Skocz do zawartości

Polecane posty

ravoj    45

Żyto i nożyczki to ok. Ale jęczmień, ciężko będzie.

A co do pięter, jak dużo jest i pogoda dopisze to plon może być fajny. Wiem o tym dobrze, bo miałem raz rzadką pszenice, która nadrobila długością kłosa i przebiła moje oczekiwania.

mam problem z miotła zbożowa w pszenicy ozimej , mogę teraz zastosować oprysk puma ? boje się żeby nie spalić pszenicy bo już kłos  powoli wychodzi

gwozd    101

Trzeciej. Druga poszła jeszcze w kwietniu. Ale dawałem saletre

A to przepraszam. Źle zrozumiałem. Nie daje trzeciej dawki. W zeszłym roku bez N3 miała 28 glutenu ale i tak w okolicy nie płacą za konsumpcje. Tylko po co to badają...

W pszenicy jęczmień jary można zwalczyć a przynajmniej poważnie uszkodzić pełną dawką apyrosu

Wiadomość z agroFakt.pl

Darovit    0

No to pięknie a miała być taka kozacka odmiana Kilimanjaro ...ale dzięki za info.

Strazak76    1

mam problem z miotła zbożowa w pszenicy ozimej , mogę teraz zastosować oprysk puma ? boje się żeby nie spalić pszenicy bo już kłos  powoli wychodzi

Pumę raczej bym odpuścił , ale w ubiegłym roku też walczyłem z jednoliściennymi późno i zastosowałem axial

Pumę raczej bym odpuścił , ale w ubiegłym roku też walczyłem z jednoliściennymi późno i zastosowałem axial

Gdybyś jednak się zdecydował na pumę to mam taki pomysł żeby dawkę obniżyć do przynajmniej 70% a nawet 60% dodać atpolan i zrobić zabieg przy dużej wilgotności powietrza

ja mam czyste pole było pryskane huzarem i zwalczył połowe chodzi ze dużo zostało i nie chce za dużych kosztów  , tym bardziej ze jest czysta oprócz tej miotły

Napisano (edytowany)

Cóż jak by nie było mam Kilimandżaro i skagena miotła została u mnie na tych polach co robiłem przed ochlodzeniem huzarem wyczyscil wszystko ale z wyjątkiem miotły która przycmil tylko bo się zrobilo zimno,poprawiłem dzisiaj axialem.A Kilimandżaro fajna odmiana, dobra zimotrwaloscpost-216828-0-00404600-1496357715_thumb.jpg

Edytowano przez Grzegorzskrok

d4rek    16

No to pięknie a miała być taka kozacka odmiana Kilimanjaro ...ale dzięki za info.

Mozesz rozwinac co nie tak z kilimandzaro? Sasiad ma i wyglada Super!

Uziu92    1357

pewnie ze jest spoko, tylko wymaga więcej nawożenia, wtedy jest piękna, i w sumie nie wymaga skracania myśle do tych 180N ustoi spokojnie, ja swoja skróciłem, ale nie potrzebnie bo jest niska sama w sobie, krzewi sie tez super. Tylko puki co liścia nie zawija chyba ze za mało N jej dałem.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/693268-pszenica-ozima-jantarka-i-kilimand%C5%BCaro/

Na pierwszym planie jantarka a na drugim kilimandzaro.

I u mnie Kilimandżaro jest niziutkie mocno je skrucilem bez potrzeby a liść tak jest inny niż u innych odmian.

wasyl11    0

Panowie ponawiam pytanie. Moza skracac pszenice jara kws torridon medax top? Wiem ze nie ma rejestracji w jarej ale akurat mi zostalo z ozimej

Wypowie się ktoś?

leszczyk674    2

Panowie czy jak pszenica się klosi mogę sypać saletre cześć klos ów juz na wierzchu a cześć dopiero wychodzi

Darovit    0

Mozesz rozwinac co nie tak z kilimandzaro? Sasiad ma i wyglada Super!

Sama odmiana jest w porządku ale ja mam problem z jęczmieniem który powschodził właśnie w tej odmianie a planowałem ją na materiał siewny.. (czyt. pop. posty.)  :)

Kula07    137
Napisano (edytowany)

Był dziś mój doradca z N-sensorem i wyniki wyszły bardzo dobre, kłosy ładnie rozwinięte, rośliny zdrowe, tylko wody brak. Przy okazji dodałem dotychczasowe sumy przeznaczone na uprawę i wyszło niecałe 2400zł brutto z paliwem, ubezpieczeniem i podatkiem. Zostało jeszcze T3, zbiór i koszt eksploatacji maszyn, więc powinienem się zmieścić w 2800zł brutto/ha.

Edytowano przez Kula07

SawekBraczyk    14

Zastanawiam się kiedy to zwalczać skrzypionki bo już w pszenżycie i pszenicy wylazły . Pszenżyto kwitnie a pszenicy dopiero kłoski wychodzą . Zeszłego roku w pszenicy robiłem przy zabiegu t3 a teraz sie zastanawiam czy jechać osobno i dać teraz prędzej czy z t3 to razem zrobić . Jakoś przekonuje mnie razem z t3 to zrobić ale czy to dobrze . 

Kula07    137

Jak jest jej dużo to jechał bym z dodatkowym/wcześniejszym zabiegiem na szkodniki.

Murphys    4

Jak jest jej dużo to jechał bym z dodatkowym/wcześniejszym zabiegiem na szkodniki.

Wrzucilbys zdjecia klosa tego Juliusa z zamknietym co trzecim wysiewem? Chcialbym skonfrontowac z moim Patrasem.

Kula07    137

Wrzucę napewno tylko nie wiem kiedy, ostatnio zawsze zapominam aparatu zabrać ze sobą. Ale jakoś tam och achów nie ma. 10/11 oraz 11/12 pieterek ma, za to ładnie ukształtowanych.

Od zeszłego roku stosuję RSM32 w fazie flagi za pomocą węży rozlewowych agroplastu. Są to zwykle budżetowe węże ale podwójne dają radę. Te z ogłoszenia wyglądają całkiem dobrze. Poparzenia jedynie na uwrociach jak podnosze belkę co by wężami nie przykurzyć za mocno o ziemię- raz na jakiś czas któryś potrafi się wypiac przy nawracaniu, no ale cóż, to tylko agroplast :-P ww poparzenia są w śladowych ilościach wręcz pomijalnych a stosowałem to w czasie pełnego nasłonecznienia i upale kilka dni temu jak i w zeszłym roku.

greg91    3

Oprócz 3 dawki N dajecie jeszcze jakieś środki na podniesienie parametrów(białko i glutyn)ewentualnie co można zastosowac żeby były lepsze.

Tydzień temu robiłem fotki pszenicy to i pokaże co zmieniło się po tygodniu. Tak wygląda. Ile jej dajcie z hektara? 

post-213786-0-43863700-1496439198_thumb.jpg

post-213786-0-04232200-1496439205_thumb.jpg

post-213786-0-05621200-1496439212_thumb.jpg

post-213786-0-21470700-1496439219_thumb.jpg

post-213786-0-20888300-1496439229_thumb.jpg

post-213786-0-32099200-1496439235_thumb.jpg

post-213786-0-76426700-1496439240_thumb.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto