Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

ukaszProcho    22

Najbardziej żółte place ma na słabszych ziemiach. Może to być przypalenie lub brak magnezu?

Nikita_Bennet    100

Panowie czym odchwaszczac Pszenice Jarą ?? chodzi mi o jedno i dwu liscienne

Podbiję pytanie bo coś zaczyna wyłazić w pszenicy jarej.

Czy można zmieszać mustang forte z pumą?

Ostatecznie mustang+druga dawka modusu??

Wiadomość z agroFakt.pl

Murphys    4

Ja mieszalem Sekatora z Puma tak jak na ulotce pisze. Mija 10 dzien i chwasty zaczynaja padac

Kula07    139

Podbiję pytanie bo coś zaczyna wyłazić w pszenicy jarej.

Czy można zmieszać mustang forte z pumą?

Ostatecznie mustang+druga dawka modusu??

W jęczmieniu jarym dałem Axial Komplett i wyczyściło wszystko.

ansu    73

U mnie w jarej drugie kolanko i chyba owies głuchy wyłazi. Fenoxinn 0,5l wystarczy??

jahooo    257

Na owies głuchy to raczej górna dawka,  etykieta mówi że 0,7

ansu    73

Tak mnie naszło pszenica ozima 3x skutecznie skracana, zdrowa, liść flagowy po kolana, dostała 170N, może jeszcze ze 40N saletry przed kłoszeniem sypnąć. Tylko rozsiewacz umyty i nawóz trzeba kupić. Czy warto?

piotrdd    8

Jeśli to odmiana paszowa to nie warto, jeśli są to odmiany chlebowe jakościowe to warto bo one potrafią przy braku azotu (brak  3 dawki) odrzucać dolne pięterka co wiąże się ze spadkiem plonu.  

kamilc017    32

Czy taka mieszanka 0.5l Herbistar + 0.5l Fenoxinn + 30g Tristar (100g fluroksypyr + 55g fenoksaprop-P-etylu + 15g Tribenuron metylu) będzie dobra na jare?

Raptus902    30

Panowie co na brunatną plamistość liści. Bo pryskane Artea i zadziałało dobrze tylko nie na to. Może tebukonazol ?

KULAWA_KOZA    88
Napisano (edytowany)

100-125g epoksykonazol

ile dać np.Safir 125 SC do Acanto? jaki stosunek?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

ravoj    45

Więcej nie będę rozsiewał nawozu bezpośrednio po zabiegu opryskiem. Jechałem z azotem kilka godzin po T2 z R2 i na ścieżkach, gdzie pszenica tarła o spód ciągnika mam przypalone czubki liści, jak wiosną po przymrozku. Na każdej ścieżce, śmiesznie to wygląda, ewidentnie jakieś uszkodzenie mechaniczne, otarcie wpłynęło na mocniejsze działanie środka.

marley313    2

ile dać np.Safir 125 SC do Acanto? jaki stosunek?),

0,8l lub 1l Safiru + 0,5l Acanto,

Toras82    1

Najczęściej przypalenia właśnie biorą się z mieszania nawozów z niektorymi srodkami - fungicyd, R2 i azot to sporo stresu dla roslny

pszycha1    6

TP ta sama pszenica o którą pytałem wcześniej wczoraj i dzisiaj był deszcz a ona nic co to może być? Dostała 2 dni temu artea 0,5 l myślą że to grzyb ale też nic nie pomogło

a jak u Ciebie z zasobnością w miedź, ile dałeś w odżywkach

jak duże nawożenie azotowe, jaki rodzaj gleby na której występuja objawy, 

przedplon i zasobność w próchnice

w tym roku zdecydowanie mocniej odczuwany jest głód mikroelementów, szczególnie na piaszczystych glebach i mocno zalanych,

monokultura też nie sprzyja

Tak mnie naszło pszenica ozima 3x skutecznie skracana, zdrowa, liść flagowy po kolana, dostała 170N, może jeszcze ze 40N saletry przed kłoszeniem sypnąć. Tylko rozsiewacz umyty i nawóz trzeba kupić. Czy warto?

sprawdź kolor i wilgotność gleby

Więcej nie będę rozsiewał nawozu bezpośrednio po zabiegu opryskiem. Jechałem z azotem kilka godzin po T2 z R2 i na ścieżkach, gdzie pszenica tarła o spód ciągnika mam przypalone czubki liści, jak wiosną po przymrozku. Na każdej ścieżce, śmiesznie to wygląda, ewidentnie jakieś uszkodzenie mechaniczne, otarcie wpłynęło na mocniejsze działanie środka.

albo miałeś wyciek oleju i zboże czyściło spód ciągnika,

Kula07    139

Albo przewód w opryskiwaczu przetarty akurat nad ścieżką.

wasyl11    0

Panowie pryskalem arkadie 0.55 tazer i 0.55 menary a dtr nadsl sie rozwija. Można cos z tym zrobić?

jacek37    3

czy cerone można zastosować na  lisc flagowy w pełni rozwinięty ?

jahooo    257

Rozsiałeś nawóz na jeszcze wilgotne rośliny , w dodatku podrażnone kilkoma przejazdami.

A 0.55 tazer i 0.55 menary to maksymalne dawki zalecane? Przy stosowaniu interwencyjnym lepiej zastosować dawki maksymalne

Strazak76    1

Podpowie ktoś jaki daje się stosunek tebu z tiofanatem na T3 ?

krychu    43

U mnie w Arkadi też szaleje dtr, septorioza oraz mączniak. 12 dni temu robiłem bardzo opóźnione T1 dałem Tocate duo 1,2 l/ha plus corbel 0,5 l/ha. Akurat pokazała się flagówka więc podpowiedzcie co dać mocnego na tą nieszczęsną Arkadie. Hondia, bogatka i Linus czyściutkie na tym samym polu obok siebie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.