Skocz do zawartości

Polecane posty

majranjd    8

Kizeryt to droga sprawa, jeśli brakuje magnezu to najtaniej jednak jakimś dolomitem, długofalowe aczkolwiek opóznione działanie. Dokładanie do każdego zabiegu siarczanu magnezu siedmiowodnego też daje efekty.

silva    18

No wiadomo magnez w wapnie to najtańsza opcja. Tylko gorzej jeśli nam potrzeba teraz a rośliny na polach sobie rosną

globus512    17

A co myślicie o saletrosanie 26 makro? Ma on w swoim składzie 26% N i 13%S. Teraz to już go nie będę stosował, ale moze to byłby lepszy wybór na pierwszy strzał?

Wiadomość z agroFakt.pl

nhfan    1

panowie widzę ostro rzucają sie na siarkę.. ale pamietajcie o prawidłowym PH i wapnowaniu regularnym wtedy... bo zakwasić glebę to nie problem :P

miszka31    29

na co ci to żelazo? chyba że rdze chcesz hodować :D teraz najważniejszae są miedź, mangan,molibden, siarka, magnez, polecam jakieś chelaty, czyli najlepiej przyswajalna forma, np adob, każdy pierwiastek można kupić i samemu tworzyć mikstury.dobranoc.

silva    18

Ja jem mięso na żelazo :) A co do roślin to są i chelaty żelaza jeśli naprawde potrzeba. Choć znajomy podsunął mi ostatnio ciekawą i tanią mieszanke na pszenice Yara vita zboża. Ma ciekawy skłąd nawet cena przystępna bo chyba 25zł/l a daje sie 2l. Choć osobiście ja deje chelaty oddzielnie.

globus512    17

Nawozy na ten rok już mam, ale myślę nad czymś nowym. Dlatego powiedzcie co myślicie nad takim czymś. Jesień 200kg polifoski 6, wiosna pierwszy strzał 300kg saletrosanu, a na drugi 200kg mocznika, ostatecznie na trzeci to ok 80kg saletry?

Edytowano przez globus512

silva    18

Zależy jak roślina będzie wyglądać. Bo jeśli będzie słaba to na drugi zabieg by lepsza była saletra. Chyba że będzie dobrze wyglądać to mocznik. I pamiętaj że mocznik zwykle zaczyna działać po ok 3 tygodniach. Więc jeśli będzie ładna to dać do terminu a nie jak zaczną sie lekkie jaśnienie.

Boniar    8

trochę dziwny stosunek III dawki do całości - 80kg saletry na kłos to trochę za mało...

globus512    17

Jeśli będzie sucho to co mi da zastosowanie większej dawki? Lepiej dać więcej wcześniej i być pewnym że zadziała.

Boniar    8

skąd wiesz że będzie sucho - jeszcze nie uwolniliśmy się od zimy a już widzisz suszę...u mnie właśnie pada i szykuje się śnieg z deszczem

globus512    17

ja bez dużej ilości saletry na kłos potrafię uzyskać konsumpcję i taka ilość wystarczy pod warunkiem że wcześniej się i nią odpowiednio dbało

nhfan    1

u nas okolice Lublina to pada od kilku dni że nawet pszenicy jarej nie można zasiać plus nocne przymrozki ;[ także z tą suszą nie ma co jeszcze wybiegać do przodu

akacja    90

globus@.To ty jesteś szefem swoich pól znając ich zasobność w składniki i kierownikiem swojego gospodarstwa.Plan standardowy i zarazem dobry,prawie 200N,jednak jak to w praktyce bywa mogą nastąpić korekty.W moim przypadku tak było w tym roku,pszenica wypadła mi w 30% procentach i zamiast mocznika zastosowałem saletre po wcześniejszym zastosowaniu saletrosanu.Do tej pory dostała 138N i po świętach dostanie 150kg/ha saletry Can Yary.

globus512    17

Tzn korekty to bankowo. Na ten rok to rzucam tylko saletrę, ale na nastepny to będziemy już mieszać nawozy. Tzn sypać różne. Macie chyba racje, zamiast moczniku kupie wtedy saletrę.

silva    18

Pisze sie moczniku czy mocznika? Ale z mieszaniem nie przesadzaj. Rok temu mialem 4 nawozy n początek w rzepaku i było za dużo zabawy. 2 to max wg mnie.

maciek    27

U nas w ubiegłym sezonie trzeba było dać cały azot po ruszeniu wegetacji na raz , pytanie tylko przewidzisz suszę kiedy pogodynki pokazują chmurki z kropelkami a z nich nic albo kilka kropel.

globus512    17

Przyznaje się zrobiłem błąd, powinno być mocznika. Chodziło mi o to że na pierwszy raz rzucę jakiś saletrosan a na drugi już saletrę.

typoli    2

Witam

Jakie stosuje opryski na chwasty jedno i dwuliścienne w pszenicy ozimej z rozsądną ceną.

nhfan    1

Sylwek przypomniało mi się coś odnośnie tego jak zadałeś pytanie jak się pisze z tym mocznikiem.... kojarzysz sytuacje chyba na seminariach czy fakultecie u Dionizego... jak zadałeś pytanie odnośnie słowa PODAŻ ?? :P wracając do tematu ja stosuje od kilku lat Atlantis + Sekator bardzo dobre rozwiązanie w tamtym roku chyba 112zł na ha mnie wyszło

Edytowano przez nhfan

silva    18

Kurcze coś kojarze ale możesz przypomnieć :)

@typoli długo nad tym myślałem ale nie wiem jakie stosujesz :P

U mnie protugan + lintur rok temu bardzo ladnie sobie poradził tyle że nie można sie spóźnić z tym opryskiem a w tym roku trzeba ostrożnie bo część jest duza a część jeszcze malutka pszenicy i nie wiem czy nie za późno będzie na przytulie ale to najwyzej poprawi sie jakimś starane.

nhfan    1

to zaraz Ci napisze eske bo z tego mam zajebi**y ubaw :P a co do kosztów herbicydów to wiem że silvy mikstura herbicydów była tansza o 14 złotych na ha albo dyszke

ursus1991    8

mam pewien problem z owsikiem na jednym polu, a dokładniej mam tam posiane pszenżyto ozime, ale część muszę przesiać pszenicą , ale tam już jest sporo owsika, a jak ruszę glebę i posieje pszenicę to znowu owies głuchy wzejdzie szybciej i nie da wzejść całkiem pszenicy. I myślałem trochę nad tym, i znalazłem dwa rozwiązania, ale bardzo ryzykowne:

1. uprawić i posiać pszenicę, a po jakiś 5 dniach opryskać to attributem 70wg, tylko nie wiem czy po tym zabiegu pszenica wzejdzie?

2. Uprawa gleby i odczekanie aż owsik wzejdzie potem znowu uprawa i siew jęczmienia, tylko to może bardzo przesuszyć glebę, no i siew byłby bardzo opóźniony

Co myślicie o tych rozwiązaniach, może macie jakieś lepsze pomysły?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.