Skocz do zawartości

Polecane posty

ravoj    45

W sumie to ja mam pytanie bo widzę że nie którzy w tych substancjach obczaskani mam soliogor kupiony i zostało mi mondataku czy mógłbym po 0,3l dolać do soliogoru?

Możesz, słaby prochloraz na T2, ale jak chcesz to możesz, zawsze to 4 substancja, na pewno nie zaszkodzi.

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

mj23    3

Na T1 był Mondatak 1L + Corbel 0,4 L , czy na T2  Duett ultra w dawce 0,6L będzie dobrym rozwiązaniem ? Dodam, że to będzie ostatni zabieg.

ravoj    45

panowie doradzcie mi stosowalem w fazie 1 kolanka 1 l stabilanu i+ 0.3 modusa mam kupionego modusa  wychodzi lisc flagowy ile go dać teraz ? i czy czekac jak calkowicie lisc flagowy wyjdzie ? 

zależy czego się spodziewasz.

Ja spodziewam się wylegania i dałem na liść 0,27l/ha bo tyle mi wyszło. Poprzednia dawka regulatora podana 1 maja działała gdzieś do 16-17 maja, później pszenica mi wystartowała 15cm, więc 22 maja poszła druga dawka Moddusa. Mam nadzieję, że trochę zwolni, bynajmniej przez te 17 dni Moddus będzie działał.

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Wiadomość z agroFakt.pl

mf25    7

Panowie czym odchwaszczac Pszenice Jarą ?? chodzi mi o jedno i dwu liscienne

piotr4255    14

Możesz, słaby prochloraz na T2, ale jak chcesz to możesz, zawsze to 4 substancja, na pewno nie zaszkodzi.

niedoprecyzowalem pytania pójdzie na t1 na jęczmień jary tylko że tu pytanie zadałem a pszenicę sialem 15 listopada i raczej na 2 porządnych zabiegach sie skończy

SawekBraczyk    14

Czy ma ktoś posianą odmiane pszenicy paszowej np.Elixer ? Też rozmyślam nad kupnem od jesieni odmiany paszowej . 

ravoj    45

Na T1 był Mondatak 1L + Corbel 0,4 L , czy na T2  Duett ultra w dawce 0,6L będzie dobrym rozwiązaniem ? Dodam, że to będzie ostatni zabieg.

Tiofant lepszy na  kłos, nie ma danych na skuteczność tiofantu w ochronie liścia.

Na ochronę liścia strobiluryny, ale z triazoli  epoksynazol na liść najlepszy

dorzuć coś ze strobi, a jak ekonomicznie to może Duett ultra sobie poradzi.

Ravoj ale teraz moddus to Ci pogrubi zdzblo bardziej niz skroci

Głównie pogrubia ścianki źdźbła, powoduje rozwój korzeni, ale też z tego  co doczytałem hamuje rozrost jakiś tam tkanek, więc spowalnia wzrost i w tej fazie, pszenica jeszcze rosnąć nie przestała. Ale czy to prawda przekonam się niedługo.

Mówię co wiem, a wiem że wiem niewiele.

Tom Clancy 

Murphys    4
Napisano (edytowany)

Ja dawalem Moddusa 0.4 na T1 bez ccc i jednak mi ciut wybujala pszenica bo przegapilem kolanko i juz nie chcialem CCC dorzucac. Teraz na T2 dam Duettu 0.6l + amistaru 0.4 + moddusa 0.4 + pakiet mikroelementow. A nawozenie ok. 210N nie liczac tego co dolistnie

Edytowano przez Murphys

ravoj    45

Miałem przestać się mądrzyć. :ph34r:  i dalej pisze, to uzależnienie jakie?

Byłem dziś w Małopolskiej Hodowli Roślin  i proponują odmianę SATYNA -  pastewna, ale łapie czasem parametry, co mnie za bardzo nie interrere, ponoć plenna i spora MTZ. Ale szczegółów nie znam. Zobaczę co będzie z Natulą jak się sprzeda itp.

Ja dawalem Moddusa 0.4 na T1 bez ccc i jednak mi ciut wybujala pszenica bo przegapilem kolanko i juz nie chcialem CCC dorzucac. Teraz na T2 dam Duettu 0.6l + amistaru 0.4 + moddusa 0.4 + pakiet mikro elementow

Ja bym dorzucił chlorek bo uzupełnia się z Moddusem i razem te środki świetnie sobie radzą, nawet jak ucieknie kolanko wspomaga trineksepak, zwłaszcza że chlorek najtańszy z regulatorów.  - tak się chwalił producent Moddusa zalecając dorzucenie CCC do zabiegu, więc coś w tym jest. No trzeba też pamiętać o promieniowaniu UV żeby zaczął działać czy tam  się przemieszczać. Jakby nie było, droga inwestycja, w moim przypadku konieczna. Ty za to spore dawki dajesz jak na dzielone, więc możesz dłuższe odstępy zostawić, bo 400ml Moddusa działa ok 4 tygodnie

Tom Clancy 

Murphys    4

U mnie gdzie goreczka cieplej juz jest flagowy, tam gdzie teren nizszy to mniej rozwinieta pszenica. A zapowiada sie pieknie plon topowy wiec nie bede teraz z CCC ryzykowal. Stanowisku po buraku, odchwaszczone, nawozenie azotowe na top poziomie. Chce 9t/ha osiagnac

DarekGaudyn    9

jeśli masz pewność że zmyje dość szybko, to co się przyklei do liści- to tak. A jak za mało popada- to d*pa blada...

to znaczy?? spali ja saletra??

Kula07    140
Napisano (edytowany)

Miałem wrzucić zdjęcie Juliusa sianego z zamkniętą co trzecią redlicą, a więc wrzucam.

09a6cd63582f.jpg

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Radek88    0
Napisano (edytowany)

No widzisz 50zł za tonę więcej to ok, warto spróbować. Ja też myślałem, że chociaż te minimum 50zł będzie więcej.

Faktycznie trzeba było wcześniej  sprawdzić ceny, nie wiem czemu tego nie zrobiłem.

Masz skup w Lubyczy Królewskiej około 70 km od Ciebie.

Ja tam sprzedaje od kilku lat pszenice w znacznej większości konsumpcja, według mnie sprawiedliwie robią próby.

Poniżej zdjęcia cen z 2015 roku w żniwa ( to akuratnie moja ostatnia dostawa w 2015, cena spadła w porównaniu z ceną na początku żniw 2 albo nawet 3 obniżki, ale było wtedy tak wszędzie, jak dla mnie jeden z najlepszych skupów )

zadzwoń popytaj, jeśli masz większą ilość to możesz wynająć tira na pewno zyskasz. Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, ponieważ uprawiam pole od 5 lat, ale uważam, że uprawa pszenicy konsumpcyjnej się opłaca ( chyba, że uprawiamy np. 2 ha i nie nakosimy całego tira). Mogę się mylić i może w którymś roku faktycznie różnica cen między paszoówką i konsumpcją będzie minimalna, ale jeśli chcecie sprzedawać konsumpcje to tylko na dużych skupach, gdzie oddzielnie sypią (w Lubyczy jest 3 kategorie pszenicy każda w inny silos) tylko wtedy ma to sens. 

Pozdrawiam

post-31112-0-00873800-1495655847_thumb.jpg

post-31112-0-31195900-1495655864_thumb.jpg

post-31112-0-40414000-1495655883_thumb.jpg

Edytowano przez Radek88

Mój julius dostał wczoraj 100 kg mocznika, łącznie 200 N. przy t1 1l ccc i 0,3 modusa. Liść flagowy wychodzi czy mogę jutro z t2 dać 0,6 cerone ?

celtis    7

Mogę lecieć z Tocata duo i moddusem + mikro jak dopiero liść podflagowy się pokazuje/pokazał ?

kozik251    9

Witam. Panowie mam pytanie odnośnie pszenicy Arkadi. Dostała w sumie 220 N.I tak się zastanawia czy dawać jeszcze jakiś antywylegacz?. około 10 kwietnia zastosowałem CCC 1 L na ha. I w fazie drugiego kolanka zastosowałem 0,4 Modusa. Jak sądzicie ustoi czy jeszcze coś dać?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

nie    578

Miałem wrzucić zdjęcie Juliusa sianego z zamkniętą co trzecią redlicą, a więc wrzucam.

ilość wysiewu ustawiłeś przed zamknięciem czy po?

jahooo    288

A w jakiej fazie rozwojowej jest teraz i jakiej jest wysokości ?

kozik251    9

Zaczyna wychodzić liść flagowy. W sumie nie mierzyłem ale więcej jak 50 cm niema.

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

pep14    1

U mnie się też dobrze zapowiadało, ale przyszła znowu suchota i nie wiem czy będę sypał trzecia dawkę N.

ukaszProcho    22

TP ta sama pszenica o którą pytałem wcześniej wczoraj i dzisiaj był deszcz a ona nic co to może być? Dostała 2 dni temu artea 0,5 l myślą że to grzyb ale też nic nie pomogło

post-168707-0-93799400-1495715345_thumb.jpg

celtis    7

Mogę lecieć z Tocata duo i moddusem + mikro jak dopiero liść podflagowy się pokazuje/pokazał ?

Podpowie ktoś coś ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)