Skocz do zawartości

Polecane posty

ukaszProcho    22

Łódzkie padało 2 dni temu dość solidnie i na jutro zapowiadają ale na polu of razu sucho. Oby tej suszy nie było

lesbycool    12

Kuj pom okolice Inowroclawia deszcz co tydzien a tu kilka fotek mojej pszenicy jarej robic w niej t 3 na t2 poszlo tazer0,6+artea0,4 odmiana nieznana

post-110676-0-68288400-1497028575_thumb.jpg

post-110676-0-64237200-1497028617_thumb.jpg

post-110676-0-98053200-1497028669_thumb.jpg

jahooo    251

Pięknie wygląda. Ja bym się szarpnął na T3, ale jeszcze nie w tej chwili

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    191

2 zabiegi na jara trzeba dać, tym bardziej że pada. Ktoś tam pisał że Hondia niższa od tonacji, przecież Tonacja to Arkadia prawie. 

miwigos    80

Ja w jarej ,podobna do twojej,dałem 22 maja duet star,na T-2 pójdzie fandango,według mnie starczy w ozimej 3 razy jade

hollyblood    0

Dałem dziś na kłos tebu 1l/ha. Pszenica zaczęła już kwitnąć. Zagapilem się po prostu . Jakich negatywnych skutków mogę się spodziewać?

piotrdd    8

Żadnych chyba że dawałeś do tego jakieś odżywki.     

hollyblood    0
Napisano (edytowany)

Nie . Tebu i trochę towaru na skrzypionke i troszkę zwilrzacza czy jak to się tam nazywa ☺ nawet gdy Ciapek był biało czarny od mieszanki skrzypionki i pyłku?

Edytowano przez hollyblood

piotrdd    8

To nie źle to dziadostwo obsiadło u ciebie tak jak mówiłem nic tam złego nie stało po tym zabiegu.    

Ulman    275

Mam pytanie, jechać już t3? t2 było robione 28-29 maj, byłem na polach, pszenica wykłoszona kłosy wyglądaja na zdrowe ale jest bardzo dużo skrzypionki jak w pszenicy jak w jęczmieniu jarym. Widać ze robią szkody... t3 planuje jakiś tebu + coś od skrzypionki. Pryskać czy poczekać jeszcze kilka dni?

Do T2 nie dawałeś nic na skrzypionkę?

Jeszcze ktos sie wypowie bo jeden nie drogi tak ?

Jak może dać ok 7 ton to dołożyc te 40 Pln/ ha i dac tebu

Dałem dziś na kłos tebu 1l/ha. Pszenica zaczęła już kwitnąć. Zagapilem się po prostu . Jakich negatywnych skutków mogę się spodziewać?

Żadnych. W pszenicy to nie problem

asmodan28    7

Na t 2 dałem tebu :/ na t3 chce dac duety ultra moge jeszcze tebu dodać bo zostało czy raczej zaszkodzę niż pomogę ?

ukaszProcho    22

2 zabiegi na jara trzeba dać, tym bardziej że pada. Ktoś tam pisał że Hondia niższa od tonacji, przecież Tonacja to Arkadia prawie.

Hondia jest wyższa od tonacji ok 15 cm.

poderwa    4

Nikt z ok chelma niema Kilimandżaro. ..

Ja mam ,ale o co chodzi ?

Cezar81    6
Napisano (edytowany)

Znowu nie zadziałał LANCET na jednoliścienne pszenica za chwile się wykłosi za poparzę jej PUMĄ, ten oprysk to badziew warunki optymalne, dwuliścienne załatwił ale miotle nie zaszkodził

Edytowano przez Cezar81

aezakmi666    1
Napisano (edytowany)

Witam Pany mam pytanko odnośnie skracacza . Pryskałem pszenice która była już w prawie w kolano dałem na hektar litr ccc720 0.3Bolda i wyszpyrałem w szafie pół litra Stabilanu i kurka strasznie mi schamowało to zboże no beznadzieja totalna dostało 200 kg saletrosanu 200 saletry przy grzybówce dostało 3kg kristalonu zielonego i za nic nie chce ruszyć stoją takie bidy zabieg wykonałem miesiąc temu myślałem że ruszy ale d*pa fakt deszczu też miesiąc nie ma ale jest szansa go jakoś odmulić ?

przy tym skracaniu poszedł też lancet

Edytowano przez aezakmi666

jahooo    251

U mnie jara na jednym kawałku też ma wysokość 30cm i stoi ze wzrostem. Zaczynają puchnąć pochewki i niedługo pokaże się kłos. Przypuszczam że to wynik małej ilości wody. Skracanie trzeba dostosować do ilości opadów, a z tym od miesiąca krucho. W optymalnych warunkach sam litr CCC wystarczy do porządnego skrócenia , a tu jeszcze dodatkowo dodałeś dwa inne środki.

A herbicydów nie miesza się z regulatorami wzrostu właśnie ze względu na kumulowanie działania. Większość herbicydów to także substancje z grupy regulatory wzrostu.

Zrób sobie kiedyś małoobszarowy eksperyment apyros plus CCC w ilości 1l/ha i będziesz miał pszenicę, że kuropatwy się nie schowają.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się