Skocz do zawartości

Polecane posty

Slomek    184

Co myślicie o T4 w pszenicy oz ? :>
Presja chorób jest w tym roku bardzo duża... Pszenica obecnie ma 2-3 zdrowe liście więc nie jest źle, ale jak wiadomo im dłużej będzie zielona tym większą zbuduję mtz i co za ten idzie plon. (warunki opadowe sprzyjające) Ostatni fungi poszedł około 14 czerwca Osiris 1,5l/ha, poprzednie dwa zabiegi również od BASF w zalecanych dawkach. Co można by dać teraz na podtrzymanie tych liści co zostały i jeszcze ewentualną ochronę kłosa ? :>

Cihu    122

Axial w dawce 1.2l/ha kładzie wszystko, nawet najuciążliwsze trawska.......

Podniecacie się tym axialem... i w pewnym sensie macie rację. Stosuję go już wiele lat. Dla mnie to oklepana codzienność. Axial jest mega skuteczny na miotłę i owies tam gdzie wszystko inne zawodzi, ale stokłosy nie zwalczy. 

Wiadomość z agroFakt.pl

sap    3

Presja chorób jest w tym roku bardzo duża... Pszenica obecnie ma 2-3 zdrowe liście więc nie jest źle, ale jak wiadomo im dłużej będzie zielona tym większą zbuduję mtz i co za ten idzie plon. (warunki opadowe sprzyjające) Ostatni fungi poszedł około 14 czerwca Osiris 1,5l/ha, poprzednie dwa zabiegi również od BASF w zalecanych dawkach. Co można by dać teraz na podtrzymanie tych liści co zostały i jeszcze ewentualną ochronę kłosa ? :>

Chyba nie ma sensu. pszenica spokojnie przy tej pogodzie wytrzyma jeszcze z 10-15 dni i jeśli poradziła sobie z chorobami do tej pory to już wystarczy. ja raz miałem problem z koszeniem pszenicy w sierpniu zielone kolanka oraz miejscami zielony liść flagowy.  Radzę odpuścić chyba że w twoim regionie żniwa przychodzą późno u mnie zazwyczaj rzepaki 15-20 lipiec zaczynają się i zaraz po nich pszenica czasami do 5 sierpnia jest po żniwach jak pogoda pozwoli więc nie ma już co pryskać.

czekaz    0
Napisano (edytowany)

Ja wyczytałem że sam izoproturon  zwalcza tylko miotłę z jednoliściennych, natomiast diflufenican także tylko miotłę i to tylko średnio, ale!!! w mieszance tych składników pod nazwą środka Cougar 600, Legato plus 600 zwalcza:  miotłę,  wiechlinę, życicę, nie stosowałem tego środka, ale czy on taki skuteczny? a mam zawsze dużo życicy w pszenicy jak również stokłosy i owsa głuchego, no i szkoda tylko że jeszcze stokłosy i owsa głuchego nie zwalcza według ulotki- byłby komplet, a tak nie wiem jaką kombinację wymyślić, może ktoś podpowie...  no i czyżby tylko Cougar 600, Legato plus 600 zwalcza życicę?

Moja propozycja zwalczająca komplet jednoliściennych to jesień Cougar600 lub Legato plus600  a wiosna Atlantis w górnej dawce.

Edytowano przez czekaz

jahooo    244

Jeśli zsumujesz dwa środki, które daną roślinę mają w średniowrażliwych, to jest szansa ją zwalczyć. Zwłaszcza, jeśli są to środki o innej metodzie działania.

Oprysk od grzyba w tej chwili ma sens tylko w pszenicy jarej, aby miała szansę zbudować większą MTZ. W ozimej już w zasadzie nie ma po co. Poza tym jest też okres karencji na niektóre środki około 3 tygodni w zbożach

d4rek    16

Wszyscy walcza z stoklosa mam i ja, na zytnia Apyrosy dzialaja w praktyce bo na ulotce juz przy 20g?. Planuje w zycie walczyc bo teraz w pszenzycie juz jest a sie rozsieje. Jakies propozycje

Kula07    137
Napisano (edytowany)

Nie chodzi tylko o MTZ ale o późniejsze porażenie ziarna Fuzariozą na co skupu również zwracają uwagę.
Sam nic już nie będę dawał, ale jak już to uważam, że zwykły tebukonazol wystarczy.

Edytowano przez Kula07

jahooo    244

Ja pryskałem jeden kawałek ozimej 10 dni temu na próbę i będę patrzył, jak się zachowuje, czy jest jakiś efekt

piotrb14    186

u nas robili tak rok temu na próbę tebu + tazer ale w plonie jakos różnicy nie było zbytnio także nie wiem czy wyszli na 0  czy jeszcze aby dołożyli na darmo na t4. Wszystko zależy od ziemi, kondycji pszenicy i tego co będzie dalej z pogoda ale tego niestety nie wiemy.

20CBR12    47

Ja pryskałem jeden kawałek ozimej 10 dni temu na próbę i będę patrzył, jak się zachowuje, czy jest jakiś efekt

U mnie też decyzja że nie ma t4 choć grzybki ostro atakuja w tym roku ale jestem bardzo ciekawy doświadczenia z niecierpliwością czekam jaki będzie efekt- mam nadzieję że kolega się z nami podzieli?

piotrdd    8

Strat pieniędzy dobre T3 zrobione w odpowiednim czasie wystarczy .  

piotrb14    186

Strat pieniędzy dobre T3 zrobione w odpowiednim czasie wystarczy .  

Popieram!

piotr4255    7

ja to w czwartek jechałem na jarej i po drodze zachaczylem T4 na ozimej

ostatni pisałeś że wcale nie pryskales na grzyba a teraz t4 robisz?

Kula07    137

Jak to mówią "ten kto kłamie musi mieć dobrą pamięć".

piotrdd    8

Kula tak się zastanawiam jak tam u ciebie podsuszkami bo coś kiedyś wspominałeś i jak infekcja poszła z tych korzeni dalej czy tak jak było tak jest wiem że po grochu było więcej. 

Kula07    137

Na dzień dzisiejszy po plantacji nie widać żadnych oznak porażenia, (napewno w olbrzymim stopniu jesto to zasługo sporej ilości opadów). Infekcja się nie pogłębiła. Trochę może za bardzo panikowałem jak mi to powiedzieli eksperci z PIORINu. Mało tego, po obejściu pól sąsiadów okazało się, że u nich również występuje ten problem. Zresztą podobno w tym sezonie podsuszki masowo występowały w uprawach.

oregano    4

Wszędzie deszcz i sporo opadów a u mnie susza (okolice Opatowa, świętokrzyskie).

Ochrona fungicydowa zakończona na T2 ze średniej półki (niektórzy mówią, że z niskiej) i brak większych oznak chorób grzybowych. Jedynym problemem jest brak opadów.

5km w bok i 30ha pszenicy w jednym kawałku leży plackiem

greg91    3

Jak uwas wygląda pszenica Hondia bo umnie mimo skracania (Medaxem+ccc i drugie Modus to ją położyło, jakiejś ulewy nie było . Nawożenie to N190kg materiał kwalifikowany myślałem że wytrzyma a tu lipa.

lonoh    30
Napisano (edytowany)

No na to by wychodziło :)

to czym to bylo pryskane ze protiokanazol spełnił swoje zadanie?

Edytowano przez lonoh

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się