Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daro844    3

Daj Axiala w maksymalnej dawce jak nie nie wzięło wczesniej miotły. Rok temu robiłem nim poprawki na niektórych polach i po nim bylo już czysto.

tomekZ058    75

ja chyba będę robił poprawkę na jednoliścienne Axialem w dawce 0,7l/ha bo miotła mnie udusi

krychu    43

Potrzebuję jakieś siekiery na DTR oraz Septorioze w pszenicy. Acanto 0,5 l/ha + 0,8 l/ha epoksykonazol + 0,8 l/ha chlorotalonil będzie dobre? Gdybym nie miał Acanto z poprzedniego roku zastosował bym Adexar. Chyba że polecicie bardziej Adexar to najwyżej Acanto poczeka jeszcze.

Wiadomość z agroFakt.pl

raul1985    0

czym skrócić pszenice  jarą żeby nie zaburzyć systemu korzeniowego  ?

Kula07    137

Ja bym chętnie saletre na pszenice rozsial bo widać ze juz trochę brakuje tego azotu na klos ale jak tu sypać jak nie ma deszcze i temp 30 stopni. Mówią jakis deszcz na niedziele jak klos juz wyjdzie to nie będzie już za pozno?

Po czym poznałeś, że widac braki azotu na kłos?

Ja wczoraj zakończyłem nawożenie ozimin.

aro1975    114

Kula ile dni odstępu zrobić pomiędzy fungi a skracaniem (zazwyczaj mam przypalenia i wczoraj zrobiłem T2) zastanawiam się czy jutro mogę jechać z cuadro 0,2l/ha

jahooo    246

Ja zazwyczaj daję sobie na to 3 doby i nie zauważyłem przypaleń, może to tylko przypadek.

aro1975    114

nie przypadek, dwa lata pod rząd cuadro + fandang i skagen przypalony - w tym postanowiłem rozdzielić te zabiegi

Kula07    137

Kula ile dni odstępu zrobić pomiędzy fungi a skracaniem (zazwyczaj mam przypalenia i wczoraj zrobiłem T2) zastanawiam się czy jutro mogę jechać z cuadro 0,2l/ha

W tym roku połączyłem oba zabiegi i zera przypaleń.

koniu    70

ja tak samo łącze skracanie z fungicydami z odżywkami i insektem i nie ma problemu. Na bohemie na t2 tydzień temu poszło cuadro 0,3, siarczan magnezu 8kg, safir 0,8 + azoksystrobina 0,4 i do tego sherpa 0,25 i nic nie mam spalone. Pryskane wieczorem po 19:00. Na dodatek zostało mi w zbiorniku do płukania 300l wody to przelałem i poprzeczki przeleciałem galaperem na chabra i nie ma problemu.

jahooo    246

Dużo zależy od temperatury w czasie zabiegu, nasłonecznienia, odmiany pszenicy, czy nie jest zaatakowana przez choroby. U jednego przypali, u drugiego nie

ukaszProcho    22

Po czym poznałeś, że widac braki azotu na kłos?

Ja wczoraj zakończyłem nawożenie ozimin.

Po tym ze druga dawkę przyspieszyłem z powodu rzadkiej pszenicy i po drugiej dawce była czarna bardzo a teraz już zrobiła się blada minęło z miesiąc czasu q poszła saletra 250 kg. Dałbym jeszcze ze 100 kg ale sucha u nas panuje. Na piaszczystych glebach juz pali zboże

Uziu92    1357

jak sucho masz i nic nie pada to w takie temp sypanie nawozu nie ma sensu, nie pojdzie w glebe, beda straty. Pierdyknij wieczorem dolistnie, troszke jej to da, a jak bedzie sie na deszcz zanosic to dasz doglebowo

ansu    73

Do pierwszego kolanka dałem 170N. Teraz bezpośrednio przed kłoszeniem przez pomyłkę na części pszenicy dałem 200kg saletry czyli 70N ciekawe co z tego wyniknie

piotrdd    8

Jak wody nie zabraknie i nie wylegnie to będzie fajnie sypać na pewno będzie fajne mtz    

d4rek    16

do jakiej fazy najpóźniej jest sens dać saletrę na kłos, bo deszczu to na razie nie widać ani słychać. Chodzi mi o moment czy kłos na wierzchu czy kiedy, w tym momencie flagowy w pełni rozwinięty powoli będzie kłos ruszać - odmiana hondia wiec późniejsza.

jahooo    246
Napisano (edytowany)

Ja rzuciłem 100kg saletry na rozwinięty liść flagowy i napęczniałą pochewkę w sobotę. Dziś pszenica zaczyna się kłosić. Całość tego, co wrzuciłem będzie dostępna dla pszenicy za około 10 dni. Celowo czekałem na opady, ale gdyby nie było, myślę że termin był już odpowiedni i pewnie tez bym rozsypał. Zboże jest a tyle wysokie, że nie ma bezpośredniej operacji słońca na glebę , w dodatku występuje (u mnie) rosa, więc i tak nawóz by się rozpuścił i wchłonął

Nie jestem wielkim specjalista od trzeciej dawki - w tym roku jadę pierwszy raz w dawkach dzielonych na 3-4 razy żeby sprawdzić, jaki efekt ekonomiczny mi to przyniesie. 

Edytowano przez jahooo

Tigon    3

Jeśli jest wilgoć to ostatni moment to chyba początek kłoszenia

koniu    70

My dzisiaj skończymy nawożenie azotem. Na jeden kawałek 150kg saletry, a na drugi 120kg saletry. Pierwsza dawka około 220kg, Druga około 220kg i teraz trzecia 120-150kg saletry

ukaszProcho    22

Nie będę jej dolistnie robił bo na słabszych kawałkach po górkach juz ją pali. Poczekam na deszcz.

ansu    73

Raczej nie nawożę saletrą w tym okresie przeważnie mocznik dolistnie na liść flagowy i po kwitnieniu to w sumie trochę ponad 10kg/ha N. W tym roku ładna zdrowa niska i miało być dodatkowo na flagowy - początek kłoszenia, max 120 saletry 40N, a poszło 200kg i 100kg saletry ciekawe czy będzie różnica.Wody na razie nie brakuje.

W jarej przy przy 130N oraz w fazie 29 CCC 750 0,5l i 31 CCC 0,5l + modus 0.1l Dać jeszcze Cerone 0,5l??

Gamzi    0
Napisano (edytowany)

Będę pryskał pszenice jarą od grzyba. Mikro poszły tydzień temu razem z ccc. Dziś bedzie 100g/ha epoksykonazolu + 150g/ha tenukonazolu. Chcę jeszcze dodać 5kg/ha siarczanu magnezu siedmiowodnego i 7kg/ha mocznika. Może być? Tego mocznika nie za dużo?

Edytowano przez Gamzi

20CBR12    47

Do pierwszego kolanka dałem 170N. Teraz bezpośrednio przed kłoszeniem przez pomyłkę na części pszenicy dałem 200kg saletry czyli 70N ciekawe co z tego wyniknie

Ja gdzieś przez pomyłkę rozsialem 2big bagi mocznika na około 7ha zamiast saletry- niestety nie wiem na której działce, bo konczylem późno w nocy i chyba zbyt zmęczony już byłem że nie zauważyłem pomyłki, zorientowałem się dopiero rano jak worki posprzątałem..

Vasyl93    0

Jutro planuje oprysk  na grzyba na pszenice już sie zaczynają pojawiać kłoska czy moge jeszcze dać cerone do usztywnienia czy już będzie za późno

?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się