Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekZ058    75

panowie a ja mam problem z chwastami w pszenicy ozimej ponieważ mieszanina Atlantis+Mustang Forte dała d*py pasuję zrobić poprawkę i mam pytanie czym mogę jeszcze teraz uj***ć w końcu te chwasty mowa o jednoliściennych i dwuliściennych ? myślę nad Pumą lub Axialem na jednoliścienne a na dwuliścienne Grodyl lub Starane jak myślicie nadają się te środki na taką poprawkę i co z czym ewentualnie można zmieszać ? doradżcie

panowie ponawiam pytanie i liczę na odp.

Uziu92    1364

ja trzymałem w bb ok. 5 miesiecy pszenice i nic się nie stało, BB stały w stodole na płytach drewnianych, a pod płytami na betonie rzucona była folia dodatkowo.

Max Plon Mircze i  Teratyn daje 740 za konsumpcje a 720 za paszę, także faktycznie gra nie warta świeczki, zbiło to mój zapał i rodzi konieczność magazynowania a na to się nie nastawiałem. 

Cieszę się, bo deszczyk właśnie rusza wczoraj rozsiany  azot, ale słaba różnica cen paszy i jakości   dyskwalifikuje sens jego podania.  

Mam jeszcze tebu i tiofant na kłos, to podam, a niech tam. 

kolego nie sr** żarem do żniw jeszcze dużo czasu i może być tak że z tego pola nic nie nakosisz, puki jest na polu to nie jest jeszcze twoje.

dziś w okolicy tomaszowa przeszły takie burze że w kilka minut żółto kwitnące rzepaki zamieniły się w zielone pola. puki co o cenę na przyszłe zbiory bym się tak nie martwił, najpierw trzeba mieć co sprzedać. chyba że masz towar z ubiegłego sezonu?

Wiadomość z agroFakt.pl

ravoj    45

Nie sram  bo  nie chodzi mi o cenę pszenicy a o różnicę ceny jakości do paszy w śmiesznych 20zł. Za te 20zł sami sobie powinni uprawiać jakość. Ta śmieszna różnica nie pokryje kosztów  dawki azotu na kłos czyli tej niby jakościowej a już o lepszej ochronie fungi nie wspomnę. Ot cały galimatias, do tej pory byłem przekonany, że cena jakości jest te kilkanaście  % większa  a tu  d*pa. To tylko w moim zadupiu tak jest, czy w całej Polsce?

Na bank za rok nie będę dbał o jakość przy tej różnicy ceny, nie mam piekarni żeby samemu  spożytkował tę jakość, więc wydaje mi się, że temat jakości przestanie mnie interesować.

krzysztofsb    3

to najpierw bylo przeanalizowac cala inwestycje w pszenice a nie po calym fakcie

ukaszProcho    22

U nas mlyn bierze wszystko byleby gluten był powyżej 20 i ogien... za gluten 35 dostałem 50 zł więcej na tonie...

ravoj    45

No widzisz 50zł za tonę więcej to ok, warto spróbować. Ja też myślałem, że chociaż te minimum 50zł będzie więcej.

Faktycznie trzeba było wcześniej  sprawdzić ceny, nie wiem czemu tego nie zrobiłem.

ukaszProcho    22

Może jak będziesz miał próby i beda dobre to gdzieś dalej szukaj młyna i ci podstawi wannę.

Tomek90    191
Napisano (edytowany)

20zł różnicy to już jest 0 albo zarobek. 

Edytowano przez Tomek90

piotr4255    7

Nie rozumiem tego przeżywania sypie nawóz na kłos na wszystko i zyje a pszenżyto tak samo dbam jak o pszenicę chociaz do świń

ravoj    45

spokojnie ja też przeżyje.

piotr4255    7

I pewności nigdy nie ma że na konsumpcję przejdzie dwa deszcze za dużo w żniwa i po parametrach a po mo ich obserwacjach to jednak minimalna wzwyzka plonu jest ;-)

ejczbio    24

To że na paletach to logiczne ale dziękuję za uwagę a czy można je układać pietrowo czy raczej jedna paleta i jeden worek?, wiata jest odsłonięta z 3 stron a otwarte jest tylko od wschodu i blisko płot dom i jeszcze jeden budynek tak że można powiedzieć że i czwarta strona jest w pownym stopniu oslonieta

Trzymałem w bigach rok czasu na paletach i piętrowo, nic sie nie działo.

leszczyk674    2

T2 wykonane wczoraj azoksystrobina +chlorotalonil +cyprokonazol(tazer +proceed) na T1 poszlo propikonazol +prochloraz+ cyflufenamid (bumper super +kendo) czyli jaka substancje dać na T3?

ravoj    45

Tiofant albo Tebukonazol albo to i to. 

i jeszcze z 7-8 masz do wyboru

20CBR12    48
Napisano (edytowany)

Trzymałem w bigach rok czasu na paletach i piętrowo, nic sie nie działo.

Dzięki koledzy za cenne rady, tak tanim kosztem mogę powiększyć swój magazyn o jakieś 200ton dla mnie super sprawa, można oczywiście sprzedać prosto od kombajna ale ta operacja opłaca się raz na 7-8lat, jest też opcja oddania w przechowanie ale jakoś mnie to nie przekonuje, bo jednak jest się w jakimś stopniu od osób trzecich zależnym możliwe że mój sposób myślenia spowodowany jest tym że nigdy nie dawałem w przechowanie no ale jakoś średnio mi się to podoba, choć jest to też jakieś rozwiązanie Edytowano przez 20CBR12

d4rek    16
Napisano (edytowany)

czy z jakimś fungicydem (substancja aktywna ) na t2 nie można łączyć plonvit zboża ?

Edytowano przez d4rek

ORZMO    5

Według tabeli mieszania Intermagu, Plonvit Zboże nie można mieszać z Duett Ultra i Swing Top.

ansu    73

Mieszanki można sprawdzić Robisz roztwór w małej skali w słoju czekasz i obserwujesz jak wszystko OK. to i tak nie ma 100% pewności jak zadziałają na roślinie

mariuszd93    489

jeśli masz pewność że zmyje dość szybko, to co się przyklei do liści- to tak. A jak za mało popada- to d*pa blada...

kamilc017    30

Czy mogę do Falcon(sokół) dodać 250g tebukonazolu czy może zwiększyć dawkę do 0.8? A i co by się stało jeżeli cały 1l bym ypryskał na ha?  Dodam że pryskam z 300l cieczy na ha

piotr4255    7

W sumie to ja mam pytanie bo widzę że nie którzy w tych substancjach obczaskani mam soliogor kupiony i zostało mi mondataku czy mógłbym po 0,3l dolać do soliogoru?

bools    13

panowie doradzcie mi stosowalem w fazie 1 kolanka 1 l stabilanu i+ 0.3 modusa mam kupionego modusa  wychodzi lisc flagowy ile go dać teraz ? i czy czekac jak calkowicie lisc flagowy wyjdzie ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się