Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koczas    80

Ale raczej tyle nie dostarczysz dolistnie co setka kizerytu. Ja się wzbraniam przed nim jak mogę ale co rok z 500 kg wysieje żeby ten magnez choć popruszyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dla mnie Kizeryt w rzepaku a w pszenicy jak już to KK + siarczan magnezu dolistnie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Niema to jak zbędne zakwaszać sobię glebę siarką, ważne że nie spadaj mi zawartości Mg i S

 

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A są jakieś różnice między siarczanami siedmiowodnymi od różnych producentów, np w rozpuszczalności? Bo można kupić siarczan z Intermagu, Alwernii, EPSO Top, Caldeny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Stosawałem Caldene, Intermag i EpsoTop i mogę polecić każdy z nich. Albo inaczej, który tańszy ten lepszy :)

Przed chwilą, ansu napisał:

Ja kupuję z Chin 99,5%

Powiedz coś więcej na tan temat.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Większość jest z Chin. Na pewno nie epsotop i ten z ampolu chyba z Indii czy coś.  

Co do moich 500 kg to ogolnie tyle kupuje co rok żeby chociaż niektóre dzialke posypac po 100 kg na ha-wszędzie srednia zawartość mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Jest też jakiś siarczan magnezu 7 wodny płynny. Kolega coś takiego kupuje w niebieskich bańkach 10l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
1 godzinę temu, Kula07 napisał:

Powiedz coś więcej na tan temat.

770zl/t netto cena do urwani przy większym zakupie wiosna 2017 Worki dwówarstwowe 25kg Gruby kryształ czysty jak szkło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
2 godziny temu, KlimekPL napisał:

Widać różnicę w nawożeniu kizerytem. Na jednej działce oddalonej od domu zrobiłem tylko jeden przejazd kizerytem na przedwiośniu ale wykopałem takie koleiny, że sobie odpuściłem resztę pola. Potem już nie miałem czasu na tą działkę jechać drugi raz kizerytem i sobie odpuściłem, poszła tylko jeszcze 2x saletra. Różnica była zauważalna, pasek z kizerytem miał zdecydowanie ciemniejszy kolor i łan był nieco bardziej wyrównany. Na tym pasku było też najwięcej placków wylegniętego zboża. :D Ale co tu się dziwić, magnez też jest roślinom potrzebny i dlatego w miejscu jego zastosowania było widać różnicę. A ja osobiście gleby mam ubogie w magnez, zresztą nie tylko w magnez bo brakuje im wszystkiego - wszędzie od bardzo niskiej do niskiej, gdzieniegdzie zdarzy się średnia zasobność czegoś. :|

To że to miejsce gdzie wysiewany był kizeryt dostarczyłeś siarkę a siarka wspomagania pobieranie azotu stąd ciemny kolor i wylęgnięty łan.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
57 minut temu, ansu napisał:

770zl/t netto cena do urwani przy większym zakupie wiosna 2017 Worki dwówarstwowe 25kg Gruby kryształ czysty jak szkło.

Jak z rozpuszczalnością i dostępnością? 

Masz to z jakiegoś pewnego źródła?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Coś w podobnie do EPSO Top Tak też się rozpuszcza z racji grubszych szklistych kryształów ciecz bezbarwna. Alwernia Ciech, który wcześniej przeważnie kupowałem lekko brązowy piach rozpuszcza się lepiej ale droższy i chyba zanieczyszczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tak

Kolor może wynika z: "Ze względu na skłonność do zbrylania produkt zawiera dodatek substancji przeciwdziałającej temu zjawisku:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ciekawe.

Pamiętam że jeszcze inne nawozy brałeś z równie ciekawych źródeł, możesz przypomnieć dokładnie co i skąd?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jesteś gość :)


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tylko trzeba się twardo targować Mam jeszcze jedną firmę w Świdniku tam gdzie śmigłowce produkują. Tam to jeszcze mocniej trzeba negocjować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ale rozumiem masz wszystko sprawdzone tzn, pod względem mieszalności i rozpuszczalności?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Lubisz eksperymenty to coś wykukasz

Z informacji dostępnych w sieci na razie nieśmiało

CuSO4*5H2O 0,4% na jesieni na 3 liście niezbyt dobrze wyszedł.

 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj