Polecane posty

celtis    12

Wiedzę że zaczęła odbijać miotła, faza pszenicy to miedzy 32-37, jechać axialem? w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Mam artea moge jechać. Pszenica tonacja pryskana tym samym jest ok a pszenica bamberka jest żółta Poprostu...
Pszenica bamberka siana juz 4 raz z rzędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Witam.

 

Mam taki problem/pytanie.

ok 10-12dni temu pryskałem pszenicę ozimą Duett 1l + Moddus 0,2 + Antywylegacz 0,8

 

I teraz pytanie - jak kupowałem duett to sprzedawca powiedział, żeby zastosować go właśnie na T1. Dopiero później sprawdziłem, juz po opryskach, że ten środek raczej powinno się stosotwać później -  w fazie strzelania w źdźbło...

I tutaj pytanie - nie jest to jakoś bardzo intensywna uprawa (planowane plony to ok 5ton/ha), czy wystarczy, że na ochronę kłosa pojadę jeszcze tebu+prochloraz? 

 

Czy raczej przedtem jeszcze użyć jakiegoś innego środka na ochronę liścia flagowego?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Poczekaj trochę niech ten liść flagowy przejdzie z stadium języczka do w pełni wykształconego to będzie za 3-4 dni i  zrób T2 jednak to jest ryzyko jeśli to będzie rdza to jeszcze trudniej będzie ją zwalczyć jeśli fitotoksyczność to powinno ustąpić i powrócić do normalnego koloru,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

trineksapak etylu możesz stosować do całkowicie rozwiniętego liścia flagowego, a cerona do ukazania się liścia flagowego

 

 

aro 1975

 

U mnie liść flagowy się dopiero ukazuje. Kłos jest nisko przy trzecim kolanku. To na Cerone już a późno ?

Czy jeszcze mogę pylic ? ... bo już sam nie wiem...pszenica bardzo ładna ale może pierdyknąć. Cerone mam bo zostało z zeszłego roku.

jak nie Cerone to może kupić coś innego ?  (zdjęcia pszenicy umieściłem wcześniej )   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Do smertin lepiej 2 zabiegi zrobić na flagowego menara,artea a podczas kwitnienia tebu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

TP może septorioza wyszła?

TO ta pszenica. Może za dużo azotu?

Mam zamiar jechać artea ma wieczór zobaczymy czy pomoże

 

jak dla mnie to nie septorioza ani  inny grzyb tylko piękne przypalenie opryskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

nie byłbym pewny czy przypalenie bo to samo mam u siebie na platancji na ok 30arach gdzie było mokro

na pozostałym obszarze gdzie były bardziej przepuszczalna ziemia brak takiego efektu, wszystko pryskane jednego dnia jeszcze w kwietniu tylko fungicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Pszenica Hondia. T1 z Unix'a 0,7 kg + Tilt Turbo 0,7 l robiony 13.05.2017, bo nie było możliwości wjazdu. Patrze dziś a septorioza jak cholera. Na T2 przygotowany Reveller. Co robić? Jechać z nim już, czekać, czy zmienić strategię. Dodam tylko, że na tym polu cudów nie będzie, bo i bylo mokro i wszystko opóźnione jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Znawca stwierdził że pozostałości oprysku po kuku "adengo " pali pszenice i w dodatku pokazuje się minimalnie grzyb co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

A czy na rozwinięty w 80 procentach liść flagowy można jeszcze dać 0.2 modusa byłem pewny ze to jeszcze nie flagowy znawca stwierdził inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Panowie co to za choroba mi się wydaje że to może być septerioza ale nie potrafię za bardzo rozpoznawać

post-201301-0-94044300-1495466264_thumb.jpg

post-201301-0-01242300-1495466299_thumb.jpg

post-201301-0-80453400-1495466346_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Po jakim czasie od posiania nawozu mogę pojechać z fungi+regulator? Moge tego samego dni czy trzeba czekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

 

Witam.

 

Mam taki problem/pytanie.

ok 10-12dni temu pryskałem pszenicę ozimą Duett 1l + Moddus 0,2 + Antywylegacz 0,8

 

I teraz pytanie - jak kupowałem duett to sprzedawca powiedział, żeby zastosować go właśnie na T1. Dopiero później sprawdziłem, juz po opryskach, że ten środek raczej powinno się stosotwać później -  w fazie strzelania w źdźbło...

I tutaj pytanie - nie jest to jakoś bardzo intensywna uprawa (planowane plony to ok 5ton/ha), czy wystarczy, że na ochronę kłosa pojadę jeszcze tebu+prochloraz? 

 

Czy raczej przedtem jeszcze użyć jakiegoś innego środka na ochronę liścia flagowego?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Ravoj masz może foto jak i ciebie wygląda roślina z liściem flagowym bo też mam ten dylemat czy to już pora na t2+r2

Trzy strony wcześniej są fotki.

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Panowie czy Aloksyper załatwi ostrożen polny w pszenicy ozimej w fazie liscia flagowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Nie da rady. 25g tribenuronu powinno załatwić sprawę


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248
Napisano (edytowany)

Wieczorem też są dobre warunki na Moddusa z T2
Pełne słońce temp. 17, zero wiatru. Zaraz mocznik pójdzie i koniec na maj.

 

 

 

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Co to za opryskiwacz ? Takiej konstrukcji belki jeszcze nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu pryskalem miotle Atlantis plus mustang i coś niebardzo wzięło.. czym zrobić poprawkę czy czekać jeszcze?? Miotła ma z 15 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj