Skocz do zawartości

Polecane posty

SawekBraczyk    14

Jak nawozicie azotem swoje pszenice ? W tym roku u mnie poszło 400kg saletry w dwóch dawkach no nie jest zle ale myśle zwiększyć troche nawożenie na przyszly sezon  . 

krzysztofz14    15

W tym roku postanowiłem że nie będę stosował antywylegacza na pszenicę.Siana była póżno po kukurydzy ,odmiana ze Strzelec niska ,dobrze się krzewi,lubi ją atakować rdza żółta .Nazwy niestety nie znam.Miałem z ubiegłego roku 1lccc i na wiosnę w fazie krzewienia gdy pryskałem mocznikiem plus jakieś npk dodałem 1ccc na 1,5ha.Efekt jest taki że pszenica tam gdzie dany był antywylegacz jest lepsza jakby dostała 2 razy tyle nawozu.Jest ciemniejsza,szerokie liście flagowe,gęsta a reszta mimo że dodatkowo dokarmiana nie może się zrównać.Pisaliście tutaj że ccc skraca system korzeniowy i żle wpływa na rośliny.Moim zdanie efekt stosowania jego jest bardzo dobry pod warunkiem odpowiedniej fazy pszenicy.Kiedyś zastosowaliśmy go jak pszenica była duża po czym zmalała o połowę .

Wiadomość z agroFakt.pl

Murphys    4

Ja od siebie polece Patras, na mokrym polu stala woda, byla rzadka, 2x moddus 0.4l/ha, teraz jest piekna ;). Ciekawe jak w zniwa wyjdzie. Jeszcze tak dobrej pszenicy nie mialem.

KlimekPL    149

Mazowieckie popadało 10 minut akurat jak skończyłem pryskać na skrzypionkę i teraz dalej praży :P

JozB    52

U nas w godzinę spadło 35 l/m2. I dalej mają być przelotne opady. Zaraz ładna fuzarioza się chwycie, bo pszenica w fazie kwitnienia

Neo123    0

witaj w klubie. u mnie wygląda to jeszcze gorzej. na dniach mają przyjechać spece z Bayeru żeby zobaczyć co to się stało się

Witam kolego i co u Ciebie stwierdzili Ci z bayeru

jak to co jest falcon zawiera dwa szybko działające triazole plus spiroksaminę więc kolego zrobiłeś zabieg było póżniej goraco i zjarałeś liścia flagowego , ja od x lat unikam tych dwóch triazoli na flagę .

Kolego czy moge czyms to podratowac ??

ravoj    55

ravoj pisałes cos o niszczeniu powoju, ile potrzeba fluroksypyru po kwitnieniu, aby zniszczyc to zielsko?

spokojnie 0.8 l/ha starane go pali i niszczy, ale lepiej go stoswać przed kłoszeniem. W tym roku od "sąsiadów" jechałem 12metrów dookoła przed kłoszeniem i jest super.

W ubiegłym miejscami po kwitnieniu pryskałem i pszenica zrobiła się jaśniejsza. Nie wiem czy mogło to wpłynąć na plon, bo pryskałem tylko miejsca z powojem, on na szczęście występuje placowo, podobnie jak ostrożeń, jak jest jeden to obok drugi i trzeci.

Ja od siebie polece Patras, na mokrym polu stala woda, byla rzadka, 2x moddus 0.4l/ha, teraz jest piekna ;). Ciekawe jak w zniwa wyjdzie. Jeszcze tak dobrej pszenicy nie mialem.

to daj znać w żniwa jak z plonem, bo też chcę kupić w tym roku. Widziałem na polach pokazowych tę odmianę i zrobiła na mnie pozytywne wrażenie.

a ha i gdzie ten desz bo u nas 23 dni bez kropli deszczu.

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

ravoj    55

to fajnie, bo u nas nic, więc przełoży się to na plon, dlatego w tych trudnych warunkach poszło dokarmianie.

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

piotr4255    32

O by żniwa były pogodne bo my już mamy deszczu narazie dosyć ale za to w zeszłym roku wszędzie padało a nam susza zabrała wszystko pszenica po 4,5t

Edytowano przez piotr4255

masa24    55

ravoj dokarmianiem braku wody nie nadrobisz. zauwazam przerost formy nad trescia w twoich postach. zbyt duzo filozofujesz i przykladasz wage do bzdetow

piotr4255    32

Coś w tym jest masa w susze to najlepiej nic nie robić za dużo bo to koszty niepotrzebna u nas popadalo to na kłos wysialem bo tak bym nie sial

lesbycool    12

To cyperkill dziala na 100%?na skrzypianki bo jechalem danadinem i kurcza jeszce siedza w jarej pszenicy ?

Edytowano przez lesbycool

warchest    54

Hondie trzeba skracać bo mam kawałek i nie skracalem to ma z 1,2 m wysokości i raczej należy do najwyższych ale wiosenny wigor to ona ma super i pezezimowala tez super. Łan gesty zobaczymy w żniwa.

jak w charakterystyce tej odmiany pisze ze odmiana niska to jak to jest ? artist co jest tez jest niski niby ale i tak byl skracany moddusem na wszelki wypadek

a czy cyperkil sam zadziala na skrzypionke bo podobno cyperkil jest zlym srodkiem i tylko kontaktowym bo mowia niektorzy ze cyperkilem by trzeba bylo jezdzic ciagle bo on tylko kontaktowo dziala na nawierzchni jak to jest z tym ?

tata na ta skrzypionke dzis byl i kupil bi 58 nowy jakis mu sprzedali na pszenice ozima dobry srodek ?

Murphys    4

Tak jak masa pisze najtanszmy pryksac. Decis wyczyscil do samego spodu pszenice z skrzypionki i mszycy. Tydzien po zabiegu i nic nie siada jeszcze a byly dwa deszcze. 

Edytowano przez Murphys

Taurus83    105

Witam kolego i co u Ciebie stwierdzili Ci z bayeru

jak to co jest falcon zawiera dwa szybko działające triazole plus spiroksaminę więc kolego zrobiłeś zabieg było póżniej goraco i zjarałeś liścia flagowego , ja od x lat unikam tych dwóch triazoli na flagę .

Kolego czy moge czyms to podratowac ??

w przyszłym tygodniu maja przyjechac dopiero. dostałem info żeby to potraktowac środkiem Osiris 1,8l/ha. drogo wychodzi ale podobno powinno pomóc

aha do tego odżywka optysil 0,5 l/ha

pasmatrim...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Gość
    • Przez Swang
      Witam, zarejestrowałem się na forum ponieważ chodzi mi po głowie pytanie, nigdy nie interesowałem się gatunkiem ziemniaka jaki kupuje, dzisiaj chciałem koniecznie dostać gatunek typu C-Tajfun, Bryza etc. Przeszedłem około 20 okolicznych sklepów, zarówno dużych sieciowek jak i małych sklepów a nawet targ zwany nowym kleparzem w Krakowie. Niestety we wszystkich miejsacj poza jednym (gdzie była odmiana bellarosa) sprzedają gatunek Lord. Dlaczego ? Czy jest to kwestia pory roku, ceny lub małego rynku zbytu ? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś nieco rozjaśnił dla mnie tą sytuację, pozdrawiam
    • Przez jano65
      Witam.
      Wszystko zaczęło się od eksperymentów, aż w końcu udało się ( może pierwszemu w Polsce) zasiać i zebrać ziarno sorgo. W 2011r. miałem 3 ha, a zbiory przeszły moje oczekiwania. Może nie osiągnąłem zakładanych 8-9 ton z ha, ale to co zebrałem jak na pierwsze kroki w tym kierunku to był mój wielki sukces. Ciepły pażdziernik pozwolił na naturalne bez desykacji dojrzanie i ziarno po skoszeniu miało 18 proc. wilg. a po suszarni 12 proc.
      2012r. plantacja 6 ha, małe błędy w odchwaszczaniu na początku wschodów, ale to co już teraz jest na polu znów napawa optymizmem.Daje powód do zadowolenia, że mój pionierski krok w siewie tego ziarna nie idzie w złym kierunku.
      Rozmawiałem z ekspertem, który stwierdził, że jeszcze niedawno uprawa kukurydzy w Polsce była marginalna a co jest dzisiaj.
      Dlatego uważam że przy dzisiejszej zmianie klimatu, zastosowaniu odpowiednich odmian nasion, można go w Polsce uprawiać na ziarno.
      Dla zainteresowanych podzielę się tym tematem, przedstawię fotki, oraz wkrótce film.z mojej uprawy. Żniwa przewiduję na konic października.
      Janko
      jgsus@op.pl

• Przez warchest
      witam mam taka prozbe szukalem w google ale nie moglem znalesc czy ktos moze ma lub widzial taka analize wykaz ceny pszenicy w poszczegolnych latach i miesiacach tzn kilka lat wstecz i cena pszenicy w poszczegolnych miesiacach bardzo bym prosil o to bo to bedzie przydatne wszystkim nawet z ciekawosci itd . kiedys gdzies znalazlem taka analize cen ale rzepaku w poszczegolnych latach i miesiacach z gory dzieki za pomoc