Skocz do zawartości

Polecane posty

ansu    73

sprawdź kolor i wilgotność gleby

Wilgotność niby jest kolor normalny ciemno zielono niebieski

kamilc017    30

Czy może się coś stać jeżeli zastosuje fungi Falcon 1l na ha a zalecana 0.6?

staszek1234    1

U mnie w Arkadi też szaleje dtr, septorioza oraz mączniak. 12 dni temu robiłem bardzo opóźnione T1 dałem Tocate duo 1,2 l/ha plus corbel 0,5 l/ha. Akurat pokazała się flagówka więc podpowiedzcie co dać mocnego na tą nieszczęsną Arkadie. Hondia, bogatka i Linus czyściutkie na tym samym polu obok siebie.

ja opryskałem Capallo i arkadia czyściutka

Wiadomość z agroFakt.pl

kat    7

U mnie podobnie z Arkadią. 10 dni temu poszło t2 Tebu 0,5 i Topsin m 0,7 l/ha. Po opryski jeszcze wyszło dtr. Ale po kilku dniach się zatrzymał postęp. Pewnie to co było już zainfekowane się pokazało. Mam nadzieję że dotrwa do t3. Pytanie czym pryskac żeby zapanować nad dtr? Bo domyślamy się że jak oprysk przestanie działać to ruszy na nowo.

ukaszProcho    22

a jak u Ciebie z zasobnością w miedź, ile dałeś w odżywkach

jak duże nawożenie azotowe, jaki rodzaj gleby na której występuja objawy,

przedplon i zasobność w próchnice

w tym roku zdecydowanie mocniej odczuwany jest głód mikroelementów, szczególnie na piaszczystych glebach i mocno zalanych,

monokultura też nie sprzyja

sprawdź kolor i wilgotność gleby

albo miałeś wyciek oleju i zboże czyściło spód ciągnika,

W tym problem ze nie dawałem odzywek. Wcześniej była tam kukurydza na kiszonke poplonu brak duża dawka obornika była. Można dodać besfoliar extra i siarczan magnezu teraz jak jest liść fagowy?

spajki01    1

Proszę was o pilną poradę. Mam na polu pełno wyczyńca polnego w pszenicy ozimej. Do końca sam nie wiedziałem długo co to jest. Pszenice posiałem bardzo rzadko jest z centrali. Opryskałem ją Atlantisem potem Axialem ale nie widzę żeby brało tego wyczyńca pszenica jest w liściu pod flagowym mogę jeszcze Pumą poprawić bo z tego co czytałem to niby ta substancja z Pumy najlepiej zwalcza wyczyńca?

mariuszd93    489

Pszenica jara  w fazie 2 kolanka , czy mogę dać jeszcze  z0,5 litra ccc? plus np 0,4 Optimusa.  co sie  stanie jesli  dam ccc? 

Czy lepiej  dawać tylko  Optimusa?

Pogoda nie  pozwoliła mi  wcześniej  skrócić , no i może  trochę przegapiłem  :ph34r:

Witam mam takie pytanie chce pszenice opryskac fungi plus mocznik 5%plus siarczan 5% plus florovit 1 litr na chektar.ilość wody 230 na ha co o Tym myślicie, pszenica liść flagowy.będzie to t3 czy wstrzymać się jeszcze parę dni. Pszenica Kilimandżaro z cetrali.

ravoj    45

albo miałeś wyciek oleju i zboże czyściło spód ciągnika,

Stary, mam uczulenie na wycieki, smary, usterki itp. nigdy nie pozwoliłbym na to, żeby mi coś wyciekało z traktora, auta czy nawet kosiarki do trawy

Spód ciągnika jak i opryskiwacza jest czysty, nawet błota tam nie ma - Karcher u mnie podpięty jest na stałe, nie odstawiam brudnego sprzętu pod wiatę, chyba że na drugi dzień mam gdzieś jechać. Taka psychoza.

Po prostu kilka przejazdów po ścieżce plus ostra mieszanina T2z R2 zrobiła swoje. Ale spokojnie, za kilka dni to zniknie, tylko teraz śmiesznie wygląda.

nadgorliwość gorsza od faszyzmu, trzeba było jej tak nie męczyć.

Ale za to rozcinałem źdźbło, kłos ma 6cm długości, jak urośnie tak ja ubegłego roku, gdzie było 47-50 ziarniaków w kłosie, to mogę być mile zaskoczony. O ile źdźbła utrzymają te 8 ton + w powietrzu, okres od końca czerwca będzie dla mnie nerwowy.

Witam mam takie pytanie chce pszenice opryskac fungi plus mocznik 5%plus siarczan 5% plus florovit 1 litr na chektar.ilość wody 230 na ha co o Tym myślicie, pszenica liść flagowy.będzie to t3 czy wstrzymać się jeszcze parę dni. Pszenica Kilimandżaro z cetrali.

T3 na liść flagowy?  chyba T2?

Od liścia flagowego mocznik możesz sobie darować, nadmiar azotu na kłoszenie może tak samo pomóc jak i zaszkodzić. Dokarmianie też delikatne, nie wiem co ten florovit 1l na ​hektar - a wiem, to nawóz do kwiatków.

Wiem wiem florovit od kwiatów ale polecam go zastosować bo działa.zawarte w nim składniki są schelatowane i a to ze t3 miało być t2 sory pomyłka. A czemu uważasz że mocznik nic nie pomoże a wręcz zaszkodzi robię tak od lat i nie widzę szkód a wręcz poprawę, porównanie miałem, prowadzę gospodarstwo sam i prubuje uzyskiwać zniego jak najwięcej. zboża i inne kupuję w centrali i gdy przychodzą żniwa praktycznie mam wszystko sprzedane bo gospodarze z okolicy ode mnie kupują bo jest taniej niż w centrali, jak narazie od czterech lat tak robię i jakoś wychodzę bardziej na plus Mozeli bym odal na młyn bądź na dosze pasze.choć liczę na odpowiedź dlaczego mocznik może zaszkodzić bo być może źle robię zająć mocznik pozdrawiam.

bools    13

usztywniacie juz pszenice >?  flagowy wychodzi  

andrzej1988    101

u mnie juz wylazł ale nie bede skracał. Mam niskie odmiany Ozon i Desamo. Skrócone w zaawansowanym pierwszym kolanku Modanem 0,45l na ha

usztywniacie juz pszenice >?  flagowy wychodzi  

No u mnie idealny termin jest, na pierwszy zabieg poszło 0,4 medaxa max + 1l CCC, teraz daje 0,4 medaxa i zobaczymy jak będzie z tym nowym medaxem :D Na razie jestem zadowolony, szczególnie że pogoda w tym roku to na skracanie nienajlepsza była

ovi    34

czym usztywnić agila odmiana niska, nigdy nie stosowałem preparatów typu Modus , dzisiaj zajeżdzam na pole a pszenica megagęsta spód jasny z braku światła , na 100% będzie leżał,wygłąda na 9-10+, na dzień dzisiejszy flaga na wierzchu za kilka dni t2 PILNE

d4rek    16
Napisano (edytowany)

Jezeli ktos moglby zmierzyc hondie wysokosc do flagi (gdzie zaczyna sie lisc) po skracaniu bede wdzieczny u mnie 50 cm ale strach myslec co bedzie po deszczach - mega gesta skracana 0.5 medax 2 kolanko dopiero dalo sie opryskac i na wychodzacy liscsc flagowy 0.7 cerone

Edytowano przez d4rek

Tomek90    190

Hehe narazie deszczu to nie ma, a jest pilnie potrzebny. Moja hodnia skracana ccc i moddus jest w pół kolana, moze 3/4. Flaga dopiero bedzie wychodzić. 

d4rek    16

Ja swoja wlasnie ubezpieczylem, bede dmuchac na zimne bo nie ustoi nie ma szans ehhh

warchest    44

no i u nas czesc pszenicy trzeba bedzie opryskac jeszcze raz axialem bo bylo pryskane apyros plus camaro i miotla zostala ehh. pewnie ze za zimno moglo byc i oprysk nie podzialal wkurzaja mnie te srodki pryska sie a to niedziala a wy co polecacie jaki srodek by dobry byl bo apyros poszedl w dawce 13,3 g na ha i lipa jest . a najgorsze w pszenzycie bo tam miotly jzu nie zwalcze niczym . ale pszenzyto tegie jest wiec duzo nizszy plon bedzie przez miotle bo sie trafia jej sporo

daaamiaaaan    0

Panowie można Jeszce opryskac regulatorem pszenicę była pryskana stabilanem (pierwsze kolanko ) a jutro chciał bym dac na grzyba i coś na regulację Z góry dzięki .

masa24    55

czy mozliwe jest ze ostka smolicka , ktora byla zasiana rok temu , tak dobrze przezimowala ze teraz ma grube zdzbla i jest wolna od chorob?
sialem kwalifikat julius , zapakowany oryginalnie z eykietami. a teraz jakie zdzblo rozetne to jest pszenica oscista:D
cos za duzo pszenic z oscmi jak na samosiew i jest w super kondycji. czy to mozliwe zeby taki wał poszedł/?

milanreal1    290

Proszę was o pilną poradę. Mam na polu pełno wyczyńca polnego w pszenicy ozimej. Do końca sam nie wiedziałem długo co to jest. Pszenice posiałem bardzo rzadko jest z centrali. Opryskałem ją Atlantisem potem Axialem ale nie widzę żeby brało tego wyczyńca pszenica jest w liściu pod flagowym mogę jeszcze Pumą poprawić bo z tego co czytałem to niby ta substancja z Pumy najlepiej zwalcza wyczyńca?

W jakich dawkach pryskałeś i w jakiej fazie masz tego wyczyńca?

Cos czuje że tylko sposób rolników z Podlasia będzie tu skuteczny.

warchest    44

Panowie można Jeszce opryskac regulatorem pszenicę była pryskana stabilanem (pierwsze kolanko ) a jutro chciał bym dac na grzyba i coś na regulację Z góry dzięki .

do liscia flagowego to jakis etefon mozna dac czyli cerone np choc i moddus ma wpisane na etykiecie ze do liscia flagowego a tam jest trinespak etylu

rolnikr1    1

U mnie pszenica jest w fazie liścia flagowego i jest na niej od groma mszyc,  czy jest sens ją pryskać? Teoretycznie mszyce największe szkody mogą wyrządzić jak są w kłosach, ale do wykłoszenia jeszcze daleko...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się