Skocz do zawartości

Polecane posty

pawlu    0

Chciałbym T3 zrobić ale jeszcze nie wiem czym ?Azotu dostały około 210kg czystego składnika,dodam że z ostrogom mam problem z dtr od samego początku,obok jest Hondia to tylko gdzieniegdzie pojawiała się dtr

ravoj    45

a ile dałeś tego azotu, że się tak martwisz? U mnie 4.05 poszło t1, więc o t2 będę myślał w przyszłym tygodniu, bo i faza nie ta co trzeba.. u mnie poszło na wiosnę 170-180kg n w dwóch, można powiedzieć, że w 3 dawkach i dobrze trafiłem ze skracaniem i ma być ok :)

O ku...wa łącznie z dokarmianiem mocznikiem, od początku siewu pszenica dostała 247 czystego Azotu, nie ma hoooya, leży.

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

pszycha1    6

Zboze leży gdy jest zle prowadzony łan, lub azot nie jest zbilansowany z innymi składnikami pokarmowymi.
Jesli dobrze srociles to powinna się utrzymac, oby nawałnic nie było.

Bardzo dobra mieszanina. Jesli bedzie T3 to pryskaj. Jesli to ostatni zabieg można jeszcze poczekac ale raczej w tym tygodniu.

Jaki budżet chcesz przeznaczyć? Zależy również od pogody.

Wiadomość z agroFakt.pl

bools    13

panowie modusem pryskacie jak jest calkowicie lisc flagowy rozwiniety? I mnie dopiero wychodzi bedzie jakies negatywne dzialanie jak teraz ooryskam?

20CBR12    56

O ku...wa łącznie z dokarmianiem mocznikiem, od początku siewu pszenica dostała 247 czystego Azotu, nie ma hoooya, leży.

To się nazywa dopilnować plantacji...żeby na bieżąco nie wiedzieć gdzie ile nawozu poszło! Przy mojej ilości działek to pewnie nie dał byś rady pamiętać gdzie co posiales...

Uziu92    1523

247 kg to niemal na 10 ton dostała sztucznego nawozu, a to co w glebie i to co z "powietrza" pobierze ? Panie ze 12 ton nakosisz :D

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

panczo1922    68

ojojoj....

szeroko!:)

mam nadzieję, że pakiet R1 i R2  był solidny!

PS. ja tyle nawet na rzepak nie sypię! jak 9 ton nie uzbierasz to przepłaciłeś ten azot...

ravoj    45
Napisano (edytowany)

To oczywiście cały Azot od początku, czyli przedsiewny również. Plantacja dopilnowania Panie, tylko dokładna suma dziś wykonana, bo miało być 220 kg Azotu, a jest nieco więcej niż planowałem, chociaż nie wygląda to tak strasznie. 

Martwi mnie co innego. Pszenica konsumpcyjna, odmiana jakościowa, myślę że parametry  będzie miała świetne jak nie polegnie. Ale!!!

Obdzwoniłem 4 większe skupy dookoła Hrubieszowa i w samym Hrubieszowie. 

Wszędzie cena konsumpcyjnej  wynosi 700zł/tona

Zapytałem więc ile kosztuje paszówka  i hoooy - też 700zł/tona - no quurwa rozjebali mnie. 

Nie ma różnicy u naszych handlarzyków czy to pasza czy jakościowa. Jeden mi powiedział, że 20zł dorzuci do tony  jak będzie miała dobre parametry, ale nawet nie potrafił się wysłowić o jakie parametry mu chodzi. 

No uprawiam jakość żeby sprzedać paszę, niech ich szlak, tu w okolicy nie sprzedam tej pszenicy, nikt nie dostrzeże tej jakości, wpierdolą ją razem do paszy albo mi dadzą jak za paszę a sami upasą brzucha wypychając na Szczecin za 780-800zł. 

;[  :(  i tu mój hura optymizm spadł do zera. Kupe kasy zainwestowane, kupę pracy, poświęconego czasu na naukę, literaturę i wszystko nadaremne. Niech to hoooy. 

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Uziu92    1523

pisałem o tym juz wczesniej, o opłacalnośći  i tak jak kolega pisze jak 9 ton nie nakosisz to utopiona kasa, a co do ceny to nie nowość :D choc 700 zł to i tak cena ok. bo była bo 500 :D Teraz jakosciowa vs paszówka nie ma roznicy wiec nie ma sensu napitalać po 20 razy z nawozami, fungi, od robaczka i innym chemicznymi g.... po polu, bo to nic nie zmieni :D

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

ravoj    45
Napisano (edytowany)

Hoooy, w tym roku oko nacieszę, jak  nie polegnie to pochwalę się parametrem (jak Bozia da wodę kiedy trzeba będzie) a za rok czynnik ekonomiczny trzeba wziąć pod uwagę, liczyłem na wyższą cenę konsumpcyjnej i brak problemu w sprzedaży, a tu d*pa. 

Więc na jesień kwalifikat dobrej paszówki trzeba będzie zakupić i walić na ilość a nie jakość. 

A utopiony będzie co najwyżej wczorajszy azot na kłos, bo wcześniejsze powinny się zwrócić. Ochrona fungicydowa też jej nie zaszkodzi, nie była to jakaś wygórowana ochrona - 380zł/ha na trzy zabiegi.  Dokarmianie dolistne też jej pomoże, z ostatniego przed kwitnieniem zrezygnuję. 

Edytowano przez ravoj

Tom Clancy 

Uziu92    1523

tez jadę na ilość a nie jakość bo ze sprzedaża jakosciowej jest problem, nawet paszówke sprzedac to tez niezła farsa.

Kupię opony 480/65/R28

jahooo    289

A przecież pisałem, że w naszych stronach tak właśnie jest z cenami. Dlatego ja się nie napinam na jakościową. A jesli juz, to minimum 25 ton pchać wanienką dalej w świat, a nie do lokalnego skupu.

ravoj    45

No więksi gracze tak robią. Rozwój gospodarstw to śmierć dla lokalnych pasożytów kupczyków, bo większy sam decyduje komu i kiedy sprzeda. Z Niemiec samochód przyślą i jakość zabierze. A dodam że własny magazyn to rzecz za***ista.

Tom Clancy 

KlimekPL    124

Nawet nie trzeba być "dużym" gospodarzem, wystarczyłoby jakby sąsiedzi chcieli łączyć się w grupy producenckie a nie każdy sobie. A co do ceny ravoj to nie przejmuj się tym jeszcze zbytnio, bo do żniw jeszcze trochę czasu zostało. Ceny wtedy pójdą ostro w dół bo podmioty skupujące wykorzystują to, że wielu rolników nie ma jak przetrzymywać zboża. Jedyne wyjście to przetrzymywać do zimy. Ja mam kawałek magazynu i też mogłem przechować ziarno, bo tej zimy ceny były jak dla mnie bardzo dobre ale wolałem szybciej sprzedać bo kasa też potrzebna i trochę teraz żałuję bo byłbym parę złotych do przodu.

Najgorzej sprzedawać klientom indywidualnym małe ilości, same problemy. Przykładowo dzwoni taki i się pyta czy jak weźmie na raz 5 ton pszenżyta to czy opuszczę mu do 450zł. Śmiać mi się z takich ludzi chce, czy oni myślą, że rolnikowi łaskę robią jak przyjadą po towar?

jahooo    289

Ale ci mali kupcy sami sobie na własną d*pę ten bat ukręcili, rżnąc rolników aż trzeszczało. Przeciez ceny w skupach w lecie to głównie ich sprawka. Tyle że tych malutkich, co im sprzedają z roku na rok coraz mniej, a ci więksi nie stoją u nich o jałmużnę.

Ravoj, ja mam własny magazyn i jestem w stanie przetrzymać zboże spokojnie do czerwca, całość z gospodarstwa. Rozwojowo jestem w stanie zmagazynować w tej chwili ze 250-300 ton zboża, co zaspokaja moje potrzeby w nadwyżką.

Dziś lokalny skup oferuje za paszową 720 brutto (Skierbieszów), więc przetrzymanie 20 ton od żniw przy różnicy w cenie 170zł daje 3400zł. nie w każdym roku tak jest, ale zazwyczaj cena w zimie jest lepsza niż w czasie żniw.

U mnie jeszcze N3 około 120kg saletry czeka . I T2 na flagę jak się rozwinie. I tyle inwestycji w pszenicę w tym roku.

kamilc017    36

Czy takie dawki wystarczą na T2? Czy zwiększyć? (150g spiroksaminy + tebukonazol 100g+ triadimenol 26g). Czy dożucić tebu z 100g?

ravoj    45

Max Plon Mircze i  Teratyn daje 740 za konsumpcje a 720 za paszę, także faktycznie gra nie warta świeczki, zbiło to mój zapał i rodzi konieczność magazynowania a na to się nie nastawiałem. 

Cieszę się, bo deszczyk właśnie rusza wczoraj rozsiany  azot, ale słaba różnica cen paszy i jakości   dyskwalifikuje sens jego podania.  

Mam jeszcze tebu i tiofant na kłos, to podam, a niech tam. 

Tom Clancy 

skywalker89    39

a duża to działka czy cały areał jaki masz tyle dałeś? Ja właśnie z tego względu rezygnuję z wjeżdżania z trzecim azotem, dobre stanowisko po burakach i fasoli to i tak dużo papu dostały, fakt kilka tygodni wczesniej mizernota była, ale teraz to uważam, że najlepiej wyglądają od lat te moje.. z fungi też nie daję jak to inni gotowych pakietów, żeby móc się pod kościołem pochwalić że wywaliłem 4stówy na 2 zabiegi, tylko jakieś mieszanki, teraz t1+t2 to u mnie jakieś 240zł netto, a co do ceny to w żniwa będzie większa różnica pomiędzy jakość/pasza, w zeszłym roku było jakieś 40zł/t i sprzedawałem w żniwa po 590netto.. w tym roku też pewnie część sprzedam w żniwa bo kasa potrzebna, a rzepak chyba oddam na przechowanie bo później powinien być droższy.. 

20CBR12    56

Ja mam pytanie z innej beczki, u mnie areal rośnie szybciej niż powierzchnia magazynu i jeśli wszystko pójdzie dobrze do żniw to znów będzie za mały żeby wszystko zmieścić, można trzymać pszenicę np w big bagach pod jakąś wiatą np, bo pewnie będę zmuszony ze 120-160ton tak zmagaazynowac, czy raczej się nie da i zaplesnieje a może jeszcze jakieś inne niespodzianki będą? Musiało by stać w workach plus/minus 4-7 miesiecy z zależności od sytuacji na rynku..da się?

Tomaszek8504    16

Witam Popadalo troche i juz ze 3 godziny jest slonecznie i cieplo. Kiedy mozna wjezdzac z T2? Calkiem suche to dzis chyba nie bedzie ale pogoda nieciekawa na ten tydzien.

Ja T2 planuje kolo soboty tez dziś w końcu coś popadalo. Mam Falcon plus jakiś folic i nowy bi bo skrzypionki się pokazały. Chyba niema żadnych przeciwskazan żeby to mieszać? ?
Ja T2 planuje kolo soboty tez dziś w końcu coś popadalo. Mam Falcon plus jakiś folic i nowy bi bo skrzypionki się pokazały. Chyba niema żadnych przeciwskazan żeby to mieszać? ?

post-216021-0-73390500-1495548942_thumb.jpg

jahooo    289

Jeśli masz zamknięty magazyn/wiatę, to moze stać w BB. Ważne, żeby był osłonięty od deszczu/wiatru/śniegu. Same BB są mało przepuszczalne. No i warto byłoby postawić na paletach te BB

ukaszProcho    23

U mnie stoi zboże w bigach do siewu w wiacie bez drzwi ale osłonięte od strony zachodniej. Ogólnie wszystko spoko tylko poucinalem górę bigow bo myszy wchodziły.

20CBR12    56

Jeśli masz zamknięty magazyn/wiatę, to moze stać w BB. Ważne, żeby był osłonięty od deszczu/wiatru/śniegu. Same BB są mało przepuszczalne. No i warto byłoby postawić na paletach te BB

To że na paletach to logiczne ale dziękuję za uwagę a czy można je układać pietrowo czy raczej jedna paleta i jeden worek?, wiata jest odsłonięta z 3 stron a otwarte jest tylko od wschodu i blisko płot dom i jeszcze jeden budynek tak że można powiedzieć że i czwarta strona jest w pownym stopniu oslonieta

jahooo    289

Nie mam pojęcia, ja trzymałem BB trzy miesiące w stodole bez składowania . Ale na logikę, skoro w silosie kilka metrów wzwyż zboże jest składowane, to i dwa bigbagi na sobie chyba można postawić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)