Skocz do zawartości

Polecane posty

ovi    34

Jako ze pierwszy raz przesiewałem pszenice ozimą i przenżyto mam pytanie otuż czy w zasianej na ich miejsce pszenicy jarej może wystąpić miotła zbożowa i owies głuchy, jeżeli tak to jaką mieszanke oprysków proponujecie. Za odpowiedz z góry dziękuje.

Wiadomość z agroFakt.pl

farmermf    78

A co proponujesz w tej konfiguracji kolego? bo gotowe zestawy np Juwel tt w dawce 1,2 l/ha wychodzi około 160 zł/ha

czy mieszasz np. Acanto (strobulina) z jakimś triazolem ?

Capalo reklamowane tu wyjdzie w dawce 2l/ha koło 200zł :unsure:

Się zobaczy. Jak cenowo wyjdzie.

farmermf    78

Reweler+Rubric w tamtym roku szło, dawek nie pamiętam, ale cos w ten deseń pewnie pójdzie.Kwestia która i w czym strubiluryna najtaniej pójdzie.

jarecki82    3

@kodzi Jeśli załatwiłby owies głuchy to super sprawa. Cenowo dużo taniej od Pumy i Axiala.

Daj za miesiąć znać na forum jak podziałał Lancet.

kamwiol    0

witam. Juz miną tydzien jak potraktowalem plantacje pszenicy i pszenzyta srodkiem lancet plus w dawce 25g a zielsko nic nie reaguje dalej jest zielone i malo tego dalej sobie rosnie. Po jakim czasie ten srodek zacznie dzialac?

iron    392

ja stosowałem lancet 200g/ha plus olstic 1l/ha i nawet wyrośnięte chwasty położyło a w takiej mieszance ze wspomagaczem także owies głuchy padnie

pasio    1

witam. Juz miną tydzien jak potraktowalem plantacje pszenicy i pszenzyta srodkiem lancet plus w dawce 25g a zielsko nic nie reaguje dalej jest zielone i malo tego dalej sobie rosnie. Po jakim czasie ten srodek zacznie dzialac?

Chłopie Lancetu daje się 200g/ha + Olstick'u 1l/ha.

U mnie już 3 dni po zabiegu wszystkie chwasty zrobiły się żółte.

kamwiol    0

Oczywiscie wszyscy macie racje lancetu daje sie 200g a nie 25 tak jak to przez pomylke dalem ja, juz wszystko opryskalem jeszcze raz i teraz tylko czekac az zielsko zginie.

silva    18

Mam pytanie odnośnie uprawy pod pszenicy. Zauważyłem to niedaleko u ludzi którzy mają z 800ha. Mają siewnik sulky 6m ale redlice ustawione są tak że nie są w równej odległości tylko po 2 bliżej niż normalnie odstęp i znów 2 (kolejne odstępy od siebie odpowiednio są takie około: 15cm, 9cm, 15cm, 9cm itd.). Ale ogólnie redlic jest tyle samo prawie co w normalnym? Słyszałem że dzięki takiemu ustawieniu pszenica lepiej sie krzewi i łatwiej walczyć w takiej pszenicy z grzybami oraz chwastami. Spotkaliście sie z czymś takim? Praktykowaliście? Może warto poprzestawiać?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widziałem, w galerii kiedyś że ktoś miał tak ustawione, ale z tego co pamiętam to mniejsza różnica była między rzędami. Ogólnie oryginalnie to chyba siewniki Horch Prono tak mają, ale nie ręczę za tą ciekawostkę. :D

proxy8441    72
Napisano (edytowany)

słuchajcie chciałbym zastosowac fungicyd w Pszenicy Ozimej planuje tylko jeden zabieg wiem że jest to symboliczne ale chciałbym jej chociaż jednym zabiegiem pomóc. Pszenica mocno ucierpiała w zimie na dzień dzisiejszy na jednym kawałku 75% przezimowania a na drugim ok. 80-85% chwasty powoli usychają już (2 tyg od zabiegu) Pszenica wybiła w pędy. Przedplonem był rzepak ozimy jest ładna rośnie na IVa IVb i V klasie zakładam plon 4t w porywach do 5 na mokrzejszych stanowiskach.

Kiedy, co i w jakiej dawce najlepiej zastosować przypomne że ma to być tylko i wyłącznie jeden zabieg. Myślałem o zwykłym tebukonazolu. Typu Riza, Tebu.

Edytowano przez proxy8441

silva    18

Tebukonazol na raz wg mnie raczej za mało. Za krótko działa. Falcon wg mnie. Albo jakiś inny wieloskładnik. Czy nawet Duet

• Like 1

ursus1991    8

Zastanawiam się nad herbicydem na pszenicę jarą i chciałem się zapytac czy znacie może ceny poniższych środków?

Factor 360sl

Mustang 306Se

Lintur 75 wg

Aminopieliki : D450SL; Tercet 500SL; Super 464SL

Eryko    19

Można pryskać Pumą na Pszenice Jarą? i czy można mieszać z Mustangiem?

PK007    14

Można pumą pryskać pszenicę jarą i raczej można ja mieszać z mustangiem ale najlepiej zapytać w sklepie czy można mieszać

Kamilmkm    9

mi kiedyś odradzali mieszanie tych 2 środków. Lepiej już z attributem, atlantis, apyros.

Też mam kupiony mustang i pumę na jęczmień i będę osobno pryskał.

Wojtek987    61

Mam pytanie odnośnie T2 - co dać? Na pierwszy zabieg dałem bumper + gwarant, teraz myślę o dobrym II zabiegu w okolicy liścia flagowego. Co było by dobre lub jakaś mieszanka dwóch środków aby nie pryskać trzeci raz?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się