Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sumie to, ja też złożyłem taką mieszankę tzn. Bumper + Mirage + siarczan magnezu + CCC + Moddus i zastanawiam się czy dodać do wszystkiego Insol 3 (zawiera dużą ilość N). Teraz, jak kupiłem Insol wiem, że indywidualne składniki byłyby chyba bardziej wskazane, niż taki koktajl z azotem na czele.

 

@silva żeby otrzymać Bumper Super (1l) potrzeba 0,88l Mirage i 0,36l Bumpera. Więc Bumper Super będzie tańszy, ale zawsze można sobie indywidualnie połączyć te środki, wg występowania chorób :)

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@proxy wg mnie bezkonkurencyjny na perz od x lat jest atribut. Ale co z mieszaniem to nie wiem.

Chyba apyros, ja wiekszego dziadostwa do troche większej miotły jak Atribut to juz nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Myślę, że można dodać fungicyd, z mocznikiem bym uważał, natomiast nie powinno byc problemu z nawozem dolistnym (odżywką), pytanie jaki to nawóz. Przed zabiegiem zalecam próbę w wiaderku (wlac po kolei wszystko, wymieszać i odczekac 20-30 minut czy nic się nie wytrąca).

 

Niestety nie posiadamy sygnalizacji o wykonaniu zabiegu ale polecamy raporty z naszych poletek doświadczalnych z aktualnymi danymi o wykonanych zabieghach w Gurczu(kujawsko-pomorskie), Pągowie (opolskie) i Jarosławcu (wielkopolska) http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/doradztwo_i_informacje/doradztwo_main_page.html


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Właśnie u nas Apyros na perz prawie nie działa. A Atribut super. Nie mówie o miotle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

@ BASF co proponujesz na zabieg fungicydowy żeby opryskać pszenicę i pszenżyto i aby wytrzymało do liścia flagowego (zależy oczywiście od przebiegu pogody). Rok temu stosowałem tilt z syngenty i byłem bardzo zadowolony. Jaki środek proponujesz, jak wychodzi on cenowo i czy można go mieszać z odżywkami i siarczanem? Bo tiltu niestety nie można mieszać z wieloma odżywkami:/ Dla tych co nie wierzą to takie informacje wyczytałem w poradniku dokarmiania dolistnego z intermagu.

Za równo na pszenicę jak i pszenżyto polecam Capalo, spokojnie można go wymiszać ze wszystkimi odżywkami typu Basfoliary, jak i siarczanem magnezu, który dodatkowo polepsza wchłanianie fungicydu.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Mam kilka pytań odnośnie nawożenia pszenicy jarej:

1. Od jakiej fazy mogę nawozic dolistnie (odżywka + mocznik+siarczan magnezu)

2. Ile potrzeba czasu aby siarczan amonu stał się dostępny dla roślin, po jakim czasie rośliny będą pobierać składniki z tego nawozu

3. Co myślicie o nawozie plonvit opty 20/20/20+ mikroelementy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam takie pyt. pszenica ozima muszelka mi zolknie miejscami , jak temu zaradzic prysnac to mocznik,siarczan mg,odrzywka jakas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak najbardziej możesz tym pryskać, możesz dodać też odżywkę zawierającą wapno, no i czekac na temperaturę, bo sądzż że to od niskiej ci żółknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A moge jeszcze do tej mieszaniny np. saletre wapniowa dodac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

nawozy dolistne wchłaniają się w rośline od 24h - 36h całkowicie gdzieś wyczytałem.

 

Rozchodzi mi sie włąśnie o domieszke do Huzara niewiem może mozna mieszac Attribut z Huzarem tylko w jakich il. obu specyfików oto jest pytanie ??????????w sumie oba środki BAYERA to bycmoże można.

 

Attributem + Sekator pryskałem efekt piękny.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Siarczan mocznik jak najbardziej tylko uważaj na temp. I patrz czy grzybków nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jak Capalo wycodzi cenowo? Duett ultra jest na który zabieg? Ja robiłem zawsze tak że wcześniej jakieś 30 min w jednym dużym pojemniku ok 30 litrów szykowałem sobie odżywki i siarczan, po tym czasie mi się ładnie rozpuszczało że była klarowna ciecz, później wlewałem do opryskiwacza później CCC później moddus a na końcu funficyd. Po takiej mieszaninie z tiltem były poparzenia na pszenicy, natomiast gdzie pryskałem pszenżyto bumperem super nie było nic. Dlatego pytam o mieszanie z odżywkami. Mieszam najczęściej z OSD od Osadkowskiego bo najbardziej mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Mam kilka pytań odnośnie nawożenia pszenicy jarej:

1. Od jakiej fazy mogę nawozic dolistnie (odżywka + mocznik+siarczan magnezu)

2. Ile potrzeba czasu aby siarczan amonu stał się dostępny dla roślin, po jakim czasie rośliny będą pobierać składniki z tego nawozu

3. Co myślicie o nawozie plonvit opty 20/20/20+ mikroelementy

Mógłby ktos pomóc w tym temacie? Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Zastanawiam sie nad "połataniem" pszenicy ozimej siejąc pszenice jara. w sumie by tego dużo nie było, ale głupio będzie jak na fragmencie pola będzie łyso. Dręczy mnie tylko mysl, jaki oprysk zastosować od chwastów. Istnieje jakiś środek który jednocześnie mógłbym zastosować na pszenicy ozimej i wschodzącej pszenicy jarej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Pytanie ogolne

Kiedy pryskacie od chwastow na ozime

Kiedy na jare

Kiedy siejecie nawoz na jare

Kiedy z druga dawka na ozime

 

z gory dzieki trochu amatorskie pytania ale w tym roku dopiero u mnie ruszylo nawozenie pelna geba <_<


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedy pryskacie od chwastów na ozime - przed zimą, ewentualna poprawka wiosenna, do końca krzewienia.

Kiedy na jare - zależnie od herbicydu, przeważnie od 3-4 liści do końca krzewienia.

Kiedy siejecie nawóz na jare - pogłównie, przed uprawą i siewem zboża.

Kiedy z druga dawka na ozime - zależnie od 1 dawki, rodzaju nawozu, pogody (temperatury, opadów), stanu łanu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Zastanawiam sie nad "połataniem" pszenicy ozimej siejąc pszenice jara. w sumie by tego dużo nie było, ale głupio będzie jak na fragmencie pola będzie łyso. Dręczy mnie tylko mysl, jaki oprysk zastosować od chwastów. Istnieje jakiś środek który jednocześnie mógłbym zastosować na pszenicy ozimej i wschodzącej pszenicy jarej?

 

Ja w poprzednim sezonie pryskałem chwastoxem (chyba trio) owies w fazie 1-2 liści (raczej nie było 2 liścia nawet) bo strasznie mi oset poszedł miejscami i żadnych skutków ubocznych na owsie nie zauważyłem. Później jeszcze poprawiłem mustangiem żeby dobić ten oset i też troszkę innych chwastów jeszcze wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Panowie mam do was pytanie, otuz mam bardzo zadka pszenice i nie wiem czy jest sens pryskac ja od grzyba??? Pytam poniewaz kiedys uslyszalem ze grzyby czesciej sa spotykane w przypadkach gdy przenica jest gesta a mniej gdy pszenica jest zadka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Panowie mam do was pytanie, otuz mam bardzo zadka pszenice i nie wiem czy jest sens pryskac ja od grzyba??? Pytam poniewaz kiedys uslyszalem ze grzyby czesciej sa spotykane w przypadkach gdy przenica jest gesta a mniej gdy pszenica jest zadka???

Po pierwsze proszę się zastanowić, czy nie warto zrobić zabiegu dokrzewiającego (np 1L ccc) ponieważ pomogłoby to zwiększyć obsadę. Nie należy również zapominać o dodatkowejdawce azotu, aby roślina miała "z czego" zwiększyć stopień rozkrzewienia. Prawdą jest, że choroby w żadkich łanach nie rozprzestrzeniają się tak szybko, natomiast jeśli już porażenie wystąpi, nie uniknie się zabiegu, bo chociaż wolniej ale i tak choroba będzie sie rozprzestrzeniać.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy jak teraz opryskam pszenice ozima attributem to bede mogl zasiac na jesieni rzepak , czy niezabardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj