Skocz do zawartości

Polecane posty

Samcio    4

Czy ktoś pryskal pszenice jara Lancetem ?

BENNY82    34

mam problem pryskałem pszenżyto tydzień temu mustangiem i wydaje mi się że przytulia nie ruszona 25 cm  na razie obserwuje ale szykuje się na poprawke grodylem miał ktośpodobną sytuacje. od razu ówie że wcześniej się nie dało prysnąć brak warunków pogodowych.

jahooo    246

Tak , pryskałem. Działa tak jak na ozimej.

Wiadomość z agroFakt.pl

Samcio    4

A w jakiej fazie musi być pszenica jara ?

Murphys    4

Samcio ja na przytulie zawsze dawalem Gold'a, w tym roku stosowalem pume i sekatora strasznie drogo, ale na etykiecie pisze ze efekt po 14 dniach ale pierwsze chwasty juz po trzech dniach lapie

Samcio    4

Ja opryskalem Lancetem jara bo mi zostało lancetu z oziminy. I teraz się troge przestraszyłem bo znajomy mi powiedział że mi pszenice może spalic

sacrable    17

Jak miala ponizej trzech lisci to może zaszkodzić.

Samcio    4

mniej jak 3 nigdzie nie miala przeważnie 4 lub rozkrzewiona

Murphys    4
Napisano (edytowany)

Nic nie spali, mi mowili ze adengo dzien przed wschodami kukurydzy zaszkodzi, opryskalem i kukurydza tak czy siak pieknie idzie.

A kilka lat wstecz jak ojciec pryskal to samym goldem nie raz pszenica byla wyzej niz przednie kola w c360 tak samo jara byla mala tez sie jechalo ;) Po prostu obserwuj jak cos sie jej bedzie dzialo to polec z asashi

Edytowano przez Murphys

wilhelm    401

@Ulman Triadimenol występował także w Folicurze Plus razem z tebukonazolem na kłos.. bardzo dobrze się to sprawdzało, szczególnie w zwalczaniu fuzarioz, więc nie jest to aż taki słaby triazol... W zaprawie Baytan Uniwersal także występował.

lonoh    30

A no jak pryskasz w południe to sorry.

a moddus Kiedy ma być niby stosowany?Wieczorem?

jacek37    3

Ja opryskalem Lancetem jara bo mi zostało lancetu z oziminy. I teraz się troge przestraszyłem bo znajomy mi powiedział że mi pszenice może spalic

lancetem można pryskac jarą tylko w dawce 160g jak dałes 200 to może zrobić się żółta trochę

ravoj    45
Napisano (edytowany)

no z całym szacunkiem, ale na pewno nie w południe czy po południu jak temperatura na słońcu wynosi 35.

Mi wystarczy wieczorem jak jest 15. Ty pryskaj w południe i dalej ostrzegaj, że parzy. W południe byle nawóz w oprysku może poparzyć.

Ale jak tam kto uważa, mi pasuje godzina 18-19, też jest słońce i cepło, bez wiatru i tak pryskam, kto chce wcześniej niech pryska nawet o 12.

Edytowano przez ravoj

usieq96    1

@ravoj I tu błąd modusem się jedzie do południa w słoneczny bezchmurny dzień i temperatura najlepiej 15+ Zastosowany wieczorem tak jak piszesz nie zadziała w takim samym stopniu taki to modus ;D Ja zawsze modusem jadę rano jak są warunki a wieczorem grzyb+nawozy dolistne Chyba nie masz tak dużej powierzchni by nie móc podzielić tych zabiegów

tomek73    186

Dokładnie modusem jak jest bardzo ciepło i dużżo słóńca wtedy można  zmniejszyć dawkę, wieczorem należy dawkę zwiększać. Ja  już modusem osobno pryskam, celuję  w pogodę.

lonoh    30

no z całym szacunkiem, ale na pewno nie w południe czy po południu jak temperatura na słońcu wynosi 35.

Mi wystarczy wieczorem jak jest 15. Ty pryskaj w południe i dalej ostrzegaj, że parzy. W południe byle nawóz w oprysku może poparzyć.

Ale jak tam kto uważa, mi pasuje godzina 18-19, też jest słońce i cepło, bez wiatru i tak pryskam, kto chce wcześniej niech pryska nawet o 12.

gdzie ty chłopie masz w kwietniu 35 stopni w południe ?Moddus poprostu nie lubi mieszania z trazolami a najbardziej tebu i stąd wynikają przypalenia

solek01    30

Lancet puscił mi na jednym kawałku oset w pszenicy ozimej, czy jest jakiś herbicyd, którym można zrobić poprawkę?

PUSSY    5

Czy ktoś pryskal pszenice jara Lancetem ?

Tak spokojnie możesz jechać dawka jak w ozimej

1,2 + 0,8.[/quote

Ile to kosztuje ?

Kula07    137
Napisano (edytowany)

Ile to kosztuje ?

Ok 180zł netto.

Edytowano przez Kula07

Zbyszkos    3

mam problem pryskałem pszenżyto tydzień temu mustangiem i wydaje mi się że przytulia nie ruszona 25 cm  na razie obserwuje ale szykuje się na poprawke grodylem miał ktośpodobną sytuacje. od razu ówie że wcześniej się nie dało prysnąć brak warunków pogodowych.

Pryskałem Mustangiem Forte w tym tygodniu nie było szans wjechać wcześniej. Inne chwasty już wzięło a na przytulij nie widać nic działania środka myślałem ze po paru dniach ja tez ruszy ale widzę że pewnie nie obędzie się bez poprawki.

asmodan28    7

Cerone do której fazy można najpóźniej stosować ? Są jakieś przeciwskazania by mieszać go z fungi ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się