Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    101

Dziś poszedł antywylegacz płynny. Około tygodnia wstecz dostała 1l insolu 3, 1l odżywki z Cu(w tej chwili nazwy nie pamiętam), siarczam Mg i mocznik. Za kilka dni pojadę na chwasty potem odczekam około tygodnia i znowu nawozy dolistne jak wcześniej oprócz miedzi i do tego coś na grzyba. Jeszcze nie wiem co może bumper. Tak chyba będzie dobrze?

silva    18

Protugan właśnie ma to do siebie że działa bardzo dobrze ale w krótkiej fazie. Akurat tego nie praktykowałem bo przedstawiciel odradzał. Rok temu na równe pszenice podziałal znakomicie. W tym roku takie niestety nie są

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość czacha17   
Gość czacha17

Stosował ktoś z was na chwasty w pszenicy ozimej taki mix środków jak :Zeus 208 Wg ,chwastox D i trend ? (jako przylepa ).

Jeśli ktoś stosował takie środki to proszę powiedzieć jaka była ich skuteczność na chwasty i czy zboże nie "chorowało "

Z góry dzięki za odpowiedzi .

Kamilmkm    9

napewno lepiej chwasty wczesniej zwalczyc i dopiero po kilku dniach z odzywka wjechać, chwasty nie będą się wzmacniać odżywką

chyba że pszenica bardzo potrzebuje odżywki

akacja    90

Chłopaki.Na początku zwalczyć chwasty a dopiero odżywki,odstęp zabiegów uzależniony od stosowanych środków herbicydowych.Niektóre herbicydy działają bardzo szybko efekty zabiegów widać już po kilkunastu godzinach lub kilku dniach,a u innych po kilkunastu dniach np granstar.Jeżeli widać zamieranie chwastów można wieżdzać z odżywkami lecz należy pamiętać o tym, aby podać odżywki w momencie najwiekszego zapotrzebowania roślin w składniki,czyli w fazie od końca krzewienia.Oczywiście można wcześniej lecz ich efektywność stosowania będzie mniejsza,wiadomo im więcej masy zielonej tym lepsze pobieranie dokarmiania dolistnego.Gomel@ asahi to biostymulator mozna podać tak jak i kelpak.ale co do efektywności stosowania w zbożach bym się zastanowił.pozdrawiam

gamel30    0

oki.dzięki za porady.jutro startuję z walką chwastobójczą, a później odżywka.raz jeszcze wielkie dzięki.

Edytowano przez MAT912

dralo5    3

Panowie jaki dobry jest środek na przytulię i rumian w pszenicy ozimej? Czy wybrać lancet czy huzar a może coś innego?

Kamilmkm    9

Pume można stosować z Mustangiem?

Nie można, Też będe tymi środkami pryskał jęczmień, ale najpierw mustangiem a później pumą po 3 dniach. Ponoć mustang z Axialem można.

ursus1991    8

Granstar jest słaby na przytulię, a poza tym na etykiecie pisze że jest średni wrażliwa. Najlepsze na przytulię to starane i grodyl. Dobry też jest factor i lintur, ale te dwa pierwsze najlepsze

jarecki82    3

Najlepsza a na pewno najtańsza na przytulię jest Aurora :) .

W zeszłym roku zastosowałem Pumę i Mustang Forte razem we wczesnym stadium rozwoju. Efekt owies przystopował, słaby ale się wykłosil.

Puma z Mustangiem nie idzie, w tym roku nie kombinuję tylko jade z Sekatorem.

Senator    44

Panowie jaki dobry jest środek na przytulię i rumian w pszenicy ozimej? Czy wybrać lancet czy huzar a może coś innego?

Po Mustangu Forte przytulia 9 - 10 okółków już zdycha porządnie, rumian po 24h stracił kolor, teraz jest już pięknie żółty.

ursus1991    8

grodyl i starane zwalczą przytulie, nawet jak zboże isę wykłosi i przytulia będzie wysokości zboża. Pryskałem tymi środkami w takich fazach i ładnie wzięło.

Holi    0

Witam,

Wczoraj ok 13. pryskałem pszenicę mocarzem (0,2kg) + apyros (13g) + olemix (1l) + antywylegacz (1,2l - pierwsza dawka).....i pech chciał że jak kończyłem to zaczęło padać tak ok 15min, potem wyszło słońce tak na ok 1,5h i znowu się rozpadało (można nawetpowiedzieć ze nawet lało) przez ok 0,5h potem do wieczora już była piękna pogoda..... jak myślicie chwyci oprysk? czy raczej przygotować się na drugie podejscie?

pozdr

PS. Nie tylko ja unas wczoraj pryskałem....na polach widzialem jeszcze dwa lub trzy opryskiwacze...

Edytowano przez Holi

matyziak    6

Na przytulie najlepszy jest chyba grodyl i starane, załatwiają ja w każdej fazie. Grodyl załatwi również rumian.

Lepsza będzie mieszanka Mustang 0,6l + izoproturon 1000g + starane 0,2l, czy Mustang forte 1l + izoproturon 1000g? Dodam ze zależy mi na zwalczeniu dużej przytuli ma już około 10 okułków. Co dodać do mustanga na jednoliścienne na kawałku poturbowanym przez mrozy? cześć pola wygląda tak jakby dopiero co powschodziła pszenica.

Edytowano przez matyziak

woojtek123    0

Witam na przytulie starane lub tomigan w dawce 0,2l na ha nawet na liścia flagowego koszt dwadzieścia parę zł co najważniejsze nie uszkadza pszenicy sprawdzone działa grodyl przy dużej przytuli 40 gram ponad 100 zł.

Sebastian    0

to prawda odradzam mieszanie pumy z czym kolwiek obniża się skuteczność, niestety spraktykowane 2lata temu ;(

BASF    19

Witam,

Wczoraj ok 13. pryskałem pszenicę mocarzem (0,2kg) + apyros (13g) + olemix (1l) + antywylegacz (1,2l - pierwsza dawka).....i pech chciał że jak kończyłem to zaczęło padać tak ok 15min, potem wyszło słońce tak na ok 1,5h i znowu się rozpadało (można nawetpowiedzieć ze nawet lało) przez ok 0,5h potem do wieczora już była piękna pogoda..... jak myślicie chwyci oprysk? czy raczej przygotować się na drugie podejscie?

pozdr

PS. Nie tylko ja unas wczoraj pryskałem....na polach widzialem jeszcze dwa lub trzy opryskiwacze...

Obawiam się, że w tym przypadku konieczne będzie powtórzenie zabiegu. Po Pańskim opisie wnioskuję, że żaden z produktów nie miał czasu na wchłonięcie się. Polecam następnym razem sprawdzić dokładną prognozę pogody na http://www.agro.basf.pl/agroportal/weather/pl/weather.action bądź też na http://meteo.icm.edu.pl/

proxy8441    72

dziś pytałem i tak : Axial 1l 360zł, Mustang Forte 70zł/litr a Lintur 55zł 150g

mowa teraz o jarym jęczmieniu i pszenicy pujdzie Axial na 100% czyli 0,3l/ha + 1l Mustangu lub 130g Lintura tak pisaliście dobre dawki? Będe środki mieszał i jeden zabieg pujdzie cena przemawia za Linturem + jeszcze dawka 130g czyli cena jeszcze zmaleje na ha można bez problemu stosować Axial 0,3l + Mustang Forte 1l? i Axial 0,3l + Lintur 130g? nie za mało Lintura?

globus512    17

Co do dawki lintura to ci nie powiem, bo nie stosowałem. Natomiast Axial 0,3 plus mustang 1l jak najbardziej. Ja kupiłem opakowania litrowe po 310zł troche drogo twoje wychodzą.

radi103    1

Ale na axilu jest informacja ,że zboża jare dawka 0,8 l a więc, czy 1 litr nie zaszkodz?Ponadto piszą, żeby nie mieszać sulfonylomocznikowymi preparatami, a takim chyba jest mustang.

Oj przepraszam ,chodziło mi o lintur.

I oczywiście 1 litr mustanga nie axiala.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się