daję na drugi i ostatni zabieg Topsin + Bumper 250 + odżywki + siarczan + mocznik. Szukałem Bumpera super ale nie było nigdzie u mnie w okolicy.

akacja    90

Panowie klosy pszenicy zaczynają wychodzić,a tu gość na polu-wciornastek.Sprawdzcie swoje plantacje.pozdrawiam

pasio    1

Zauważyliście u Was skrzypionki na pszenicach jarych? Jaki polecacie środek aby je zwalczyć? Pszenica jest w fazie strzelania w źdźbło.

mlody89    1

Stosowaliście panowie do tej pory jakieś środki na owady w pszenicach czy nic?

abudabi    0

Witam.

Chciałem dać na pszenicą jarą fungicyd z mocznikiem, 25kg/h dobra to jest dawka??. czy dać więcej. Szczerze pierwszy raz będę taki zabieg robił i nie wiem dokładnie. I jeszcze jak mieszać?? czy to nie ma znaczenia??

Pozdrawiam

Medalik    2
Napisano (edytowany)

Nie wiem jak na jarą ale na ozimą dają taką dawkę , dodaj siarczan magnezu 5-7kg i powinno być ok.

Nie cytuj poprzedniego posta !!!!!

Edytowano przez MAT912

miszka31    29

Zauważyliście u Was skrzypionki na pszenicach jarych? Jaki polecacie środek aby je zwalczyć? Pszenica jest w fazie strzelania w źdźbło.

ja już dwa razy trułem robactwo, jak są niskie temperatury to zwykłym peretroidem,może być bulldock, jak wyższe to np Bi 58, jest do cholery robactwa w tym roku, bynajmniej w moim regionie.

matyziak    6

Jako, że nigdy nie stosowałem nawozów azotowych w 3 dawkach, i w tym roku chce to zrobić pierwszy raz, chciałbym się doradzić kiedy rozsiać 3 dawkę. Pszenica dostała dwa razy po 200kg saletry, teraz zastanawiam się nad dawka pomiędzy 50-100kg saletry.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przylaczam sie do pytania kolegi wyzej , kiedy wysiac 3 dawke? u mnie dodam muszelka sie juz klosi za kilka dni wszystkie klosy beda na wierzchu kiedy sypac?

nhfan    1

1,2 litra antywylegacza razem z mirage nie zaszkodzi pszenicy jarej?? która jest w fazie koniec krzewienia a pierwsze kolanko rośliny 25cm wysokości, dziś właśnie poszedł ten zabieg i boje się że za wcześniej czy może mieć negatywny wpływ na plon zaznaczę że pszenica dostała już 90 kg N i w planie jeszcze około 60 kg N

matyziak    6

Moja pszenica dopiero pokazała liść flagowy, a tam gdzie ja mróz poturbował to jeszcze jej do flagi trochę brakuje...

wikus666    0

witam zastosowalem antywylengacz w dawkach 0.7l/ha 03.04 2012 oraz 1.3l/ha 8.05.2012 zastanawiam sie czy moge dac jeszcze cerone albo moddus bo boje sie zeby mi nie wylozylo lanu.

prosze o wasza pomoc

silva    18

Jak najbardziej. Jeśli jest zagrożenie że ma dużo wyłożyć to trzeba. Tylko pamiętajcie że jeśli damy za dużo regulatora niż powinniśmy to da to spadek plonów. Ktoś chyba tu kiedyś napisał że najlepiej jak 5% zboża na polu jest wyłożone. Znaczy to że wtedy jest odpowiednio dany antywylegacz

Mathieu92    112

Mam pszenicę jarą parabolę, przedsiewnie dałem jej tylko 150kg/ha polifoski 6 więc nie dostała dużo azotu, postanowiłem w fazie 3 liścia sypnąć jej 150kg/ha saletry 34N, myślę teraz nad drugą dawką z tymże obecnie ona ma kolanko już około 5cm nad ziemią, czy w tym momencie nawożenie saletrą przełoży się na lepszy plon? Czy to już może być kasa wyrzucona w błoto ?

akacja    90

Efektywność zastosowania regulatorów wzrostu sprawdza się na podstawie wysokości łanu względem wysokości pierwotnej danej odmiany,oraz grubości żdzbła.Należy też pamietać iż opużnienie siewu powoduje skrócenie wysokości łanu samoczynnie.

@Wikus.Niewiem w jakiej fazie jest twoja pszenica.Jeżeli flagówka w pełni wykształcona i klos lada chwila wyskoczy to cerone 03l/ha,bo na modus to już za puzno,mógłby być problem z wykloszeniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.