Skocz do zawartości

Polecane posty

kapec22    26

A od czego mogą być pęknięte liście flagowe na pół wzdłuż ? wpływa to na plon ?

milanreal1    290

Nie martwiłbym się tym, niektórzy zrzucają to winę na niedobór boru, ale to również kwestia odmiany, niektóre tak mają że kłos wychodząc rozrywa liść flagowy.

piotr4255    10

Modus to bardzo dobry jest w pszenicy tak jak cerone w jęczmieniu lepsze jak te ccc wszystkie razem a co do nawozu na kłos to sypalem 160 kg/ha saletry w poniedziałek i na to spadło 30 l/m więc jest git :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    194

CCC jest najlepszym regulatorem w zbożach o ile ktoś wie kiedy i w jakich warunkach stosować. Jak można porównać działanie trineksapak etylu do etafona? Zresztą ten drugi to dla lajków zabójstwo w jęczmieniu.  

piotrb14    187

My robilismy doswiadczenie w tym roku, bo doczytałem się gdzieś że zakwaszanie wody do regulatora ( CCC ) np dodanie kwasku poprawia skuteczność zabiegu i nie potrzeba 10 stopni C tylko w granicach 7-8. Pomimo pochmurnej pogody i temperatury w granicach 8 stopni CCC skrocił pszenicę w porównaniu z placem niepryskanym ale w przejeździe z zastosowanym Kwaskiem cytrynowym skróciło dużo lepiej niż tu bez jego dodatku. Różnica przedstawiała się tak -  w kwaśnej wodzie porownując do normalnej wody skrociło w takim stopniu jak porownując plac nieopryskany do opryskanego bez kwasku.

piotr4255    10

Jak ktoś skraca to jedzie ccc tylko plon i korzenie też skraca a te środki tylko przytrzymaja o usztywnia

jahooo    257

Czytaj ze zrozumieniem - CCC nie jest dla laików. Zastosowane w odpowiedniej fazie ani nie skraca korzeni, ani nie obniża plonu. Powtarzasz slogany producentów środków innych niż CCC

Pawel2678    4

My robilismy doswiadczenie w tym roku, bo doczytałem się gdzieś że zakwaszanie wody do regulatora ( CCC ) np dodanie kwasku poprawia skuteczność zabiegu i nie potrzeba 10 stopni C tylko w granicach 7-8. Pomimo pochmurnej pogody i temperatury w granicach 8 stopni CCC skrocił pszenicę w porównaniu z placem niepryskanym ale w przejeździe z zastosowanym Kwaskiem cytrynowym skróciło dużo lepiej niż tu bez jego dodatku. Różnica przedstawiała się tak - w kwaśnej wodzie porownując do normalnej wody skrociło w takim stopniu jak porownując plac nieopryskany do opryskanego bez kwasku.

A old Togo kwasku na 100 l wody?

Kula07    139

Nie skracalem pszenicy Tonacja bamberka Trochę Hondii przenica teraz się kłosi ma ponad 1 m ale stoi sztywno moje pytanie to czy jak pszenica wyrosła to dużo pochłonęła na to składnikow i plon może być mniejszy . Jeśli tak to o ile?

Tak pamiętam moeiliscie żeby skrócić ale na ccc juz było za późno. Sam modus zbyt drogo. Jestem pewny ze ustoi bo ostatnio była nawałnica i nic jej nie jest dzisiaj już jestv ona po T2. Na tonacji czysto ale za to hondia juz pokazuje oznaki chorób bamberka nie wiem bo opisywałem ten problem wcześniej.

Żebyś jeszcze się nie zdziwił.

To, że teraz stoi o niczym nie świadczy, gdy już wypełni kłos to wtedy będzie najbardziej podatna na wyleganie.

ukaszProcho    22

Najwyższa jest hondia ale jej mam tylko trochę od kolegi bo mu zostało kwalifikatu. Oby ustala. Jakby były skrócona to jest szansa na większy plon czy to nie wpływa na to? Mówimy o stojącej cały czas.

tomek73    188

My robilismy doswiadczenie w tym roku, bo doczytałem się gdzieś że zakwaszanie wody do regulatora ( CCC ) np dodanie kwasku poprawia skuteczność zabiegu i nie potrzeba 10 stopni C tylko w granicach 7-8. Pomimo pochmurnej pogody i temperatury w granicach 8 stopni CCC skrocił pszenicę w porównaniu z placem niepryskanym ale w przejeździe z zastosowanym Kwaskiem cytrynowym skróciło dużo lepiej niż tu bez jego dodatku. Różnica przedstawiała się tak -  w kwaśnej wodzie porownując do normalnej wody skrociło w takim stopniu jak porownując plac nieopryskany do opryskanego bez kwasku.

Ja w tym roku też dodawałem kwasku, ustawiałem PH wody 5,5, i pomimo  beznadziejnej  pogody do oprysku CCC i Modusem  skruciło rewelacyjnie, aż za dużo na niektórych kawałkach, Jestem  w szoku dosłownie  że tak skruciło i usztywniło.

Na jednym kawału pszenicę do ziemi przybiło, tylko połowę działki, nie mam pojęcia czemu,  teraz ma  25 cm z czego 15 to kłos. Co ciekawe u nas jest susza ta pszenica jest na żwirze połowa  ta mocno skrucona super zielona, ta co nie skruciło tak  zaczyna żółknąć.

ansu    73

Pszenica jara po pszenicy i poplonie bez orki siana rzutowo ładniejsza jak po buraku cukrowym gdzie z powodu suszy zaczyna się kłosić. Podczas suszy nie powinno się stosować regulatorów wzrostu.

U was też skrzypionki trzeba robić drugi raz ??

Kula07    139

Jakby były skrócona to jest szansa na większy plon

Jest.

lesbycool    12

Koledzy odpowie mi mi ktos czy robic t3 w pszenicyy jarej ktura rokuje na plon 6/7 ton narazie na t 2 poszlo tazer0,6+artea0,4 jak u nas pada co tydzien ?

piotrb14    187

My robilismy doswiadczenie w tym roku, bo doczytałem się gdzieś że zakwaszanie wody do regulatora ( CCC ) np dodanie kwasku poprawia skuteczność zabiegu i nie potrzeba 10 stopni C tylko w granicach 7-8. Pomimo pochmurnej pogody i temperatury w granicach 8 stopni CCC skrocił pszenicę w porównaniu z placem niepryskanym ale w przejeździe z zastosowanym Kwaskiem cytrynowym skróciło dużo lepiej niż tu bez jego dodatku. Różnica przedstawiała się tak - w kwaśnej wodzie porownując do normalnej wody skrociło w takim stopniu jak porownując plac nieopryskany do opryskanego bez kwasku.

A old Togo kwasku na 100 l wody?

kolego zależy od wody, my w regionie mamy 2 wodociągi w odległości paru km. Z 1 ludzie po paru miesiącach mają białe dna w czajnikach i można obstukać pare cm kamienia a drudzy nie mają takiego problemu. Najlepiej zmierzyć papierkiem lakmusowym PH u mnie jest w okolicach 8 PH wody i zakwaszać stopniowo aż będzie lekko czerwone lub żółte. Zrob sobie doświadczenie np w jakiejs beczce 20l i potem to przelicz na litry w opryskiwaczu i będziesz miał  z głowy. Kwasek polecam do każdego oprysku, szczgólnie tam gdzie idzie bor oraz do niektorych herbicydów.

Cz4rn7    5

Mam pytanie, jechać już t3? t2 było robione 28-29 maj, byłem na polach, pszenica wykłoszona kłosy wyglądaja na zdrowe ale jest bardzo dużo skrzypionki jak w pszenicy jak w jęczmieniu jarym. Widać ze robią szkody... t3 planuje jakiś tebu + coś od skrzypionki. Pryskać czy poczekać jeszcze kilka dni?

e2visionamd    1

Pszenica jara żadnych chorób nie widać narazie.. co sądzicie w gęstej pszenicy t2: azoksystrobina 125g + chlorotalonil 250g + epoksykonazol 62,5 g obawiam się , że w środku choroby już buszują , ale nie widać jeszcze ich. 

lesbycool    12

Haloo odpowie ktos na moje pytanie czy t3 w pszenicy jarej ma sens jak sa duze i czeste opady?
Haloo odpowie ktos na moje pytanie czy t3 w pszenicy jarej ma sens jak sa duze i czeste opady?

slawek2209    78

jest sens .Jara pszenica też jest podatna na septoriozę i fuzariozę.Robię w tym roku 3 zabiegi

jahooo    257

Na jarą pszenicę największy wpływ mają opady . Jak nie jest zbyt tęga i do tego trafi się susza, to i presja chorób minimalna. Jeśli ma potencjał na 5-7t z ha, to i ochrona musi być odpowiednia. Moim zdaniem nie ma sensu jechać 3x na grzyba jak ma dać 3-4 tony z ha.

lesbycool    12

Na jarą pszenicę największy wpływ mają opady . Jak nie jest zbyt tęga i do tego trafi się susza, to i presja chorób minimalna. Jeśli ma potencjał na 5-7t z ha, to i ochrona musi być odpowiednia. Moim zdaniem nie ma sensu jechać 3x na grzyba jak ma dać 3-4 tony z ha.

narazie sie zapowiada na 6/7 ton z ha to robic t3 jak co chwile pada?

jahooo    257

ja bym zrobił. Wydasz 150zł, a strata plonu może być spora, nawet do 1t (odpukać). Sam policz. No i zaraz lecą parametry

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.