Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BENNY82    35

Pryskałem Mustangiem Forte w tym tygodniu nie było szans wjechać wcześniej. Inne chwasty już wzięło a na przytulij nie widać nic działania środka myślałem ze po paru dniach ja tez ruszy ale widzę że pewnie nie obędzie się bez poprawki.

przytulia najgorsza bo zostaje w zbiorniku i na skupie od razu lecą z ceną . grodyl  pozostaje w tej fazie napoprawki.

Tomek90    209

Ewnetulanie fluroksypyr, tylko że ja go nie stosowałem w później fazie zbóż, a grodyl nawet po wykłoszeniu bezproblemowo. 

lukasz222    2365

Również fluroksypyr mogę z czystym sumieniem polecić.

Co do przypaleń u mnie też mieszanina 125g tebu + 0,2l Moddusa lekko przybarwiła końcówki liści, tam gdzie się nałożył oprysk przypalenie jest mocniejsze, trzeba będzie ją podratować odżywką.
Ale mam jeszcze inny problem, jedna odmiana jest lekko zaatakowana przez mączniaka, niewielkie ilości grzybni w niektórych miejscach na dolnym liściu czy na łodydze przy ziemi. Dostała ok 150g fenpropidyny przy okazji T2, niby jakoś specjalnie się nie posuwa naprzód z infekcją, ale zastanawiam się, czy opłaca się jeszcze teraz rzucić jakiś tani triazol, żeby to utrzymać w cuglach do T3? Próbował ktoś kiedyś takich sztuczek?

Wiadomość z agroFakt.pl

ravoj    45

Na słońcu w południe na wysokości pszenicy termometr dobija mi  do 37, więc na słońcu na pewno jest gorąco. W cieniu oczywiście 22.  Skoro trzeba pryskać w upał to spoko, kto chce niech pryska i może ma racje, może faktycznie musi grzać żeby Moddus.super działał  - nigdzie tego nie doczytałem, ja się nie znam. 

Musi się wypowiedzieć specjalista, bo według mnie ważniejsza jest pogoda po zabiegu, żeby pszenica silnie rosła, żeby było jej ciepło i miała wystarczająco składników. "rośliny, która nie rośnie, nie ma sensu hamować'.

Nie będę się spierał i kłócił. Nie odważę się pryskać w południe bo zwyczajnie jest za gorąco i często wieje silny wiatr, który ustępuje wieczorem albo rano. Środek odparuje zanim się wchłonie i oczywiście latają sobie jeszcze pszczoły. 

Poza tym na etykiecie Moddusa napisane jest wyraźnie "temp.  optymalna ok. 10-15o​C", więc południe odpada, silne naświetlenie jest również wieczorem i rano, środek ma czas się wchłonąć. Ale to tylko moje zdanie.  Można również pryskać z rana i to wydaje się najlepszy zabieg. 

Pryskałem Moddusem 1 maja wieczorem, świeciło  jeszcze słońce i było ciepło, efekt jest bardzo zajebiaszczy -  bo zostawiłem kontrolę - jest wyższa na oko 10cm może więcej od reszty.  Także na pewno podział i nic nie sparzył a również były tam triazole. O Tebukonazolu nie piszę, bo ten środek idzie głównie na kłos a nie na podstawę i flagę, więc raczej nikt go nie miesza z Moddusem, bynajmniej bardziej ogarnięci.   

Tu jest link do wielu odpowiedzi dot. Moddusa. 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/71108-moddus-jak-podwy%C5%BCszy%C4%87-plon-poprzez-stosowanie-regulatora-wzrostu-zb%C3%B3%C5%BC-podsumowanie-webinarium/

A mam pytanie do ogarniętych, bo nigdzie tego nie mogę doczytać a żaden sąsiad się nie zna. czy to już jest flaga?

Pierwsze kolanko było równo 21 dni temu. kłos jest pod drugim liściem od góry. 

:

post-186700-0-90141900-1495382982_thumb.jpg

post-186700-0-59193200-1495383006_thumb.jpg

post-186700-0-82805000-1495383026_thumb.jpg

post-186700-0-51538500-1495383236_thumb.jpg

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

ukaszProcho    22

Pszenica bamberka pytanie do was czy dawać jeszcze saletre na klos do tej pory poszło 400 kg saletry bez skracania

post-168707-0-09027400-1495383741_thumb.jpg

lukasz222    2365
O Tebukonazolu nie piszę, bo ten środek idzie głównie na kłos a nie na podstawę i flagę, więc raczej nikt go nie miesza z Moddusem, bynajmniej bardziej ogarnięci.  

Tebukonazol jest chociażby w takich środkach jak Wirtuoz, Falcon czy Prosaro, producenci też nie ogarnięci? Mieszaniny z Moddusa z tebu to nic zakazanego, a że w niesprzyjających warunkach przypali - ryzyko wpisane w zabieg

piotrdd    13

ravoj masz pszenicę w fazie wydłużenia się pochewki liścia flagowego, co do tebukonazolu jest jeszcze w soligor 425 EC

miwigos    93

Pszenica bamberka pytanie do was czy dawać jeszcze saletre na klos do tej pory poszło 400 kg saletry bez skracania

Odwazny jesteś ja jutro jade drugą dawką modusa ,przy takim nawożeniu,będzie jeszcze 150 saletry w nadchodzącym tygodniu

krzysiek1979    39

Panowie tydzien temu pszenice pryskalem basfoliorem 36 dawka ok 8l.ha +siarczan + amino micro 0.3 kg/ha .Oprysk wieczorem ale jeszcze bylo slonce i pszenica przypalona .Jak dlugo bedzie to odchorowywac ? 

hardkor113    24

Ta pszenica ma wysokośc 50 cm...

Jest sens ja skracać?

Oczywisci ze jest sens w tej chwili ma 50cm jeszcze urosnie ze 10-15cm zanim wypuści klosa i zrobi ci sie ponad 80cm.

Wiekszy wiatr a nie daj boze do tego deszcz i pszenica lezy plackiem.

ravoj    45

ravoj masz pszenicę w fazie wydłużenia się pochewki liścia flagowego, co do tebukonazolu jest jeszcze w soligor 425 EC

Stary cacy, tylko który to będzie BBCH ? 

Bo nie wiem czy T2 jechać, czy jeszcze poczekać. 

Tebukonazol jest chociażby w takich środkach jak Wirtuoz, Falcon czy Prosaro, producenci też nie ogarnięci? Mieszaniny z Moddusa z tebu to nic zakazanego, a że w niesprzyjających warunkach przypali - ryzyko wpisane w zabieg

tak, racja ale tam są mniejsze dawki tebu,  mi chodziło o pełną dawkę jak np 250g Tebu/ha jak jest w typowych tebukonazolowych środkach. Tego nikt nie daje. W  Wirtuozie jest go 160g a daje się niecały litr, od 0,75 więc zaledwie 120g, więc nie powinno poparzyć. W lepszych środkach czy mieszaninach robionych samemu na T1 Tebu raczej nie ma, bo on głównie od rdzy i chorób kłosa. Bynajmniej tak wynika z literatury i praktyki starszych kolegów tego forum. 

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

jahooo    288

Po niedzieli będzie się wychylał liść flagowy przy tej pogodzie, ja bym jechał z T2 jeśli planujesz T3. Jeśli nie, wstrzymaj się kilka dni

lebek5    9

Nie doczekałem się odpowiedzi na temat mieszania środków dobromir+ artea + modus. wiec może lepszym rozwiązania będzie madex top? tym bardziej ze w dniu zabiegu ma być niebo zachmurzone a następne kilka dni ma padać.

ravoj    45
Napisano (edytowany)

cholera już tak późno????? nie wiedziałem, toż to trzy tygodnie od 1 kolanka minęły dopiero??? szybko poszło, to walę jutro T2 z Moddusem. Dzięki stary. 

Nie doczekałem się odpowiedzi na temat mieszania środków dobromir+ artea + modus. wiec może lepszym rozwiązania będzie madex top? tym bardziej ze w dniu zabiegu ma być niebo zachmurzone a następne kilka dni ma padać.

Możesz spokojnie to mieszać, u mnie na T2 po niedzieli będzie dość podobnie, a wręcz identycznie plus dokarmianie. 

Edytowano przez ravoj

Tom Clancy 

lebek5    9

A co będzie lepsze Modus czy Madex nigdy tego drugiego nie stosowalem

asmodan28    7

Cerone do której fazy można najpóźniej stosować ? Są jakieś przeciwskazania by mieszać go z fungi ?

Ponawiam pytanie . Na etykiecie pisze, ze do konca fazy kloszenia można stosować. Ale gdzieś czytałem, ze nie w każdej fazie działa dobrze no i czy mieszać z fungami można. Prośba o pomoc.

usieq96    1

@ravoj Nie panikuj tylko sprawdź czy to na pewno flagowy a nie podflagowy Odwiń delikatnie ten ostatni liść w łodydze i sprawdź czy nie ma tam jeszcze jednego małego Jeśli nic nie będzie przetnij i sprawdź gdzie jest kłos powinien być na końcu szyjki i już nie być otoczony liściem wtedy masz pewność

Pawel2678    4

Ponawiam pytanie . Na etykiecie pisze, ze do konca fazy kloszenia można stosować. Ale gdzieś czytałem, ze nie w każdej fazie działa dobrze no i czy mieszać z fungami można. Prośba o pomoc.[/qu ote]
Kiedyś ktoś na forum pisał że żyto traktował cerone po kwitnieniu i trochę pomogło

lukasz222    2365
Napisano (edytowany)

tak, racja ale tam są mniejsze dawki tebu,  mi chodziło o pełną dawkę jak np 250g Tebu/ha jak jest w typowych tebukonazolowych środkach. Tego nikt nie daje. W  Wirtuozie jest go 160g a daje się niecały litr, od 0,75 więc zaledwie 120g, więc nie powinno poparzyć. W lepszych środkach czy mieszaninach robionych samemu na T1 Tebu raczej nie ma, bo on głównie od rdzy i chorób kłosa. Bynajmniej tak wynika z literatury i praktyki starszych kolegów tego forum. 

Uwierz, że i niewielkie dawki tebu z Moddusem potrafią dać po tyłku. Dużo zależy od odmiany, przebiegu pogody i sytuacji stresowych. U mnie szło 120g tebu i 0,2l Moddusa i Sailor lekko przypalony, Julius tylko na nakładkach ale konkretniej. W robocie Pokusa chyba też podobny stosunek tebu do Moddusa dostała i też poprzypalało. W zeszłym roku pamiętam że dawka 0,8l Wirtuoza i 0,2 Moddusa trochę nawywijała.

Co do T2, to spokojnie możesz już wjeżdżać

@Koza - przetnij to będzie widać

Edytowano przez lukasz222

ansu    75

Ponawiam pytanie . Na etykiecie pisze, ze do konca fazy kloszenia można stosować. Ale gdzieś czytałem, ze nie w każdej fazie działa dobrze no i czy mieszać z fungami można. Prośba o pomoc.[/qu ote]

Kiedyś ktoś na forum pisał że żyto traktował cerone po kwitnieniu i trochę pomogło

Ja traktowałem pszenicę po kwitnieniu na próbę na części działki. Różnica była nieznaczna całość stalą tam gdzie nie było Cerone bardziej górą pofalowana.

Gdy liść flagowy rozwinięty powinno się wstrzymać z regulatorami, a szczególnie w fazie kłoszenia kwitnienia (może nastąpić sterylizacja i inne problemy). Mocno kwaśne Cerone z fungicydami może różnie zadziałać tak mi powiedzieli z BSF i od lat stosuje oddzielnie może coś się zmieniło?.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)